Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Régóta külön élünk a gyermekem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Régóta külön élünk a gyermekem apjával, nem is voltunk házasok. Semmilyen támogatást soha nem kaptunk töle. Szeretném elindítani a gyerekelhelyezési pert, mit kell ebben leírni ill. hogy néz ki egy ilyen?

Figyelt kérdés
2009. jan. 24. 23:34
 1/6 anonim válasza:
100%
"Kérelem" és a szokásos alulírott.....(név, lánykori név, szül. hely, -idő, anyja neve, címe) felperes és alulírott .....alperes. A felperes te vagy és muszáj odaírni. Bele kell írni mikortól meddig laktatok együtt hány gyerek van mióta éltek külön meg ilyeneket.Hasonlóan a válóperes irathoz. Be mész a bíróságra és megkérded mennyi illeték kell rá. 3 példányban kell elkészíteni. És ott visszaadnak neked belőle egyet. Elég ha csak te írod alá.
2009. jan. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Arra van mód, hogy lemondjon az Apa a láthatásról pl: ha nem fizet semmit? Én lemondanék a tartásdíjról, csak hogy nyugtunk legyen töle. Persze ehhez Ö is kellene, ha viszont látni akarja a gyereket ragaszkodni fogok ahhoz, hogy fizessen.
2009. jan. 25. 22:04
 3/6 anonim válasza:
100%
Igazán nincs mit. Sajnos ez nem ilyen egyszerű. A családjogi törvény elég vacak Magyarországon akkor is joga van látni ha nem fizet, és még csak el sem tudod tiltani kivéve ha valami indokot nem tudsz felhozni ez ellen. (Pl. családon belüli erőszak), de akkor is csak korlátozni lehet.Ha elég nagyok a gyerekek akkor ha nem akarnak menni nem mennek. De ezeket a dolgokat ha a bíróságon elmondod,már jó pontot szereztél, mármint azzal,hogy eddig sem támogatta őket.Én egy egyszerűbb megoldást választottam elég messze költöztem ahhoz, hogy ne akarjon ide eljönni csak azért hogy zaklasson a gyerek meg eddig sem érdekelte.De nem volt kedvem a barátaimat, ismerőseimet rángatni a bíróságra tanúként. Ha nem itt akarod a részleteket megbeszélni emailt is írhatsz , ha tudok segítek .
2009. jan. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi,küldenél nekem egy e-mail-t, hogy tudjak Neked írni? Mivel nem tudom a címed.
2009. jan. 29. 22:27
 5/6 anonim válasza:
100%
Jobb alsó sarok "privát email a válasz írójának". Kattints oda és már írhatod is.
2009. jan. 31. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem nem jelenik meg ilyen szöveg: "privát e-mail a válasz írójának"! Nem értem, miért?
2009. jan. 31. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!