Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Láthatási jog? Hogy is van ez?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Láthatási jog? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Evált apukáktól kérdezném, aki már vol ebben a helyzetbe. Szabályoztatni akarom a lányom láthatását, mert az exem hol odaadja hol nem. Igaz az h a bíróságnál csak az az alternatívalétezik h kéthetente hétvége?Sajnos a munkám éjszakába nyuló, és nem mindig tudnám megoldani a 2 hetente elhozást. Van h kétszer egymás után van szabad hétvégém van h kéthetente. Lehet kérni úgy a láthatást, h havonta kétszer a munkámhoz igazodva?Vagy csak azt lehet kérni, h kéthetente hétvégén?
2011. okt. 20. 18:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
lehet kérni. a lényeg, hogy egy hónapban 2 hétvége
2011. okt. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és ez tuti?nagyon jó lenne ha így lenne.
2011. okt. 20. 18:55
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen lehet kérni. Amúgy hogyha a bíróságon megegyeztek akárhányszor mész a kislányodért vigyél magaddal tanút, hogyha nem adja oda a volt feleség, akkor lehet tenni feljelentést. Sajnos nagyon nagyon sokat tudok ezekről 12 évig pereskedtek a szüleim. Ha van még kérdésed írj!

16/L

2011. okt. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sajnos annó nem egyeztünk meg bíróságon, mert kkor még normális volt az ex, és odaadta rendszeresen. aztán már szép lassan megbolondul. Eddig 3szor nem adta oda, a gyámügy azt mondta akkor tehetünk feljelentést, ha 3szor egymás után nem adja. Viszont ez nálunk úgy kb 2-3 havonta van. Ezért szeretném letisztázni papíron, h igenis havi kétszer elvihessem, ahogy a munkém engedi. Köszönöm a kedves válaszokat
2011. okt. 20. 19:07
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérheted, de úgy nem fogják engedélyezni, hogy havonta két hétvége akkor, amikor te úgy gondolod. Úgy lehet, hogy havonta két hétvége, előzetes egyeztetés alapján. Ugyanis az nem elvárható, hogy mindig a másik félnek kelljen alkalmazkodni ahhoz, hogy neked mikor van időd elvinni a gyereket. Nekik is lehet más programjuk, hiszen normális esetben ugyanannyi hétvége jut az egyik szülőnek mint a másiknak. Így aztán vagy leszabályoztatjátok úgy, hogy kéthetente - és akkor csak abban az esetben vagy jogosult pótolni az elmaradt láthatást, ha az anyja nem adja oda, akkor nem, ha te nem értél rá - vagy előzetes egyeztetés alapján fog menni a dolog, de ehhez két ember kell. Ebben az esetben azonban készülj fel arra, hogy ha olyan programjuk van ami időhöz kötött, nem halasztható (szülinap, hétvégi rokonlátogatás) akkor simán mondhatja, hogy most nem jó. Egyetlen bíróság sem fogja előírni, hogy azokon a hétvégéken kell odaadnia amikor te szeretnéd függetlenül attól, hogy nekik mi a programjuk. Ez csak akkor járható, ha a kétheti szabályozás van, mert az felülír minden egyéb programot. Az már más kérdés, hogy normális szülők esetén ilyenkor belefér a csere. Mondjuk nálunk azt sem tudom már, hogy van leszabályozva pontosan, hogy melyik hétvége mettől meddig, mert sosem ahhoz tartottuk magunkat, hanem a gyerek és a saját elfoglaltságainkhoz képest alakítottuk. De ezért írtam, hogy mindenhez két ember kell, ha az exed már most is próbál betartani, akkor ne számíts rá, hogy partner lesz az előre megbeszéléses variációban. Egyébként az a három alkalom, amikor nem adta oda, mivel volt indokolva? Értelmes, reális indok volt, vagy "csak"? Mert ha oka volt, akkor azt bizony el kell fogadni akkor is, ha egyébként kéthetente van láthatás, ilyenkor van az amit fentebb írtam, hogy ha a gyereket nevelő szülő hibájából hiúsul meg a láthatás, akkor a másik szülő jogosult azt a következő hétvégén pótolni.
2011. okt. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ő soha nem pótolt semmit. első alkalommal az volt a gondja, h nem jelöltem vissza iwiwen, másodjára, h megigérte a gyereknek h a mama viszi a falunapra, (holott a gyerek minden hétvégén a mamánál van amikor tudja lepasszolja!!)múlt héten pedig azért nem adta oda, mert ő telefonból megállapította, h alkoholt ittam. holott ez sem votl igaz....!a most hétvégén megint a mamához viszi,mert nem szóltam neki előre...holott már múlt héten sem adta, most meg már szerdán lett neki szólva....!de én enm azért hoznám el akkor mikor tudom mert h gondolok egyet. hanem mert a munkám így engedi meg. kéthetente ha éjszakás vagyok h hoznám el?bármennyire is akarom nemtudom, páromnak meg nem adná oda...!hihetetlen h mindig az anyáknak adnak igazat....!Előző kommentelő azt írta, h lehet ilyet kérni, most akkor lehet v nem?
2011. okt. 20. 19:35
 7/12 anonim ***** válasza:
32%
Párod?! Na, ott a magyarázat, akit megszívatnak, az visszaszívat, szép is az élet.
2011. okt. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

16 éves válaszoló vagyok.

Amikor nálunk ment a per a láthatás miatt, akkor úgy egyeztek meg, hogy szombat reggel jön értem apu és vasárnap 3ig kell nála lennem. Persze péntek este mindig elvitt, de volt olyan is, hogy pénteken elvitt és szombaton hazahozott, mert vasárnap dolga volt. Szerintem egyezzetek meg a havi 2 hétvégében, aztán ülj le a volt feleségeddel és egyezzetek meg, tanúk előtt. De egy ügyvéd sokat segíthet.:)

2011. okt. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves 63%os! Milyen szivatásról beszélsz? Ö hagyott el engem. Megcsalt 2szer a hitelekt a nyakamb hagyta. Én nem szivattam meg öt soha. A gyerektartást is fizetem mióta elment !!!! A párommal válasunk után ismerkedtem meg. Mért vonsz le ien következtetésekt?

a többieknek köszi a választ. Írtam a jogiforumra talán ott jobban tudják a helyzetet. Köszi mindenkinek

2011. okt. 21. 09:48
 10/12 anonim ***** válasza:
Figyelj, én elhiszem, hogy nem a saját aktuális hangulatod, hanem a munkád miatt nem tudod pont kéthetente elvinni a gyereket, mint feljebb írtam, nálunk sem ment volna ez, mert apuka 24/72-ben dolgozott. Elhiszi a bíróság is, csak ha a felek nincsenek olyan viszonyban, hogy emiatt a láthatást alkalomról alkalomra egyeztetni tudják, akkor bizony kénytelenek a fix kétheti alkalmat leírni, mert nincs más lehetőség, nem szabályozhatnak minden egyes konkrét hétvégét előre. Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, és tökéletesen meg is értelek, csak megoldást nem tudok, mert ebben a világban azt sem mondhatom, hogy keress olyan munkahelyet, ahol minden hétvégéd szabad.
2011. okt. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!