Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Láthatási jog megvonható-e?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Láthatási jog megvonható-e?

Figyelt kérdés
Egy kérdés feleségem exe nem fizet tartásdíjat. Nincs is szükségünk rá. Ráadásul az ex igen rossz hatással van a gyerekre. Állandóan szapulja az Anyát, a Nagymamát és folyamatosan tettlegességgel fenyegetőzik, régebben tettleges is volt a Nagymamával. Rendőrségi feljelentés is van ellene, de mivel külföldön él, a rendőrség nem tudja megtalálni. Van-e valakinek olyan tapasztalata, hogy le lehet-e tiltatni valahogy a láthatási jogát. Véleményem, ha nem fizet és brutális, ne is láthassa a gyereket. Elérhető ez Magyarországon? Kihez, hová kell fordulni? Köszi, ha valaki tud segíteni!
2009. jan. 18. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
A tettlegességet orvosi látleletekkel lehet bizonyítani. ha a Nagyi 8 napon túl gyógyult, és erről papírja van, azt meg lehet mutatni a bírónak.
2009. jan. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Ha külföldön él,hogy találkozik a gyerekkel,elviszi?

Vagy telefonon tartja vele a kapcsolatot?

Ha ezek bizonyítani tudjátok a bíróságon amiket leírtál,szerintem elég a láthatás megvonásához.De én a helyetekben ha ilyen az ex,távoltartást is kérnék,hisz akkor a gyerekre is veszélyt jelent.Nem feltétlen fizikálisan,de mentálisan igen.Persze a legfontosabb,hogy tudjatok mindent bizonyítani.Ha telefonon beszél a gyerekkel vegyétek fel..stb..

Azt nem írtad mennyi idős a gyerek,de ha már nagyobb őt is meghallgatja a bíróság.

Hihetetlen mennyire aljas emberek vannak,a saját gyereküket is gátlástalanul felhasználják bármire.De mit is akar egy ilyen ember a gyerekétől,főleg,hogy nem is gondoskodik róla?Egy primitív ostoba fazon lehet,aki bosszút akar állni az exen mert az elhagyta.Nem a gyereke a fontos neki az biztos.

2009. jan. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A gyerek nem szeret vele menni, mert szinte mindig azt kell csinálnia amit az apa mond, mindig ráerőszakolja az akaratát. A gyereknek leleki problémát okoz, hogy az apja durva az általa szeretettekkel, de mégis azt látjuk, hogy évente egyszer igényli a találkozást, csakhogy az apja akkor minimum 2 hétre jön, és szegény gyerek az első két napon még jól érzi magát, de a harmadik naptól már mondja, hogy jó lenne, ha elmenne az apja. Aki persze nem megy el és onnantól kínszenvedés az egész, mert amikor már látja hogy a gyerek "ellene fordul" akkor kezd durva lenni. . .
2009. jan. 18. 13:35
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos ez nem egy egyszerű dolog, a láthatási jogot nagyon szigorúan veszik, komoly okok kellenek a megvonásához, nem az, hogy a papa elpáholja a nagyit. Egy barátnőm kislánya szenvedett évekig a kötelező apucilátogatásoktól, minden egyes alkalommal zokogott, hogy nem akar menni, ugyan sosem bántotta az apja, de nem is igen foglalkozott vele, jórészt csak végigunatkozta a gyerek a hétvégét. Az anyja minden követ megmozgatott (először persze az apával próbált beszélni, de ő ragaszkodott hozzá, hogy nem fogja elkényeztetni a kislányt, csak azért mert azt szokta meg, hogy odahaza minden körülötte forog), de minden jogász azt mondta neki, hogy minimum komoly fizikai bántalmak vagy szexuális zaklatás kell az apa részéről, hogy a láthatást megszüntessék.
2009. jan. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Az a felhaborito, hogy nem fizet gyerektartast, viszont a gyereket elviszi amikor hazajon.

