Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Létezik-e törvényi minum az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik-e törvényi minum az apa láthatási jogára?

Figyelt kérdés
A párom másfél éve él külön a feleségétől.Két gyermekük közül a nagyobbik velünk maradt, őt és a kislányomat együtt neveljük. A kisebbik 7 éves kislány az édesanyjával költözött az anyja új párjához.Jelenleg elkészült egy megállapodás közös megegyezéses válásról, amiben közös felügyeleti jog mellett az ügyvédnő belevette, hogy vita esetén a gyermekek 2 hetetente töltik a hétvégét a másik szülőnél,szündők fele, páros ünnepek fele stb.A feleség már korábban közölte, hogy a nálunk lévő idill, "nyálas és szirupos" ez rossz hatással van a gyerekre,mert a vlóságban ilyen harmónia nincs. Közölte azt is, hogy a gyerekre rossz hatással vannak azok a nevelési elvek,amiket mi vallunk. Hivatalosan arra hivatkozik,hogy a gyermeket fárasztja az ide-oda hurcolás. Mi ezt mondjuk nem tapasztaltuk sem nála, sem pedig az én lányomnál,aki kéthetetne vagy még sűrűbben mehet az apjához.Az anya először közölte a nálunk élő lányával, hogy új párja nem kívánja többé az otthonában látni, ő pedig ebbe belement, így vele már 2 hónapja nem találkozott.Közölte azt is, hogy ugyan így a nála élő gyermeket sem óhajtaja 2 hónapnál sűrűbben hozzánk engedni aludni, elmehetünk 1-2 órára elvinni sétálni. Mindezek fényében közölte, hogy így a közös megegyezést nem írja alá. A kérdésem ezek alapján, hogy ha perre vinnénk a dolgot, milyen esélyünk van arra, hogy a bíróság a közös megegyezésben is szereplő 2 hetenkénti láthatást elhozatallal megítélje? Ezzel ugyan nem kívánunk visszaélni, ha a gyereknek más programja van,természetesen nem állunk majd ott ,hogy márpedig velünk jön.De a kislány két hónapja nem volt nálunk.Szeretném tudni, hogy hétfőn, amikor mennénk megbeszélni a közös megyegyezést tudunk-e hatni az édesanyára azzal,hogy perben a bíróság ugyan ezt ítélné meg, csak hatszor-tízszer sokszor ennyi pénzért?Mert sajnos az érzelmeire nem tudtunk hatni.... :( köszönöm
2010. máj. 14. 07:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megítélik nyugalom. Ha nem tud súlyos okokat felhozni, akkor hiába kapállódzik, megítélik. Tapasztalat. :)
2010. máj. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Megfogja ne aggódj. A bíróság a soha nem a szülőket, hanem a gyerek érdekeit tartja szem előtt. A gyereknek pedig szüksége van az apjára. Ezért pedig pereskedni, és pénzt költeni, tényleg felesleges!

Ha pedig tiltja a láthatást a bírósági döntés ellenére is, akkor akár rendőrséggel is el lehet hozatni a kislányt, amit nyilván senki sem szeretne, de ezt nem árt elmondani neki. Ha igazán jó anya, akkor ennek nem tenné ki a gyerekét!

2010. máj. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigieket...hát hogy mi számít jó anyának, az egyrészt relatív, másrészt mivel azonnal engedett a párja kérésének és lemondott emiatt a nagyobb, velünk élő lánya láthatásáról, csak mert az új párjának elviselhetetlen egy kamaszlány, nem sok jót ígér abból a szempontból,hogy mit tart szem előtt.Mindenestre az ítélkezés nem az én dolgom, de az tény,hogy a gyerekek érdekeire eddig hiába hivatkoztunk, szerinte a gyerekek érdeke pont az,hogy kéthavonta egyszer...ezért kell sajnos arra apellálnunk,hogy neki sem túl fényesek az anyagi lehetőségei.....
2010. máj. 14. 09:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát ha nem is a te dolgot én azért tudnék szépet mondani a gyerek vérszerinti "anyjára" (eléggé nem ide illő szó). Az egyik gyerekét pasira cseréli a másikat meg tönkre akarja tenni. Szerintem örülhet,ha nem veszi el tőle a bíróság és ítéli nektek a másik kislányt is (nagyon megérdemelné). Vigyétek perre a dolgot nyugodtan, azért, mert ő lemondott a másikról még nem jelenti, hogy ti nem láthatjátok minimum kéthetente hétvégén a kislányt. Azt automatikusan meg fogják ítélni.
2010. máj. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm az őszinte választ:) hát hidd el magamban én sem használok kirakatba való jelzőket , főleg,hogy a velünk élő kislánynak én lehetek akármilyen megértő, jófej pótmama, neki az anyja szeretete lenne fontos és ez a természetes. Dehát eleget dühöngtem ezen a kegyetlenségen, nem kényszeríthetek egy anyát arra,hogy a gyerekével legyen,ha nem akar. De ahogy írod is, úgy gondolom ettől még leginkább az édespájának és a velünk élő testvérének és neki magának (az most másodlagos,hogy nekem és a kislányomnak is nagyon hiányzik) joga van ahhoz, hogy együtt legyenek amennyit lehet.
2010. máj. 14. 17:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nyugodj meg, a gyermekek érdeke mindennél előbbre való, és a jogszabályok is így rendelkeznek, továbbá a bírói gyakorlat is ilyen.

Nem gond, hogy nem megy bele a közös megegyezésbe, ezzel ugyan ún. "tényállásos" bontás lesz, de az sem hosszabb a jelen esetben.


A láthatásra pedig a szokásos formulát kell kérni alkalmazni: kéthetenként hétvégén, péntek délutántól vasárnap estig, a két testvér lehetőleg együtt legyen ezeken az alkalmakon, szünetek fele, páros ünnepek második napja.

Meg fogják ítélni, véleményem szerint.


egy ügyvéd

2010. máj. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!