Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy járok jobban anyagilag...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy járok jobban anyagilag gyerektartás ügyében?

Figyelt kérdés
A férjemmel közösen megakarunk egyezni két gyerekre 65000.- forintban.A keresete változó de átlag 165000 Ft.Ha fixen ennyiben állapodunk meg később tudom emeltetni ezt az összeget a bírósággal?
2010. nov. 20. 14:58
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező!


Én azt javaslom neked, hogy fogadd el a férjed által kínált 65000 forintot, de ezt a közös megegyezést a saját ügyvéded előtt foglaljátok írásba!!!

(Legyen írásos nyoma a férjed vállalásának.)


A következő : kérvényezd a családi pótlékok nevedre való átírását (ez a legtöbb esetben a férj nevére van utalva)...


A gyerekek érdekében próbálj normális viszonyt fenntartani az exférjeddel, ne akadályozd a láthatást, segítsd, hogy minél többet találkozzon a gyerekeivel, mert ez a gyerekek legfőbb érdeke!

Ha az exférjed nincs elszakítva a gyerekeitől, akkor ő saját maga fogja megemelni a gyerektartásdíjat, ha módja lesz rá...

2010. nov. 21. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
100%

"...mennyit kap a Cégétől!!! :-DDD"

Háát, van abban valami, hogy a buta, paraszt nők előbb kapnak maguknak pénzes férjet, akik még hencegni is primitívek.

Nem a vitapartnered voltam, csak egy olvasó, aki rátévedt az oldalra, de felmérve az itteni átlag(on aluli) IQ-szintet, már húzok is.

2010. nov. 21. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:
A lakásban én maradok a gyerekekkel, mint leírtam hiteles!!Gondolod drága okoska, hogy jó szántamból van így??Mivel szocpolos még 8 évig nem tudjuk eladni, de ha kicsit értenél hozzá rájöttél volna erről magadtól is!!Mivel a két gyerek van van szocpol és a jelen törvények szerint a ház szocpollal nem adható el 10 évig, vagy ha igen akkor vissza kell fizetni ezt a pénzt az államnak!!Ha most gyorsan csinálsz egy kis fejszámolást, ami szerintem eddig sem ment túl jól, akkor rájössz az eredményre és a kérdésem valódi okára!!
2010. nov. 21. 11:12
 34/46 A kérdező kommentje:
02:49-es!Nagyon köszönöm neked ezt a választ!Végre valaki a kérdésemre reagált nem túrkálni akart a szemetesemben!Megerősítettél abban amire én is egyfolytában gondolok, csak mindig ott van a félelem, hogy vajon meddig mond igazat, mert eddig annyi hazugságot kaptam tőle, hogy azt elmondani nem tudom!Ezért is jár annyit a fejem, hogy remélem a gyerekeket nem fogja "becsapni,elárulni"!Remélem érted mire gondolok, mert ezt más megint ki fogja forgatni!!köszönöm!
2010. nov. 21. 11:44
 35/46 A kérdező kommentje:
bocsi fejem helyett agyamat akartam írni, csak hát már nem tudok fogalmazni sem!Tönkre mentem ebbe az egészbe!!12 kilo mínusz 3 hét alatt, 4-szer fogadtam vissza mióta elment.És még most is hiteget!!NEM BÍROM KI!!
2010. nov. 21. 11:47
 36/46 anonim ***** válasza:
75%

Kedves Kérdező!

Szerintem nem kellene azt "leokoskázni" és legorombítani, aki segíteni akar...Ha nem fogadod el az esetleges nemtetsző válaszokat,kritikákat, nem kell ilyen fórumra írni.

A tényeket már leírtuk többen, egy ügyvéd is ezt mondaná, csak nem ingyen.:)

65000 Ft-nál többet NEM FOG megítélni a bíróság, mert ez kb. a volt férjed fizetésének 40 százaléka. Ennyit ítél meg a két gyerek után általánosan.

Az 50%, amit fentebb említettek, nem így van, ez a maximum, amit gyerektartás címén vonhatnak egy fizuból, viszont ezt legalább 3 gyerekre ítélik meg.

