Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » SOS! Anyámék válni akarnak!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

SOS! Anyámék válni akarnak! Mi lesz velem?

Figyelt kérdés

válni akarnak a szüleim =( mármint balhé az szokás szerint megint volt (tök jó ez így karácsony körül de már megszoktam..)és hát az lenne a kérdeseim h

1. apám nem igazán fizeti a házra a hitelt (megterhelte) anyám fizeti akk ki fizetné ha téll elválnak

2. ki maradna a házba? mi vagy apám?? vagy senki..

3. van egy 23 és egy 26 éves bátyám és nővérem én 17 vok és velem mi lenne?? választanom kéne h kivel legyek vagy esetleg elpaterolnának? fontos!!! =(


2010. dec. 15. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:

1. A felv ett hitel közös, közösen kell visszafizetni iselvileg, de akár váláskor a biró rendelkezhet erről.

2. Erről is a biróság dönt.

3. Választhatsz, kivel maradsz, megkérdez a biró és azalapján dönt.

Sajnálom, de tekintve a helyzetet jobb lesz neked, ha elválnak. Bocsi...

2010. dec. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mivel nem vagy 18, el nem paterolhatnak.

Ha már többször emlegették a válást, de nem tették meg, lehet, most sem fogják, főleg ha közös hitelek, közös ház köti össze őket.

Elég bunkóság azért,hogy apád terhelte meg a házat,és anyukád fizeti a hitelt.

2010. dec. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudom =( most is veszekednek... szal nem lényeg =( am meg tök mind1 mert mind2 sz-arik a fejemre egy nagyot szal nekem már mind1...
2010. dec. 15. 18:29
 4/10 anonim ***** válasza:

Ezek ilyen jogi dolgok, amikről fingom nincs. De szerintem ha nem vagy még 18, akkor igen, választanod kell majd, hogy kivel laksz.

Hogy a házzal mi lesz, szerintem attól függ, hogy kinek a nevén van.

És szerintem annak a félnek, aki lelép, annak is kell valami anyagi támogatást nyújtania a későbbiekben. Akár gyerektartást, mivel még nem vagy 18, de ezt nem tudom, hány éves korig kell. Mert lehet, hogy addig, amíg 25 alatti diák vagy, mert addig kötelező eltartani a gyereket..


Majd hátha jön valami hobbijogász, és pontosabb választ tud adni. Talán tedd ki ezt a kérdést valami jogi témakörben (is).

Vagy kérdezd meg a szüleid:)

2010. dec. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 tetris ***** válasza:

1.A hitelt mindkettőnek fizetnie kell, ha azt közösen vették fel.

2.Ha közös szerzemény a ház, akkor nem küld el senkit a bíróság, hanem megosztják, hogy melyik helység kié, és melyek a közös használatú helységek.

3. Mire eljut egy válóper a gyermekelhelyezésig, addigra már nagykorú leszel, és saját magad eldöntheted, kivel szeretnél élni. Elpaterolni nem fog senki.


Mielőtt teljesen elkeserednél, azért had vígasztaljalak egy kicsit.

Nem eszik olyan forrón a kását! A karácsony előtti családi összezördülés talán érthető, mindenki fáradt, ideges, sötét van, hideg van, depressziós idő.

Huszonéves testvéreid vannak, arra következtetek ebből, hogy idősebbek lehetnek a szüleid, évtizedek óta együtt lehetnek. Ahogy vénül az ember, egyre nehezebben szánja rá magát a változtatásra.

Egyáltalán nem biztos, hogy szétmennek. Nyugi!

2010. dec. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Fogjuk rá, hogy itt a hobbijogász, csak most épp nem családjogot tanulok, szal nem biztos, hogy pont így van.

Először is a szülők ha megegyeznek, hogy ki mit kap a vagyonból, meg rólad is akkor oké, ha vita van, akkor körülményeket vizsgálnak, de téged is megkérdeznek.

Ház... attól függ, kié és hogy szerezte. Ha együtt vették, akkor 50-50%, de miattad nagyobb lakrész jár annak, akivel maradsz. Ha két külön lakásra szeparálható a lakás, akkor maradhat mindenki, de elég ritka, hogy ez gyakorlatilag is működik. Valaki biztos költözni akar. A hitel miatt gondolom senkinek nincs annyi pénze, hogy megvegye a másik lakásrészét. Eladjátok, az árat megfelelő arányban elosztják a szülők, és úgy vesznek és olyan lakást, amilyet akarnak/tudnak. Szóval jó eséllyel egy kis panelban végezheted sajnos pl.

Hitel kinek a nevén van, ki a kezes, mire vette fel, sok mindenen múlik, de valószínűleg az is közös vagyon, szóval azt is közösen.

De erről mind meg kell egyezni a válóper során.

Amúgy megértem a helyzeted, én őseim is ilyenek, de még a legnagyobb balhéknál is, amikor komolyan úgy nézett ki, hogy válnak, nem tették meg, elsősorban a vagyon miatt gondolom én. XD

Ne parázz, egy év alatt úgyse tudnak mindent elrendezni, mert ez egy ilyen fasza ország. :/ Akkorra meg már szabad ember leszel, elmehetsz dolgozni, külön lakni, egyetemre és koliba, vagy bármi. Addig meg kitartást, majd írd meg, mi lett. :D

2010. dec. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
inkább nem kérdezek meg senkit kettőjük közül mert fölösleges... hát mondjuk max azért nem válnak el mert arra sincs pénz mert olvasgattam már itt h alap vmi 20 ezer meg a többi...szal sztem max ez miatt nem vállalják be max megint apum elköltözik.. 1 évig már el volt de mivel akk tesóm is elköltözött csávójához persze balhé árán..és anyum meg bátyám(akk még tán dolgozotT)dolgoztak így egyedül voltam otthon és csak azért hívta vissza apum mert h ne legyek egyedül meg h hiányzik(ami persze igaz volt, de ha tom h megint ez lesz akk hagyom a p!csába,,,)és ha apummal veszekszik anyum néha az van a fejemhez vágva h kár volt rád hallgatnom...magyarán miattam van mindig a baj =( mert nekem kell fizetni a suliba(ami kicsit drága nyelvis vok)szal sztem miattam vn minden :S
2010. dec. 15. 18:39
 8/10 A kérdező kommentje:
Elköltözni elég nehéz lenne...mivel 5 éves a suli( most vok 3.os) ez csak az érettségi + szakma +2év szal 22 leszek mire rendesen végzek szal még pénz is kéne h eltudjak menni az sztem megint nem 1-2 hónap lenne...
2010. dec. 15. 18:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Az sem biztos, hogy választanod kell. Mármint pl. amikor az én szüleim elváltak, én 16 éves voltam, nem kérdezték meg, hogy kivel akarok élni, mert a szüleim eleve megegyeztek, hogy maradjak anyuval, ez egy percig sem volt kérdéses egyikük részéről sem.
2010. dec. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
pár napja nállunk is ez a helyzet állt fel :( de szerencsére nem lesz semmi.de a segítség.fogadd el,hogy elválnak a szüleid,dönthetsz kivel legyél,meg ott vannak a tesóid is.sok kitartást
2010. dec. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!