Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért van az, hogy szinte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy szinte minden ex ki akarja használni a volt párját?

Figyelt kérdés

A problémám a következő: a párom és a felesége hitelre vettek egy lakást rengeteg pénzért, fölvették hozzá a megelőlegező szocpolt a 2. gyerekre. Egy közös gyerekük van. Időközben szétmentek, de a válást még nem adták be, mert a párom felesége olyan ötletekkel áll elő, hogy pl. várjanak még, mert ő nem akarja visszafizetni a szocpolt, inkább szül egy gyereket a mostani pasijának (ami időközben meg is történt), akit bejelentenének, mint közös gyerek, így nem kell a szocpolt visszafizetni. Azonban a párom lemondana a lakás 50%-os részéről a tényleg közös gyerekük javára, ennek ellenére fizet havonta 40000,-ot gyerektartásként (ennek egy kis része a lakáshitel egy része)+ a családjának fizet havi 20000,-ot, mert ők is adtak kölcsön mikor vették a lakást.

A felesége ragaszkodik ahhoz, hogy megtartsák azt a lakást, hiába sok a törlesztője (most havi 110.000,- és még van 25 év hátra), viszont a hitelt nem akarja átvállalni. Sem eladni, sem átvállalni nem akarja, mert neki jó így, hogy a párom nevén van a hitel.

A felség pasija is kijelentette, akitől most az új gyerek van, hogy ő nem hajlandó átvállalni a hitelt.

Azonban így mi sem boldogulunk, hisz így ott a hitel a páromon és akármi történik nem tud mit tenni.

A kérdésem az lenne, hogy ha egyoldalúan ő adja be a válópert, akkor a bíróság kötelezheti a feleségét a hitel átvállalására? Mennyi gyerektartást kellene fizetnie, ha nettó 200e a fizetése, de a mi háztartásunkban is van két kisgyerek, akiket nevelünk? Figyelembe veszik az ő gyerekük tényleges szükségleteit? Az szerintem nincs havi 40000,- mivel még csak 5,5 éves.

Segítsetek! Ebből tényleg nincs kiút?


2011. febr. 14. 12:56
1 2
 11/12 anonim válasza:

Érdekes ez, én is ex lettem és új feleség. Hála istennek, bele tudok nézni a tükörbe, de nem könnyű ezt elérni. Nagyon kedves hölgy arra tanított, 5 pecre képzeljem magam a másik ember helyébe.... Ekkor beláttam, "hallgattassék" meg mind két fél. Igazán, csak így lehet véleményt mondani. Csiszár Jenő rádió műsorában, sok sorsról lehet hallani, de ami a lényeg " A JÓ ISTEN, MINDIG X-RE JÁTSZIK" ezt a jó tanácsot adja mindenkinek.

És működik, van vissza jelzés. Tapasztalom.....

Kérlek Te is gondold át, tiszta szívvel és józan fejjel.

A megoldásra összpontosítva, de milyen áron az nem mindegy.

Nézd ez az én véleményem, gondolom azért írtál ide, mert kíváncsi vagy másokéra. Kívánok neked sok szeretettet, ez a világ különben sem egyszerű, hát még így.

Üdvözlettel

2011. ápr. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Sokáig gondolkodtam, mire eljutottam arra a szintre, hogy már indulatok nélkül meg tudom írni a véleményemet, hiszen jómagam is voltam /vagyok hasonló szituációban, ismeretlenül nem szerettem volna az érzéseimet rád zúdítani.

Először is: ha már írsz valamit, ami a problémás, kérlek ne csak a te verziódat írd meg, hanem ami a valóság, hiszen megoldást is csak így tudnak neked adni.

Persze sokkal szebb így, a te szemszögedből, amiben még úgy is néz ki, mintha az a galád bestia tönkre akarna tenni titeket.

Szerintem ő éppúgy szabadulni szeretne tőletek és a kötöttségtől, mint fordítva. Az esetleg eszedbe se jut, hogy nem arról van szó, hogy nem akarja átvenni a hitelt, hanem nem tudja ezt miből kivitelezni? Uram bocsá' nem rendelkezik kellő önerővel, banki segédháttérrel? Szerinted neki egyszerű volt összevakarni magát, miután elvesztette a férjét? Nem olyan egyszerű apa nélkül gyereket nevelni, még ha van is párja az ember lányának. Tényleg, miattad mentek szét, vagy már rég nem voltak együtt, mielőtt te a képbe kerültél?

Ja, az a rész nagyon tetszett, hogy "lemondana a lakás 50 %-ról a közös gyerek javára...ennek ellenére gyt-t fizet". Milyen 50 %-ról, amikor a lakás értéke (attól függ, hol van), tuti kisebb, mint maga a hitel. Az a tul. rész csak papíron létezik... . Egyáltalán ki fizeti a hitelt? Ti vagy ő? Ha eladnák a lakást, neki lenne hova mennie (mivel te írtad, hogy nemrég vettetek egy panelt.., tehát mégis tudtatok valahogy boldogulni.., annyira rosszul azért mégse megy...). Ha a lakást közösen vették hitelből, akkor mindkét fél benne van, akarva-akaratlanul. Senki se szorított szerintem anno kést a párod nyakához, hogy a papírokat aláírja, bármit is mondjon mostanság. Ugyanúgy a hitel is közös lesz, ha a másik fél csak adóstársként szerepel is benne, vagy ténylegesen 50%-ban rajta van a hitel. Az exnek ugyanúgy van vesztenivalója. nekünk az jelentette a megoldást, hogy a válás előtt írtunk egy megállapodást ügyvéd előtt, hogy én fizetem a hitelt és minden mást, cserébe a hitelszerződés lejárta után az enyém lesz a ház. Persze azt is belevettük, hogy ha a lakást nem tudom fizetni, beleegyezek, hogy értékesítsük a lakást (ha hamarabb meghalok, az örökösökre száll a kötelezettség). Ennyi az egész.

Jómagam sok ügyvéddel, bíróval beszéltem anno, és mind azt mondta, jobban tesszük, ha nem a bíróságra bízzuk a dolog megoldását, mert egyrészt baromi sokba kerül a per illetéke ( a lakás tul. részének 6%-a), nem beszélve az ügyvédi díjakról, eljárási költségekről, másrészt ti se jöttök ki ebből jól anyagilag.


Na, remélem segítettem, és nektek nem kell átmenni mindazon, amin mi anno..

2012. nov. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!