Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy járok jobban anyagilag...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy járok jobban anyagilag gyerektartás ügyében?

Figyelt kérdés
A férjemmel közösen megakarunk egyezni két gyerekre 65000.- forintban.A keresete változó de átlag 165000 Ft.Ha fixen ennyiben állapodunk meg később tudom emeltetni ezt az összeget a bírósággal?
2010. nov. 20. 14:58
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
35%

Én tudok olvasni. És két gyerekre 65 ezret is soknak tartok, nem úgy értettem hogy fejeként... De ez idáig oké, mert megegyeztetek. Az udoritó rész az hogy te már azzal spekulálsz meg tudod-e emelni ezt a pénzt...

Engem is egyedül nevelt anyukám, gyerektartás nélkül és kevesebbet keresett mint 165000, van már 3 nagyobb testvárem akiket segiteni kellett néha, mégis mindenem megvolt sőt egy-két luxus dolog is, még a drága hobbim is fizetni tudta, de biztos ő egy ufó akkor... :)

Azért mert elhagyott téged (nem a gyereket de hát ezt is biztosan nehéz folgodolgozni hogy nem vagy elég jó neki) nem azzal kell megbosszulni hogy kisajtolsz belőle egy csomó pénzt, mert a gyereknek nem lehet mindent megvenni, nem minden a pénz. Amúgy meg attól hogy valakinek felesége van meg gyerekei még nem kötelező örök életére veled maradnia. Attól még ugyanúgy joga van elhagyni... Azt a részt már meg sem merem emliteni hogy a párkapcsolat két emberen múlik akiből az egyik te vagy és nem a gonosz szerető. Tehát te ugyanolyan hibás vagy. De gondolom ezt nem fogod elismerni sosem mert könnyebb a férfiakat utálni... Na ezért nem birom én a nőtársaim... Nagyobb gyülölet senkiben sincs mint az utálkozó nőkben...

2010. nov. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
52%

Álmodj királylány...

Ha a férjednek van esze, akkor nem megy bele fix összegbe. Mert ha elveszíti az állását időközben, és nincs jövedelme x hónapig, akkor miből fogja tudni kifizetni a 65 000 HUF / hót?


Ja, és ha azt mondja a férjed, hogy számlát kér, hogy mire költötted a 65 000 HUFt, akkor hogy fog állni a szád? Mert ugye tudod, hogy azt a pénzt a gyerekekre kell költened az utolsó fillérig és nem másra.


Márpedig az ilyen pénzéhes anyukák(?) a gyerekeket csak felhasználják arra, hogy az apát lehúzzák anyagilag....önmagukért!


Remélem, a férjednek van esze, és NEM egyezik bele fix összegbe.


Üdv,

Moi

2010. nov. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
72%

Azt zárójelben jegyzem meg, hogy olvasta valaki, hogy van feltéve a kérdés? Ő hogy jár jobban és már az emelésen van a hangsúly. Szerintem a gyerektartással a gyereknek kell jól járnia.

Amúgy törvényesen lehet számlát kérni arról, hogy mire költötte a gyerektartást az a fél, akinél el lett helyezve a gyerek? Ha igen akkor mondom az ismerősömnek, hogy van ilyen lehetőség, mert ott elég szépen nem a gyerekre megy a pénz.

2010. nov. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:
A nagyon sok okosnak!!Leírtam, hogy a lakásban mi maradunk és hiteles!!azaz 80000 Ft.Én gyeden vagyok egyenlőre 2 éves korában tudok csak visszamenni dolgozni, mert csak akkor vesznek vissza!!!A keresetem 107000 ft.Akkor miről beszélgettek?!A szavakon meg ne lovagoljunk ezen a fórumon nem tudok kisregényt írni!Tehát ha összeadjátok.107+65=172000 Ft.Azaz lakáshitel+ rezsi 105000, azaz marad 67000 ft eltartani a gyerekeket + kifizetni a közösen felvett szermélyhitelt!!!!
2010. nov. 20. 17:56
 25/46 anonim ***** válasza:
57%
Sajnállak szegény kérdező anyuka. Ide nem érdemes ilyen kérdéseket kiírni, már rájöttem saját tapasztalatból. Nagyon sok olyan unatkozó ember van, aki az egyedül maradt anyukákat csak egy "pénzéhes szukának" nevezi. Ez már én is voltam az egyik kérdésem után. Jobb ha egy ügyvédet kérdezel meg, hasznosabb tanácsot tud adni, mint az itt lévő sok tudatlan ember. (tisztelet a kivételnek) És hozzáteszem még, hogy nem minden pasi álma, hogy törődjön is a gyerekével! A legtöbbjük se fizetni, se törődni nem akar, itt is tisztelet a kivételnek!
2010. nov. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Ha számolsz kicsit, a volt férjed a 65000 Ft-tal gáláns ajánlatot tett, ez a pénz csaknem fointra 40 %-a a nettójának. Ennél többet nem fog megítélni a bíróság, mert ennyi a két gyerekre járó általános tartásdíj-mérték. Emelni biztosan nem fogják, hacsaknem az exférjed jövedelme nagyon megnövekszik, de ezt bizonyítani kell.

