Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha válás után (valami okból...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha válás után (valami okból -most mindegy) lemondtam apaként a fiam láthatási jogáról akkor jogilag sértek valamit ha egy alkalommal az oviba bemegyek megnézni vagy beszélni vele?

Figyelt kérdés
2010. márc. 13. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

amennyiben ehhez az a gyermek gyámja nem adja a beleegyezését (=gondolom az anya), akkor igen.ha lemondtál róla, akkor annyi jogod van a gyerekeddel beszélni, mint egy idegennek. magyarul semmi.

nem ismerem a helyzetet, de lehet a gyereknek is jobb lenne, ha ezt a tervet hanyagolnád.

ha úgy érzed, rosszul döntöttél annak idején, vagy valamilyen kényszerítő körülmény hatására döntöttél a lemondásról, akkor biztos vagyok benne, hogy módosíthatsz ezen, legalábbis kezdeményezheted, de erről ügyvéddel kell beszélned.

2010. márc. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, előre kijelentem, hogy nem értekn hozzá, és lehet, hogy téves lesz következtetésem.

De te bármilyen emberrel találkozhatsz, ha nincs tőle távoltartási végzésed. Az, hogy lemondtál róla, az azt jelenti, hogy te jogilag egy olyan ember vagy neki, mint mondjuk én. És ha én odamegyek hozzá beszélgetni, akkor nem fogják rámhívni a rendőrséget.

Persze az anyja megteheti azt, mint egy bármelyik másik idegennel, hogy egyszerűen fogja a fiatokat és hazaviszi, téged nem enged be hozzá stb.

Szóval minden az anyán múlik. Te nem viheted sehova a fiút, olyan mintha egy idegen akarná elvinni, nem mehetsz be a lakásukba, hiszen ha az anya nem enged be, akkor mért is tennél ilyet.

Nincs jogod azt kérni az anyától, hogy találkozhass a gyerekkel, és ilyenek, mert mért akarná.

2010. márc. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6%
szia! Szerintem ha egy ember lemond a gyerekéről akkor utána ne akarjon már semmit. Olyan ok nincs hogy ezt kelljen tennie valakinek. Gondol gyerektartást sem fizetsz és nem foglalkozol a gyerekkel ugy hogy nem hiszem hogy az oviban kellene zaklatnod sőt sehol sem.
2010. márc. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja és hogy félreértés ne essék... nem mondtam le a fiamról! A láthatási jogomról mondtam le, mert az anya csak eszköznek használja a gyerekét, a gyerekemet nem kaptam meg láthatási időmben és a gyámügyhöz meg hiába mentem pedig még tanúm is volt minden alkalomra, nem érdekelte őket! Amit bármikor megváltoztathatok! Erről ennyit!
2010. márc. 13. 18:55
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Az óvodában szigorú szabályok vonatkoznak arra, hogy ki láthatja, viheti el a gyereket. Ha a gyermek édesanyja erre nem hatalmazza fel a óvónőket, akkor bizony az óvoda területére be sem teheted a lábad. A kerítésnél leskelhetsz,de akkor pedofília gyanújába keveredsz. Nem jobb lenne megegyezni a volt pároddal, hisz a gyermek anyukát, és apukát szeret maga körül tudni, vagy látni.
2010. márc. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ha úgy érzed, hogy csorbultak a jogaid, menj az illetékesekhez, és addig verd az asztalt, amíg nem történik vmi.
2010. márc. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, sajnos tényleg vannak olyan anyák, akik saját sérelmük miatt eltiltják és betesznek az apának.


De, biztos észrevesznek az oviban, és biztos megtudja a volt nejed, és tuti botrányt csinál. Kell ez neked? Megértem, hogy nem akartad a cirkuszt, igazad van. Szerintem vagy távolról nézd meg a kicsit, és gyönyörködj benne, vagy várd meg amíg kicsit nagyobb lesz, és lehet vele értelmesen beszélgetni, mert akkor majd megérti, hogy pont az ő érdekében nem eröltetted a dolgot, hogy ne kelljen hallgatnia a ti veszekedéseteket. nagyon jó hogy van tanúd, mert később a tanúval is elmeséltetheted a gyereknek, hogy az anyja miatt nem látogattad őt. Biztos vagyok benne, hogy tudod vele rendezni a kapcsolatot később.

2010. márc. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

utolsó: amit leírtál, teljesen életszerűtlen. ha a gyerek életéből kimarad egy családtag, attól elhidegül, és soha nem lesz vele olyan a kapcsolata, amilyen lehetett volna, ha nem tűnik el, tök mindegy, hogy milyen okból. velem is így volt, sajnálom is, de egyszerűen hidegen hagy az adott családtagom, pedig semmi rosszat nem tett. egy idő után a gyerek számára olyan, mintha idegen lenne.

én írtam, hogy ha csorbultak a jogok, menni kell, és verni a bíróság / ügyvéd, stb. asztalát. ne hagyd elúszni a kapcsolatodat a gyerekkel, de az óvodába se zaklasd, mert semmi értelme nincs, csak még jobban elrontod.

2010. márc. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!