Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan tudnám ezt a szörnyű...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám ezt a szörnyű érzést leküzdeni?

Figyelt kérdés

Kisfiamat születése óta egyedül nevelem,most 2 éves.Rengeteget dolgozom,hogy mindent megadjak neki.A volt párom hetekig nem jelentkezik,de ahogy telefonál elkezd "diktálni"(mikor láthatom a gyereket,mikor játszhat a testvérével(előző kapcsolatából van egy kisfia).Én mindig próbálok alkalmazkodni,azért,hogy a gyermekemnek legyen édesapja,de közben úgy érzem,hogy mennyire hülye voltam,hogy engedtem,hogy a nevére vegye.

Mert azóta csak zsarol...,persze gyerektartást esze ágába sincs fizetni..,- mondván munkanélküli;azzal,hogy megtiltom a láthatást,mert vidéken vagyok a szüleimnél 2 hetet;amit persze csak akkor tud meg,ha én megmondom,mivel nem is érdeklődik.

Nem bírom már ezt a görcsös alkalmazkodást,megfelelést..,de muszáj,mert rettegek,hogy mi lesz,ha bírósághoz fordul,és az az itélet születik,hogy bármikor mehet hozzá a gyerek.

...,és ettől rettegek,mivel nincsenek meg a megfelelő körülmények,a lakása tele van vegyszerekkel,az erkély elkopott,és életveszélyes;egyszerűen nemtudom,hogy mit tegyek?


2011. jan. 23. 00:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

Menj bíroságra, munkanélküli így ő nem kap felügyeletett, és 2 hettente láthatja azon kívül nem leszel köteles odadni, a gyerek tartást is megitélik ha nem fizet kérhetsz a bíroságtól elöleget, az meg hogy a lakásod nem tökéletes nem ok arra hogy elvegyék a gyereket.

Szóval ne izzgulj ha lesz papírod nem zsarolhat.

2011. jan. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az én lakásom teljesen rendben van,az ő lakása életveszélyes egy kicsi gyereknek,aki még kiszámíthatatlan.
2011. jan. 23. 00:23
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
3 eves korig nem viheti el a gyereket, csak a jelenletedben vagy birosag altal kijelolt szemely jelenleteben lathatja. 3 eves kor felett, ha nem tudja biztositani a megfelelo biztonsagos kornyezetet szinten nem viheti el, szoval hagyd, hogy menjen birosagra, ha van penze ugyvedre.
2011. jan. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Neked nincs felnivalod !!!!!!!!

Egyedul neki van, nehogy mar o diktaljon!

Menjen csak a birosagra, neked is az lenne a jobb amugy!

2011. jan. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

attól, hogy munkanélküli, kérd a gyerektartást.. az állam megelőlegezi.


ha életveszélyes az erkély, akkor mindenképp torlaszold úgy el, hogy gyerekbiztos legyen.

2011. jan. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
akkor meg pláne, hogy vidd jogi útra, ha úgy érzed, hogy veszélyezteti a gyereked életét.
2011. jan. 23. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt nem a jog a kérdéses. Azt egy ügyvéd úgy is pillanatok alatt fel tudja vázolni.

Sokkal inkább a kérdező gondolatvilága. Hogy tud e megfelelően konfrontálni.

Régen is ő irányított ami azóta se válozott? Ha így van akkor gondolom nincsenek egyértelműen tisztázva a határok. Kicsit dúrván fogalmazva a volt kapcsolatotok nincsen elvarva.

Férfiként mondom, túlzás amit csinál. Sajna nagyon ismerős ez a nemtörődömség és mellveregetés. Kiráz tőle a hideg.

A papához irányuló kérdés egyszerű: Akar e tetlegesen is felőséget vállani a gyermekéért? Igen/Nem

A többi azt hiszem a választól függően magától értetődő.


Az én apám ettől a kérdéstől inkább jogi úton lemondott a gyerekéről...

Azért hallottam már ellen példát is. Ahhol a papa összeszedte magát.


A te részed: Szereted a fiadat és MAGADAT igaz? Ki tudsz állni érte és magadért? Azért alkalmazkodsz mert úgy gondolod ez a férfi az akivel találkoznia kell a fiunak?

Menyit nyer(het) és menyit veszít(het) a fiad? Ha álandóan feszűlt vagy az jó neki? Ha rendszeresen az apja példáját látja az neki való? Mennyire más az apja élete és mintái? "Nagyon különböző két világ között kell megtanulnia mozogni"? Egyedűl te tudod eldönteni, én nem ismerem az apát.

Fel tudtad dolgozni a válásotokat? Mert ha igen, akkor más férfi is tudja pótolni az apa mintát ha úgy döntesz. Én is ilyen családban éltem. Tapasztalatból tudom.


Egy jó tanács: Az ilyen vitákba a gyerek óhatatlanul is belekerül. Szerintem ez a legrosszabb ami történhet. Leagább is gyerekként nekem az volt. Szóval igyezzetek ettől óvni amennyire lehet.


Sok szerencsét!

2011. jan. 23. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne félj.


- ANyától magyarországon nem vesznek el gyereket, hacsak nem valami iszonyatos bűnt követett el (prosti, drogos, bejegyzett alkoholista)

- Attól, hogy az exed "papíron" munkanélküli még lehet, sőt, kell is kérni a gyerektartást. Ha ő nem fizet az állam 6 hónapra visszamenőleg megfizetni neked, rajta meg behajtja az APEH.

- A gyereket amíg kicsi a láthatás alkalmával sem vihetné el semmiképpen. Mikor meg nagyobb lesz akkor is max 1 napra? Az meg kell a gyereknek is.

2011. jan. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Félelem, rettegés, ezek rossz tanácsadók. Így nem lehet élni. És a gyereked is megérzi, hiába titkolod, a kicsi, pici érzékeivel felfogja és beággyazza magába az őt körülvevő érzelmi viharokat. Tehát egyes pont: szállj ki a félelemből.

Legyél bizalommal az Sorsodhoz. Vidd minél többször vidékre, ott a békesség és a jó levegő neveli. Magad is leírod a körülményeket, lehet, hogy a bíróságnak is lesz annyi belátása. Nem fogja ős követelni a jogait, mert akkor bizony ott fenyeget a gyerektartás. Hagyd abba a reszketést.Bízzál benne, hogy jó lesz minden. Én mindig, mindent a "sors" -ra bízok. Van úgy, hogy eleinte rossznak tűnik a történés, de aztán kialakul a helyzet, és látom, hogy mennyivel jobb lett, mintha pontosan úgy alakult volna, ahogy én képzeltem.

2011. jan. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 megölömatesóm válasza:
Nekem remélem nem lesz ilyen szörnyü problémám.És ha mondjuk erő szakkal veszi el a gyermeket akkor.BE KELL PERELNED!!!!!!!!!!!!!!!!!!ha nem teszed meg a végén elopja a gyereket és el szökik vele mesze.
2011. jan. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!