Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van egy fél ház a nevemen...

Van egy fél ház a nevemen beleköltözhetek úgy, h anyámék lehet nem akarnák? A Párommal mennénk neki van munkahelye én sajnos hiába kerestem még nem találtam.22/L.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Ebbe beleszólása a fél házad másik felének tulajdonosának van! Mivel nagykorú vagy ezáltal a szüleid akaratától független. (azért ha jót akarnak érdemes lehet rájuk is odafigyelni)
2011. ápr. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Aki az ingatlan tulajdonosa, akár részben is, az odaköltözhet, és oda is vihet akárkit, akit csak akar. Jogilag.


Az más kérdés, hogy emberileg azért ez kicsit bonyolultabb. Ha a másik tulajdonossal egy fedél alatt laktok, csak valahogy ki kéne jönni vele. Ha esetleg pont anyádék a másik tulajdonosok, és neadjisten a házat is ők vették, csak a felét a ráíratták a nevedre, akkor meg még inkább nem kéne kib@szni velük.

2011. ápr. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A hugomé a másik fele de ő úgyse menne oda mert még kicsi.
2011. ápr. 15. 09:28
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Van rajta haszonélvezeti jog? Ha van,kinek a nevén?
2011. ápr. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Most ki lakik a házban? Van haszonélvezeti joga? Mert ha igen, akkor az engedélye nélkül még a tulaj se költözhet be.
2011. ápr. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!