Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy járok jobban anyagilag...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy járok jobban anyagilag gyerektartás ügyében?

Figyelt kérdés
A férjemmel közösen megakarunk egyezni két gyerekre 65000.- forintban.A keresete változó de átlag 165000 Ft.Ha fixen ennyiben állapodunk meg később tudom emeltetni ezt az összeget a bírósággal?
2010. nov. 20. 14:58
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
76%

Nem értem a kérdésedet.Mi az a másik eset, amit ha választasz, jobban jársz?Szóval milyen két lehetőség közül szeretnél / tudsz választani?

:S

2010. nov. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
50%
Nem a 15:12-eske voltam.
2010. nov. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
61%

Ez nem pénzéhesség kérdése, ha az apa ilyen sokat keres, akkor abból tud ennyit fizetni. Jogilag gyerekentként 20% jár (nem 15, mint az egyik félinformált hozzászóló), és a gyerekek számatól függetlenül maximum 50% (azaz 5 gyerekre ugyanannyi, mint 3-ra).

Ha a kérdezö a férjével ebben az összegben megegyezik, akkor az tökéletesen rendben van, és kb ennyit kapna akkor is, ha nem fix összegben állapodnának meg, hanem a kereset 2 x 20%-ában.

Attól, hogy sok embernek nincs több, mint 10-15-20 ezer Ft gyerekenként, az még nem jelenti, hogy a kérdezö gyerekeit az eddig megszokottnál kevesebböl kellene ellátnia, csak azßért, mert elváltak a szülei.


Annak a szülönek meg, akinél a gyerek van, TEMÉSZETESEN NEM kell ugyanannyit letenni az asztalra PÉNZBEN, hanem az ellátás értéke természetben is beleszámit. Attól szó sincs, hogy a másik szülö nem tenné ugyanezt szivesen meg, de a gyerek CSAK egy háztartásban élhet, és az ott lévö szül tesz ilyen téren többet.

2010. nov. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
56%

"...És feltételezem a lakhatás meg van oldva, így lakbért nem kell fizetni, ha meg igen, akkor gondolom a kérdező is dolgozik..."

========= ============= ============= ===========


Feltételezed, hogy a lakhatást az amerikai nagybácsi fizeti?!...

Vagy az anyuka a gyerekekkel a híd alatt lakik?!...

Szerinted MIBŐL fizeti a villanyszámlát, fűtést, naponta a reggeliket, vacsorákat, kinőtt ruhákat, cipőket?!...


Halvány segéd fogalmad sincs, mit jelent gyerekeket ellátni és nevelni, de arról sem, mit jelent egy lakást fenntartani!

2010. nov. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
54%

Lakhatás meg van oldva = nem albérletben lakik, mint írta.

ÉS mint mondtam, szerintem ő is dolgozik, és nekem ne mond, hogy nem tudom mi mit jelent, mert nem hiszem, hogy ismersz. Nem egy egyedülálló anya barátnőm van, van amelyik egy fillért sem kap és mégis megvan. Más 10 000 Ft-ot, a 20 000 már baromi ritka. Szóval ha tetszik, ha nem, ez az összeg az átlaghoz képest igenis magas, és nem fogják megemelni.

2010. nov. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
41%

16:34

Azok a bizonyos anyukák, akik "egy fillért se kapnak, mégse háborognak", elég sötétek lehetnek, hogy nem élnek a törvényes jogukkal, nem a saját érdekükben, hanem a GYEREK érdekében.

2010. nov. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
65%

Háborognak, de azért annyira nem folyok bele a magánéletükbe. A gyerekek jól vannak.

Sőt, olyat is láttam már, hogy a gyerek apunál van és anyu nem fizet gyerektartást.

2010. nov. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
22%
Elég furcsa felfogású emberek lehetnek...
2010. nov. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
87%

Kedves kérdező! Miért nem beszéled meg egy jogban jártas emberrel? Miért kell ide szinte provokatív kérdést kiírni? Nagyon sok családban nem jut ennyi pénz a gyerekekre, amikor nagyon sokan minimálbérért dolgoznak. Válás esetnén ott mennyit vonnak le gyerektartásra? Ha együtt nevelik a gyerekeket, mennyi az egy főre jutó jövedelem? És nekik is ki kell fizetni a gyógyszert, pelust stb...

Nem az a fő probléma, hogy miért váltok, hanem azok a mocskos anyagiak. Ha nem írtad volna ki az összeget, hanem általánosságban kérdeztél volna, nem szítanád a hangulatot, és nem szívnák a fogukat, akik a töredékét kapják.

2010. nov. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
67%

Meg van oldva a lakhatása=van egy lakáshitellel terhelt ingatlana, aminek a hitelét fizeti a rezsi mellett. Feltételezed, hogy dolgozik=9 hónapos a gyereke, reméljük, nem kell dolgoznia menni mellőle.


A 65.000 Ft jelenleg rendben, de én mellétenném a saját érdekeben, hogy a fizetése 40%-a, de min. 65.000 Ft. Ugyanis ha a következő 2 évben jelentősen emelkedik a fizetése, te akkor se kérhetsz 2 évg emelést. Csak 2 év elteltével. Mérlegeld, hogy van-e erre esély, mik a kilátásai. HA várható a bérnövekedés, akkor inkább kérj 40%-ot, meg fogja itélni a biróság.

Azt ne tedd, hogy nem biróságon rendezeda dolgot, csak magatok közt, mert csak rosszul jöhetsz ki belőle...

2010. nov. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!