Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Hogyan csináljam? Szétköltöznék, de nem tudom, hogyan.
Nem értem, hogy mit kéne utólag fizetned. Ha a férjed nem fizeti a rezsit kikapcsolnak mindent.
Ha váltok, akkor pedig vagy ki kell fizetnie téged, vagy eladjátok a lakást és osztoztok.
Ha visszamennél ne költözz el. Ha vagyonmegosztás után a férjed ki tud fizetni (ezt te tudod), akkor neki fogják ítélni a lakást, ha ő van benne.
Ha úgy gondolod, hogy nem tud, te viszont ki fogod tudni fizetni őt, akkor kiköltözhetsz.
Ha nem tudjátok egymást kifizetni, akkor úgyis el kell adni a lakást és elosztani apénzt.
Hát nem irigyellek, nagyon nehéz helyzet.
Vigyázz, nehogy az legyen, hogy kiköltözöl, a manus lecseréli a zárat, és a büdös életben soha nem tudod a lábad betenni a saját lakásodba, hiszen a fele az ő nevén van. Kötelezni sem tudod, hogy költözzön ki.
volt egy ismerősöm, szintén vált, és valaki tanácsára azt csinálta, hogy nem vitt el mindent a lakásból, maradtak ott cuccai, hogy ne lehessen azt mondani: elköltözött. Bár, a lakás fele ha a te neveden van és nem enged be, akkor meg feljelentheted, hogy nem enged a saját tulajdonodba bemenni, csakhát ez macera, de te tudod.
A szolgáltatókkal kapcsolatban: ha felhívod az ügyfélszolgálatukat, ők meg tudják mondani, mi a teendő ilyen helyzetben.
Sok erőt és kitartást kívánok Neked ehhez!
Szia!
Ha be van adva a bontóper, akkor csak türelem kérdése és bizony, ki lehet rakni a férjedet.
A menet a következő:
1.) bontóper, itt nyilvánvalóan legalább 2 tárgyalás lesz (és attól is függ, hogy mikor lesz a második, hogy a folytatás iránti kérelmet milyen gyorsan adjátok be).
Ebben két dologra hívnám fel a figyelmed:
- ha nem veszi át a leveleket, akkor ügygondnokkal, hirdetményi kézbesítés útján pereltek, ügygondnokon keresztül kap mindent kézhez, ami kicsit lassítja ugyan az ügyet, de nem akadályozza meg,
- feltétlenül hivatkozz arra, hogy a lakást nem a visszatérés szándéka nélkül hagytad el, hanem ő elüldözött onnan. Nagyon fontos ez a lakáshasználat kérdésénél, amelyről szintén a bontóperben döntenek (ez nem azonos a tulajdonjoggal).
2.) a bontóper jogerős lezárása után (a jogerő szintén a hirdetményi kézbesítéssel fog beállni) lehet kérni a vagyonmegosztást.
A vagyonmegosztási ügyben is ügygondnok-hirdetményi kézbesítés útján lehet őt perelni.
Lehet kérni a közös tulajdon megosztását olymódon, hogy te magadhoz váltsd az ő tulajdonjogát, de akár úgy is, hogy rendelkezzen a bíróság a közös értékesítésről, vagy árverezésről.
Szóval, fej a fejjel, igaz, az igazságszolgáltatás malmai nem őrölnek túl gyorsan - de ez valamennyire az ügyvédeden is múlik -, viszont előbb-utóbb vége lesz és végre nyugiban élhetsz a saját lakásodban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!