Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan csináljam? Szétköltözné...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan csináljam? Szétköltöznék, de nem tudom, hogyan.

Figyelt kérdés
Férjemmel van egy közös lakásunk. Annyira megromlott a viszonyunk, hogy kénytelen vagyok elmenni,mivel ő nem hajlandó. Albérletbe tudok csak menni, de a lakásunk rezsije az én számlámról megy. Albérletet, annak rezsijét és a lakásét viszont nem tudom fizetni. Ha letiltatom a számláról az átutalásokat, később tudom,hogy nekem kellene fizetnem őket (visszamenőleg), mert ő nem lesz hajlandó. Más hogyan csinálja?
2009. máj. 28. 09:16
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Költözz el.Menj be a szolgáltatókhoz és mondd meg kiköltöztél és kapcsoljanak ki mindent mert te nem laksz ott.Majd megunja a férjed.És kénytelen lesz válni.
2009. máj. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy mit kéne utólag fizetned. Ha a férjed nem fizeti a rezsit kikapcsolnak mindent.

Ha váltok, akkor pedig vagy ki kell fizetnie téged, vagy eladjátok a lakást és osztoztok.

2009. máj. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért írtam,hogy utólag nekem kellene fizetnem, mert válás után szeretnék visszaköltözni abba a lakásba, amit most kénytelen vagyok elhagyni :-(
2009. máj. 28. 10:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha visszamennél válás után, ki ne költözz!! !!!!
2009. máj. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha visszamennél ne költözz el. Ha vagyonmegosztás után a férjed ki tud fizetni (ezt te tudod), akkor neki fogják ítélni a lakást, ha ő van benne.

Ha úgy gondolod, hogy nem tud, te viszont ki fogod tudni fizetni őt, akkor kiköltözhetsz.

Ha nem tudjátok egymást kifizetni, akkor úgyis el kell adni a lakást és elosztani apénzt.

2009. máj. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Menj be a szolgáltatóhoz és szólj, hogy elköltöztél, az adott címre küldjék ki a számlát, a férjed nevére, mert a továbbiakban nem te veszed igénybe a szolgáltatásukat. Ha olyanok a szomszédok, akkor ők is tanúsíthatják, hogy már nem élsz ott. Esetleg ügyvédhez is fordulhatsz, hogy mit tehetnél, hogy a férjed belemenjen a válásba, nincsen-e esetleg valami jogi megoldás.
2009. máj. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a férjem nem hajlandó költözni, sem válni. Még a bírósági idézést sem veszi át. A válóper be van adva, de sajnos jogi úton sem tudom rávenni, hogy elhagyja a lakást, fele az övé. Csak ha rendőrségi papírom van, hogy hogyan viselkedik,és nem lehet vele együtt élni, akkor lenne lehetőségem kitenni. Ő viszont sajnos a "csendes terror" híve, még a szomszédok sem tudják, hogy hogyan élünk.
2009. máj. 28. 10:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát nem irigyellek, nagyon nehéz helyzet.

Vigyázz, nehogy az legyen, hogy kiköltözöl, a manus lecseréli a zárat, és a büdös életben soha nem tudod a lábad betenni a saját lakásodba, hiszen a fele az ő nevén van. Kötelezni sem tudod, hogy költözzön ki.

volt egy ismerősöm, szintén vált, és valaki tanácsára azt csinálta, hogy nem vitt el mindent a lakásból, maradtak ott cuccai, hogy ne lehessen azt mondani: elköltözött. Bár, a lakás fele ha a te neveden van és nem enged be, akkor meg feljelentheted, hogy nem enged a saját tulajdonodba bemenni, csakhát ez macera, de te tudod.

A szolgáltatókkal kapcsolatban: ha felhívod az ügyfélszolgálatukat, ők meg tudják mondani, mi a teendő ilyen helyzetben.

Sok erőt és kitartást kívánok Neked ehhez!

2009. máj. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha be van adva a bontóper, akkor csak türelem kérdése és bizony, ki lehet rakni a férjedet.

A menet a következő:


1.) bontóper, itt nyilvánvalóan legalább 2 tárgyalás lesz (és attól is függ, hogy mikor lesz a második, hogy a folytatás iránti kérelmet milyen gyorsan adjátok be).

Ebben két dologra hívnám fel a figyelmed:

- ha nem veszi át a leveleket, akkor ügygondnokkal, hirdetményi kézbesítés útján pereltek, ügygondnokon keresztül kap mindent kézhez, ami kicsit lassítja ugyan az ügyet, de nem akadályozza meg,

- feltétlenül hivatkozz arra, hogy a lakást nem a visszatérés szándéka nélkül hagytad el, hanem ő elüldözött onnan. Nagyon fontos ez a lakáshasználat kérdésénél, amelyről szintén a bontóperben döntenek (ez nem azonos a tulajdonjoggal).


2.) a bontóper jogerős lezárása után (a jogerő szintén a hirdetményi kézbesítéssel fog beállni) lehet kérni a vagyonmegosztást.

A vagyonmegosztási ügyben is ügygondnok-hirdetményi kézbesítés útján lehet őt perelni.

Lehet kérni a közös tulajdon megosztását olymódon, hogy te magadhoz váltsd az ő tulajdonjogát, de akár úgy is, hogy rendelkezzen a bíróság a közös értékesítésről, vagy árverezésről.


Szóval, fej a fejjel, igaz, az igazságszolgáltatás malmai nem őrölnek túl gyorsan - de ez valamennyire az ügyvédeden is múlik -, viszont előbb-utóbb vége lesz és végre nyugiban élhetsz a saját lakásodban.

2009. máj. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!