A gyerektartast hajtsatok be rajta, az nem a tietek, az a gyereke, az neki jar, nektek pedig kotelessegetek minden kovet megmozgatni, hogy fizessen. Mi az, hogy nem fizet? Gondolom nem tudjatok a kulfoldi cimet, es a munkahelyet, ez pedig kell a gyerektartas behajtasahoz. Keressetek ugyvedet, es mondjatok el mi a helyzet.

Azert egy kulfoldi fizetesbol gyerektartast nem kerni eleg felelotlen dolog a reszetekrol! Igenis menjetek birosagra, ha nem fizet, az allam megelolegezi nektek, es amikor majd hazajon, ott lesznek a birosagrol, gyamugyrol kapott hivatalos felszolito levelek!

Alljatok a sarkatokra, es ne azt mondjatok, hogy nem fizet. Biztos, hogy van valami modja, hogy belehessen rajta hajtani, hiszen el, es haza is szokott jonni Magyarorszagra.

Tudom, hogy konnyu nekem adni a tanacsot, de tenyleg jo indulatbol irom, mert tudom hogy milyen aljas alakok vannak, es azt gondoljak, hogy levegobol el meg a gyerek, eppen ezert menjetek el ugyvedhez, aki par ezert Ft-ert elmondja hogy mit tegyetek!!!

Remelem sikerul behajtani rajta a gyerektartast, a lathatast probaljatok ugy megoldani, hogy vagy az anya, vagy te is ott vagytok a lathatason.

2009. jan. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem magyar az illető, így csak látogatóba jön. Feleségem válása is 3 évig tartott amiatt, hogy bár pontosan tudjuk a címét és a gyerek leveleit átveszi-megkapja, de a hivatalos bírósági értesítőket, valahogy furcsamód nem... Mivel külföldi állampolgár tartásdíj megelőlegezés nincs! A válást intéző bírónő mondta, hogy hosszú lesz a válás ideje, de ha nem a minimum tartásdíjat kéri feleségem, akkor akár 5-8 évig is eltarthat... Röhejes.
2009. jan. 19. 08:15
 7/10 A kérdező kommentje:
A legnagyobb baj, hogy eddig megoldottuk a dolgot, úgy, hogy azalatt a két hét alatt amikor jött az "Apa" feleségem is ment velük, én meg megfelelő közelségből követtem őket (mivel engem kinyírással fenyeget, nem mehetek közvetlen velük), ha baj lenne, közbe tudjak avatkozni. De most feleségem áldott állapotban van, pont akkor fog megszületni pocaklakó, amikortájt ez az állat jönni szokott, nem tudom az idei nyarat hogy ússzuk meg. . .
2009. jan. 19. 08:22
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha megengedheted magadnak keress egy jo ugyvedet,es az o segitsegevel inditsatok pert"ami kimaradt/bantalmazas,eroszak csaladon belul!/a valasi dokumentumokbol!!!Lehetoseg a lathatas megvonasara VAN,de kell olyan vki segitsege aki igen dorzsolt!!!Ugy sokal konnyebb lesz.Tudom nem olcso,de megeri!Sok sikert!
2009. jan. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy nehéz ügy, a jog mindenekelőtt azt pártolja, hogy a gyerek tarthassa a kapcsolatot az apjával, normális esetben ez valóban a gyerek érdeke is.

Meg lehet próbálni korlátozni vagy megszüntetni a láthatást, de kétségeim vannak afelől, hogy ez sikerülni fog-e, és azt is végig kéne gondolni, nem árt-e többet a dolognak (a kapcsolatnak), mint amit talán használ.

2009. jan. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a jog pártolja az apákat, még akkor is ha ilyen köcsögök. Ha nem fizet gyerektartást, akkor kötelesek vagyok oda a adni a gyerkőcöt, mert ti követnétek el szabályszegést. Persze más eset, ha a gyerek nem akar menni. Ezt használjátok ki és menjetek el ügyvédhez.
2009. febr. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!