Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szétköltöznek barátom szülei....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szétköltöznek barátom szülei. Ez nagyon megvisel. (? ) folyt köv

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy barátom szülei szétköltöznek.

Ez nagyon rossz még nekem is. Nemtudom,hogy segíthetnék neki,mikor énis már a gondolattól majdnem sírok.

Hogyan tudnám neki ezt az időszakot könnyebbé tenni.

El vagyok keseredve :( Sajnálom őt :(


2011. febr. 26. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézd ez nem a te problémád, nem veheted mindenkinek a problémáját a te válladra. Legyen mindkét szülővel továbbra is jó a kapcsolatod, ennyi.
2011. febr. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Legyél mellette minél többet, vidd el moziba, szinházba, bármilyen közös programra, próbáld meg lekötni a gondolatait. Nekem erre lett volna szükségem, mikor az én szüleim váltak...csak az akkori barátnőm magasról tett rám. Ha szereted légy mellette.
2011. febr. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bizony kapd össze magad, és ne mutasd ki, hogy ennyire megvisel. Valamennyire lehetsz empatikus az jó, de nehogy úgy érezze, hogy már már ő kell téged sajnáljon.

Tudod ez nehéz ügy tudom, de próbáljátok elképzelni, hogy sajnos nem értik tovább meg a szülők egymást, és bizonyára jól meggondolták mi a helyes megoldás. Tudják, hogy a gyereknek nehéz, de ők sem akarnak tönkremenni egymásba. Ők is csak emberek érzésekkel, és bizony attól, hgy most úgy érzi a barátod talán rá nem gondolnak, de igen. Az sem lenne jó neki, ha állandóan balhéznának a szülők oda jutna a dolog. Őt attól nagyon is szeretik, és sajnálják a szitut, sőt a saját kapcsolatukat is sajnálják, hogy megromlott. Nem azért keltek egybe, mert egyszer elakartak válni. Senki nem csinálja azt, de előfordul sajnos. Legyél a barátoddal sokat, és miután kibeszéltétek ezt a témát, próbáljátok utána mellőzni, és egyebekre koncentrálni, amit egyébként is szoktatok.

A szülők nem akarják őt bántani !Attól még neki lehet mindkettővel nagyon jó kapcsolata. Tudom, hogy minden gyerek azt hiszi a szülők összetartoznak, el sem tudom képzelni, hgy ne együtt legyenek, de ez annál bonyolultabb. Én is majdnem jártam így sőt kis időre volt is így gyerek koromban. Elég elviselhetetlennek tűnt a dolog, de arra gondoltam, nem ellenem teszik. Az idő segít majd megoldani ha ez most hihetetlenül is hangzik, és nemfog mindíg így érezni a barátod, enyhülni fog a fájdalma, és tartsa csak a kapcsolatot szépen a szüleivel az is enyhít, mint ha csak szomorú, eltávolítja magát, az negatív, azzal csak rosszabb lesz neki.

Te legyél erősebb, mint Ő !

2011. febr. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem ha valakinek a szülei elválnak, annak megvan a maga nyomós(!) indoka. Nekem is elváltak a szüleim, ezt nem sajnálni kell, hanem megérteni. Javarészt minden félnek csak jobb lett, hiszen azért váltak el, mert nem volt jó nekik. Ergo most jó kell, hogy legyen. Tapasztalatom szerint jó is. De ha tényleg így megviselte a barátod, a legjobb, amit tehetsz, az tényleg az, ha leszállsz a témáról és próbálod őt is leszállítani. De ha vele vagy, csináltok ezt-azt, hidd el, ha nem is teszi szóvá, vagy nem is látod rajt annyira, jobb lesz a kedve.
2011. márc. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!