Kevés a bevételetek, sok a kiadásotok, azt látom, és sajnálom is, de ha a bíróságon pl. az extra magas lakáshiteledre akarsz hivatkozni, a bíróság is azt fogja mondani, hogy oldd meg olcsóbban a lakhatásotokat. A férjedet ezért nem fogják magasabb gyerektartásra kötelezni, mivel azt számolják, ha a volt férjed ad 65 ezer forintot, ugyanennyit Neked is hozzá kell tenned, 130000 Ft pedig elég kell, hogy legyen két gyerek ellátására. A két gyerek után emelt családi pótlékot is kapsz, a bíróság ezt is figyelembe veszi, az legalább 26000 Ft. A Te megélhetésed nem releváns ebből a szempontból, mert a gyerekeket a saját megélhetés kárára is el kell tartani.

Annak a hölgynek az exférje pedig, aki 200 ezres gyerektartást fizet, nyugodtan megteheti, mert nyilván nem 165000 Ft a nettója, hanem milliós nagyságrendű, ebből jut is, marad is. Szerencsés helyzet, de százezerből 1 család ilyen szerencsés, sajnos.

Nagyon sok vállalkozó apuka bejelenti magát minimálbérre 14000 Ft-ot fizet havonta, közben meg milliós autókkal jár, én most is azt mondom, örülj neki, hogy ennyit is fizet, mert ha esetleg új családot alapít, és gyereke születik,sikerrel csökkenteti a bíróságon majd ezt az összeget.

2010. nov. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
25%

Utolsónak két dolog: a biróság simán megitél ennél nagyobb gyerektartást itt, mvel 15 és 25% közt adható, gyerekenkétn. Tehát nem igaz, hogy a két gyerekre max. 40% lenne, viszont 2 gyerekre max 50%, ez igaz. És általában is csak max. 50% vonható el, akárhány gyerek van.

A másik: anyának enm kell mellétenni szintén 65.000 Ft-ot, mivel ő természetben látja el a gyerekeket: felkel, hozza-viszi, mos és mosogat rá, orvos hordja, főt rá, fedelet ad a feje fölé, stb. Szval nagy jogi tévedésekben vagy, ami nem baj, csak akkor ne próbáld tényként beállitani, amit irsz.

2010. nov. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
36%

"A két gyerek után emelt családi pótlékot is kapsz, a bíróság ezt is figyelembe veszi, az legalább 26000 Ft."

Három gyerek után jár az emelt családi.

Két gyermekes család esetén (gyermekenként): 13.300.- Ft

2010. nov. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
87%
Egyedülálló szülő emelt családi pótlékot kap.
2010. nov. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem szeretnék vitatkozni Veled, nem is ezért jöttem az oldalra, hanem segítő szándékkal.

Nem vagyok jogi tévedésben, ha a Kérdező ír egy pár sort a www.jogiforum.com-ra, ahol ügyvédek is válaszolnak ingyen az érdeklődőknek, korrekt választ fog kapni.

Én sem írtam mást, mint Te, csakhogy én azt gondolom, hogy a 40% az általános gyerektartás mérték a két gyerekre. 50%-ot is megítélhetnek, de nem ez a bírói gyakorlat.

"A törvényi rendelkezés értelmében a gyermektartásdíj összegét a különélő szülő jövedelmének 15-25 %-ban kell megállapítani. Ennek az átlaga a 20%, ami az általános bírói gyakorlat." Ezt egy jogi oldalról másoltam most be.

A 25%-ot általában akkor ítélik meg, ha a gyermek pl. tartósan beteg, így a gondozásával járó költségek is magasabbak.

A 65000 Forint hozzárakást a gondozó szülő részéről én sem úgy gondoltam, hogy odarakja a maga 65 ezrét a hűtőre az apa 65 ezre mellé.:)) Természetes, hogy a gondozó szülő természetben látja el a gyermekeket, de ez mind forintosítható, rezsi, főzés, orvoshoz cipelés...


Részemről ennyi, sok sikert kívánok a Kérdezőnek és mindenképpen nyugodtabb életet.

2010. nov. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!