Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy járok jobban anyagilag...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy járok jobban anyagilag gyerektartás ügyében?

Figyelt kérdés
A férjemmel közösen megakarunk egyezni két gyerekre 65000.- forintban.A keresete változó de átlag 165000 Ft.Ha fixen ennyiben állapodunk meg később tudom emeltetni ezt az összeget a bírósággal?
2010. nov. 20. 14:58
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm az rám férne!!Nem is veled volt itt a baj!!
2010. nov. 21. 21:57
 42/46 anonim ***** válasza:
31%
Ha ez még csak egy igéret holnap a bíroságon kezdjetek és irasd le vele mert bármikor visszaléphet.
2010. nov. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
26%
De utálom az ilyen nőket.Szégyelhetik magukat.Utálják a volt férjt de tapadnak rá mint a pióca.Piszkálja a csőrüket ha a mostani kapcsolatukban boldog.Fogjál magadnak mégegy pénzes fickót és megoldódik a problémád.
2010. nov. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha nem pénzéhes vagy, akkor ne haragudj, de rosszul tetted fel a kérdést.


Könnyű mondani, hogy az apuka csak fizessen, persze, de azért ne felejtsük el, neki is meg kell élnie.

És ha luxusszállodákba viszi a barátnőjét, akkor még kell legyen egyéb jövedelme is, nem? Ennyiből, havi 100-ból, kétlem, hogy kijön, már bocs.


Nem értem, miért kell negatívként beállítani az apát, amikor írtad, hogy mindenben megegyeztetek, megbeszéltétek, és hidd el, korrektebb, hogy így zajlik ez az egész, és nem évekig csal, meg hazudik neked, hanem kulturáltan intézitek (bár tény, nem tudom, hogyan és mikor derült fény az új kapcsolatára).

Igazad van, sok pénz kell a gyerekekre, mondhatni sosem elég, de tudni kell, hol van a(z épeszű) határ.


Ha a lakáshitelt közösen vettétek fel, arra külön megoldás kell, nem a gyerektartásra tartozik szerintem.

Tényleg tíz-húszezer ft-okat ítél meg általában a bíróság gyerektartásképpen, így a 65000ft teljesen korrekt, nem értelek, mi a fenéért akarsz bíróságon pereskedni emiatt, amikor apuka hajlandó a megegyezésre.

Gondolom, ezek alapján (mármint, hogy megegyeztek mindenben, stb), hogy szereti a gyerekeit, és a legjobbat szeretné nekik, tehát biztos, hogy amikor több pénze van, vagy megengedheti magának, többet fog letenni nekik.


Más kérdés, hogy elmegy a francba az olyan férfi, aki 9 hós (és 4 éves) baba mellől "elcsábul", de ha már megtörtént, ne pár 1000Ft-on perlekedj, hanem számolgassátok ki együtt, mire mennyi kell, és aszerint okoskodjátok ki az összeget, valamint hogy miben és hogyan tud esetleg még segíteni.

Azért hagyd Őt is élni hagyni, neki is nyilván fizetnie kell albérletet, rezsit, kaját...gondolkozz, arra elég-e 100.000ft, vagyis ahogy te gondolod, inkább még kevesebb...

Ahhoz, hogy a gyerekeidnek normális (és normális körülmények között élő) apjuk legyen, akihez majd nyugodtan elengedheted Őket láthatásra (mert a 4 éves gyereket már az apához kell engedned, ha az apa el szeretné vinni, 3 éves kor fölött megteheti), azért lássuk be, neki is rendes körülmények között kell élnie.

És tényleg nem a luxusra gondolok, de ha ahogy írtad, valóban 165e. a jövedelme, és ebből 65e-t odaad nektek, akkor épphogy meg tud élni a 100-asból.

Igaz, nem tudom, merre éltek, de amilyen albérlet árak vannak, sajnos ez a helyzet.

Ha abban a szerencsés helyzetben van, hogy nem kell valamiért lakásra költenie, akkor is...biztos, hogy amikor találkozik a gyerekekkel, vagy elviszi ide-oda a nagyobbat, vesz nekik dolgokat, legalábbis nálunk így van, a gyerektartáson felül láthatáskor, amikor az apánál van, mindig vásárol neki ruhákat, játékot, élménygazdag programokra mennek...

Na mindegy, elég hosszú lett, de maga a kérdéskör sem egyszerű!

Tehát elhiszem, hogy "sértett" vagy, de azért ne akarj túl sok bőrt lehúzni arról az emberről!!!

2010. nov. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 heszter válasza:
100%

Hú, micsoda vita...:)


Bocs, hogy OFFolok, de annyira tetszett a "Kedves Korlátolt Felebarátom!" című írás:):)


Ő nagyon sajnálja, a szegényebbeket, de azért ő élhet jobban...

De:

"Én GYAKORLATBÓL tudom, mit jelent egy lakás számláit fizetni és mit jelent két gyereket élelmezni, ruházni, iskoláztatni! Ráadásul nekem nincs semmiféle hitelem... "


Ne haragudj, de nincs hiteled, valószínűleg SOHA nem voltak anyagi gondjaid, mert még 3 embernek is vígan el lehet élnie 200 ezerből..., nem hogy két gyereknek.

Persze, hogy tudod mit jelent kifizetni a számlákat, hiszen te ki tudod őket fizetni! A gyerekeidet is el tudod látni. Nagyszerű!


De megmondanád, hogy az egyszerű átlagember problémáival mikor találkoztál?


Nem akarok panaszkodni, de általában nagyon kevés embernek adatik meg az anyagi keret ahhoz, "akkor viheti őket moziba, kirándulni, nyaralni, amikor csak akarja".


Nem szeretnélek megbántani, de nagyon tájékozatlan vagy az átlagos életkörülményekről.


Nézd meg mennyi az átlagkereset ma Magyarországon:

[link]


Számold azt is bele, hogy mennyi embernek nincs munkája.


És akkor talán belátod, hogy a 20%-os gyerektartás összege lehet 10-20ezer, és az nem azért, mert "röhejesen kevés" az apa keresete, sőt ha nincs gyerektartási díj, akkor az is lehet, hogy nincs munkája az apának.


ÉS utána légyszíves vond le a következtetést, hogy ki a korlátolt. És kinek keres az exe nem "röhejesen", de kiemelkedően sokat...


Amúgy grat! Jó neked, de nézz körül a való életben, és a menedzserek topvilágából tekints le az egyszerű, nehezebb sorsú embertársaidra...

2010. nov. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 heszter válasza:

Amúgy sajnálom a kérdezőt...

Kicsit élesre sikerült a kérdés, először én se voltam túl jó véleménnyel, de olvastam az összes többi hozzászólásod is.


Úgyhogy részvét. Remélem, hogy helyre fogsz jönni hamarosan. Elég fiatalnak tűnsz, úgyhogy fel a fejjel, és adj az életednek egy második esélyt ;)


Sok sikert!

2010. nov. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!