Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nem fizet valami megoldás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem fizet valami megoldás?

Figyelt kérdés
anyuék elváltak mert megcsalta apumat:( és apa fizetése durván 90.000 ft abból 30.000 elmegy a lakáshitelre és nem sok mindenünk marad meg ugye a többi számla amik vannak.és alig jövünk valahogy ki anya meg dolgozik és havi 10.000 ft küld gyerektartásra ( 2 en vagyunk testvérek mindketten apunál lakunk) és anya most már nem hajlando fizetni. apu feljelentette hogy nem fizet és megprobálják levonni a fizetéséböl. de viszont ha meg kirugják a munkahelyéröl (mert azt mondta h nincsenek gyerekei és ahol dolgozik ott ezt nagyon nézik) akkor még enyit se kapunk..nem tudunk mit tenni szerintetek lenne megoldás?
2010. nov. 20. 21:23
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyesmi helyzet,az volt, hogy a férjem munka nélküli,tehát a saját megélhetéséről sem tud gondoskodni, így az ügyészség a megkeresésemre azt válaszolta,hogy nem köteles ezért gyerektartást fizetni,előlegezze meg az állam. Csakhogy ismeretlen helyre távozott,ezért a rendőrség egy lakcímkőrözést adott ki ellene,amiben megállapították,hogy a lakcíme az,ahol mi éltünk.(ház,melynek a fele tulajdona az övé volt)Itt egy darabig passz.Aztán börtönbe került,és kértem az ügyészséget, hogy,mivel már ismert a "lakcíme",kérem az állam általi előleg juttatását-de ezt is elutasították.(mert rabtartást is kell fizetni,és ez az elsődleges)Akkor az jutott eszembe,hogy ismét az ügyészséghez fordulok végrehajtási kérelemmel a gyerektartásra. Kapott is a börtönbe fizetési felszólítást,amire nem reagált,így elmentem egy ügyvédnőhöz,aki elintézte,hogy a tartozását terheljék rá a házunk őt megillető részére. És-mivel több év nem fizetésről volt szó,és nem túl értékes házról-a házat elbirtokoltuk tőle,tehát eladhattuk nélküle is.Szóval mindenre van megoldás,még a legnehezebb ügyekre is.
2010. nov. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Ha közös a ház,akkor anyukád nem tudja eladni,csak akkor,ha apukád is beleegyezik az eladásba.
2010. nov. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
és most h börönbe van menyi jut nektek?
2010. nov. 20. 22:25
 24/30 anonim ***** válasza:
Ez már régen volt, de semmit nem fizetett egyáltalán egy napig se, a börtönből se,ezért kellett ez a megoldás,amit mondtam
2010. nov. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Tiszta szívemből sajnállak titeket :(
2010. nov. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Jelentsétek fel, pereljetek ha kirugják elöbb útobb ugyis kell vallami melót keresnije ha bejelentve jól keres nem éri majd meg neki feketézni lesz honnan vonni a gyerektertást.

A házat ha már költöznétek ti kezdjétek hirdetni és apud intéze az eladást hogy anyud ne kavarhason, de csak akkor irjatok bármit alá ha már mindenről van bírosáági végzés.

2010. nov. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Hatóságot kell bevonni, amit meg is tettek ha jól olvasom. Max annyit tehettek, hogy ti beszéltek vele, hogy segítsen jobban.

amúgy mi meg minimálbérből éltünk. Apa oly módon fizetett gyerektartást kettőnkre, hogy előre kiszámolva le lett vonva a házrész költségéből. De ez a havi költségeken nem segít. Én apával megegyeztem, hogy engem támogat anyagilag, mert egyetemista vagyok, hugom meg alsós. De anyu munkanélküli lett. Szóval beszélni kell vele. Gondolom a kapcsolatot tartjátok.

2010. nov. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Bírósági végzés esetén nem ő dönti el, hogy mennyit fizet, vagy nem fizet. A gyerektartást is, meg egyéb tartozást is, viszi magával a munkahelyéről. A gyerektartást még a munkanélküliből is levonják. És ha mondjuk már munkanélküli se járna neki, akkor előlegezi csak meg az állam, és ebben az esetben úgy tudom 10 ezer lenne – 1 gyerekre.

A bíróságon kiderülne mennyi a jövedelme anyádnak és akkor nem 10 ezret fizetne, hanem többet. Ha 8 órás munkája van, és esetleg minimálbéres is, akkor a 73.500 Ft 20%-a már eleve több mint 10 ezer.

Tehát én ilyen esetben azt mondom, perelje apád nyugodtan, ne legyen lelkiismeretfurdalása – és neked se.

Egyébként, ha ilyen az anyád, én a helyedben nemigen törném magam a jobb kapcsolat kialakítására. Majd 1-2 év múlva rájön mekkora baklövést csinált ellenetek, és akkor ő fog majd megkeresni benneteket, persze apád nélkül, mert szerintem az a kapcsolat már nem fog visszaállni, ebben ne is reménykedj, és értelme sem lenne.

2010. nov. 21. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Ha a bíróság megállapította a gyerektartási kötelezettséget, akkor azzal a papírral bementek az ingyenes bírósági panasznapra és megmondjátok, hogy nem fizeti a gyerektatást anyukád. Vagy ők küldenek a munkáltatónak bírásági határozatot a gyerektartásdíj levonási kötelezettségről, vagy átadják végrehajtónak és ő küld. Mindkét esetben a munkáltató köteles vonni a határozatban szereplő összeget és átutalni apukádnak.

Ez biztos, hogy így van, mert a munkahelyemen is volt egy férfi, aki elfelejtette közölni, hogy gyerektertást kell fizetnie (már itt dolgozott, amikor megítélték a gyerektartást), nem fizetett, a gyerekek anyja bement a bíróságra és küldték a cégnek a papírt, hogy mennyi gyerektartást kell vonni (nekünk küldte a bíróság és a végrahajtó is) Le kellett vonni és utalni a 40%-ot, plusz az elmaradást is részletekben.

2010. nov. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
hát nem nagyon tartjuk a kapcsolatot anyámmal de azért mégis az anyám sose volt jo a viszonyunk és ez is rosz..:( de ha feketén dolgozik akkor nem tudjuk hol dolgozik és akkor nem tudják töle levonni.. csak most késön küldtük a papirt igy ebbe a honapba nem vonták töle le.
2010. nov. 21. 15:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!