2010. nov. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
44%
17.16 Ha anyád egyedül nevelt volna nem így beszélnél!Csak az érti ezt a helyzetet aki benne van.De kérdező, itt tényleg leugatnak, ha ilyet olvasnak, tapasztaltam én is.
2010. nov. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
69%

Melyik esetben tudnék jobb körülményeket teremteni a gyerekeimnek?


A gyerekeim ellátását hogyan biztosíthatnám jobban?


Így tetted volna fel a kérdést, ha nem a saját érdekeidet nézed, és azt, hogyan húzhatnád le a volt férjedet... és így sem kellett volna kisregényt írnod.


A másik pedig, nem kötelező a házban maradnod. Ha abérletbe költözöl, lehet hogy kevesebből, de lehet hogy csak többől jönnél ki, mint a jelenlegi hitel összege.

Ha kell a ház, vállald a vele járó kötelezettséget is...


Ennyi.


Üdv,

Moi

2010. nov. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
86%

Ez szép összeg ennyit nem itélne meg a bíróság, szóval jól jársz. 2 év múlva lehet próbálkozni az emeléssel de nem fogják megitélni mert ez sok pénz és valószinütlen hogy addigra bármenyit is nöne az ex fizuja.

Sőt valószinű ő fog csökkentést kérni amit meg fog kapni.

Az lenne a legjobb ha a mostani lakást mihamarabb lecserélnéd egy kisebbre, nem rosszindulatból de nem szabad rá alapozni. Lehet hogy új családot alapit és csak minimálisa fog támogatni.

2010. nov. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
25%

"... és nekem ne mond, hogy nem tudom mi mit jelent, mert nem hiszem, hogy ismersz. Nem egy egyedülálló anya barátnőm van, van amelyik egy fillért sem kap és mégis megvan. Más 10 000 Ft-ot, a 20 000 már baromi ritka. Szóval ha tetszik, ha nem, ez az összeg az átlaghoz képest igenis magas, és nem fogják megemelni..."

======== ========== ===========


Kedves Korlátolt Felebarátom!


1.) Attól, hogy van néhány egyedülálló anya barátnőd, még mindig fogalmad sincs arról, mit jelent gyerekeket nevelni, mert te még nem próbáltad, csak hallomásból csurran-csöppen hozzád néhány információ...


2.) Az a barátnőd, aki egyedülálló anyaként semmi gyerektartást nem kap, valószínűleg nem tudja ki a gyereke apja, ezért nem kap semmit, mert nincs kitől gyerektartást kérni...


3.) Az a barátnőd, aki 10-20ezer forint gyerektartást kap, az azért kap annyit, mert a kedves apuka jövedelme ilyen röhejesen kevés vagy egyszerűen nem akar többet fizetni, a barátnőd meg buta ahhoz, hogy bíróság előtt gyerektartási pert indítson...


4.) Tudod, a bíróság nem úgy ítéli meg a gyerektartás összegét, hogy "milyen az átlagos gyerektartás Baranyában", hanem a hatályos törvény szerint : az apa fizetésének max. az 50%-át kell gyerektartásként levonni és annyi felé osztani, ahány gyermeke van az apának (vagyis ez 165000 Ft esetében max. 82500 forint, 2 gyerekre elosztva 41250 Ft/gyerek)...


Megsúgom neked, hogy az én férjem 200000 forintot fizet havonta a két gyerekemre saját döntése alapján, mert tudja nagyon jól, a bíróság ennél többet ítélne meg a jövedelme alapján (én viszont elégedett vagyok ezzel az összeggel, mert fontosabbnak tartom a jó viszonyt, a férjem naponta jön a gyerekekhez, akkor viheti őket moziba, kirándulni, nyaralni, amikor csak akarja és minden ügyüket együtt intézzük)...


Nagyon sajnálom, hogy vannak akik minimálbérből élnek, és azokat is sajnálom, akiknek 60ezerből kell az egész családjuknak megélni egész hónapban, de attól még mások élhetnek annál jobban!


Én GYAKORLATBÓL tudom, mit jelent egy lakás számláit fizetni és mit jelent két gyereket élelmezni, ruházni, iskoláztatni! Ráadásul nekem nincs semmiféle hitelem...


Nos, most lehet gyűlölködő szövegeket beírni az összeg miatt, sőt még hozzáteszem, hogy karácsony előtt ill. húsvét előtt 200-300-500ezer forintokat tesz le az asztalra a gyerektartáson felül, attól függően, mennyit kap a Cégétől!!! :-DDD

2010. nov. 21. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!