Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit kellett volna másképp tenni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kellett volna másképp tenni?

Figyelt kérdés

Nem kioktatást, hanem tanácsot szeretnèk kérni, illetve tapasztalatot attól aki volt már hásonló helyzetben.

Adott egy független nő és egy házas férfi. Első látásra szimpátia, aztán egyre közelebb kerülnek egymáshoz, de semmi nem történik közöttük. A férfi elejtett mondataiból a nő èrzi, hogy nincs rendben a házassága, a férfi célozgat rá, hogy tetszik neki a nő, de a nő nem akar egy ilyen kapcsolatba belebonyolódni, bár a férfi tudtára adja, hogy ő is kedveli. A férfi minden nap keresi a nő társaságát, kedvesen viccelődik poénkodik vele, ugratják egymást. Aztán egyszer csak jön a "vallomás": nagyon megkedveltelek, rossz a házasságom, a feleségemmel már csak barátok vagyunk de a lányomat imádom, nem tudom mit csináljak.... A nő elmondja, hogy a vonzalom kölcsönös, de mivel a férfi családos ezért ebbe nem akar belefolyni, nem akar sem gonosz csábító, sem szerető lenni.... Majd egyik nap a fèrfi váratlanul közli, hogy úgy döntött elköltözik otthonról, albérletet keres. A nő, bár nem mondja ki, de nagyon örül a döntésnek, nem sürgeti a fèrfit, kivár.... De nem történik semmi és a férfi egyszer csak közli a nővel, hogy mégsem költözik mert neki a felesége az aki igazán fontos. A nő bár nem érti az egészet, hiszen ő nem sürgette a férfit, de tudomásul veszi a férfi döntését. Ezután a fèrfi elkezd vele teljesen másképp viselkedni, lekezelő, flegma, amit a nő vègkèpp nem ért, ezért elkezd távolodni a férfitól, kerüli. Majd a férfi flegmán közli a nővel, hogy azért még "barátok" lehetnének... A nő elmondja, hogy bár nem érti a férfi viselkedését, de ő eddig is barátnak tekintette, igaz nem titkolta, hogy nyitott lenne egy normális párkapcsolatra is vele, de úgy èrzi, hogy zavar van a férfi fejében és ő ebben továbbra sem akarja befolyásolni. Elmondja a férfinak, hogy úgy látja rajta, hogy ez a döntés még nem érett meg benne és ő továbbra sem szeretné befolyásolni, nem fogja csábítgatni a feleségétől és nem lesz a férfi szeretője sem. Ezt a döntést a férfinak magának kell meghoznia. Erre a férfi eltűnik. Eltelik pár nap majd újból előkerül és szemrehányóan közli a nővel, hogy egy hisztis p*csa, akiben csalódott, mert nem támasza a döntésében. A nő nem szól semmit, otthagyja.

Mit kellett volna a nőnek (másképp?) csinálni?


tegnap 07:40
1 2
 11/15 Grizesteszta ***** válasza:
52%

#9: Igen, elvált, együtt élünk.Nekünk olyan szempontból 'könnyű' volt, hogy mindketten stabil és önálló egzisztenciával rendelkeztünk, tehát nem volt abban kockázat, hogy kb 2 hónapos ismeretség után hozzá költöztem a személyes cuccaimmal, és azzal a megállapodással, hogy ha mégse jön össze, akkor egyszerűen visszaköltözöm a sajátomba. Több éve már, nagyon jól élünk. De nem ez a lényeg, nem is ezért írtam le az előbb, hanem...


Az ilyen 'több vasat tartok a tűzben/válok, összejövök mással' történetekben mindig van több figyelemfelkeltő pont, csak az ember akkor átsiklik rajta- a tiédben is volt több is.:)


1)van első látásra szerelem(tudom, azonnal megfogott) de van a józan önvédelem, ami már a logikára, észre épül: ha megkapnám azt, amire most vágyom, az jó lenne nekem hosszú távon? Olyan a másik személyisége, hogy biztonságban, boldogságban élhetnénk együtt? Na, itt rögtön figyelmeztető jel, ha nem érted a reakcióit. Mert vagy azért nem érted, mert nem mond el mindent őszintén, tehát neked kimaradnak pontok, vagy azért nem érted, mert nem egyformán működtök. Mindkettő azonnali piros lámpa.


2)Túl hosszú idő az, amíg dönt, mert hogy 'alaposan meg kell gondolni, sok múlik rajta, a gyerekek...' . Ez igaz, de nem valami új dolgot akar felfedezni, hanem csak a meglévő ismeretanyagát kell 'szintetizálnia' az új érzelmek fényében. Egyszerű a kérdés: az új csomag kell inkább vagy a régi?


3) az ismerkedés/ vacillálás/döntés bármely pontján durva veled vagy olyat mond/mesél/tesz, amiből azt érzed, hogy durva a feleséggel: azonnal kilépni, mert ha durva most, az lesz később is.


4) ha bárki mást hibáztat az elrontott élete, házassága miatt( a feleségem tehet róla, mert...a hülye főnököm... ) akkor az új életben sem fog felelősséget vállalni semmiért, mert még nem nőtt fel, vagy mert sose fog... De a mi korunkban már nem bölcsit üzemeltet az ember, hanem párkapcsolatot.:)


5) Úgy viselkedik, hogy a kettőtök között lévő dolgot( mindegy, hogy ez lángoló friss szerelem vagy a szakítás feszültsége) kívülálló is érzékelhesse. Na, ez az a típus, ahol a házasság összes problémájával tisztában van a teljes környezet: család, szomszédok, kollégák... Egy ilyen 'problémás' kapcsolat esetében halál az, ha a környezet elkezd véleményt mondani, mert a bennlévők se tudják még, hogy mi lenne a jó, akkor honnan tudnák a kibicek? Egy ilyen dolog minden állapotában csak a két emberre tartozik mindaddig, amíg azt nem mondja a foglalt fél, hogy 'szakítotTAM, most már mással élek' - tehát a tényközlés kötelező, de maga a döntési folyamat csak arra a kettőre tartozik.


Szóval, szerintem te jól döntöttél. Ami a duzzogást illeti: figyelmeztesd négyszemközt: vagy kultúremberként viselkedik ezentúl, vagy te szívesen elmondod a kollégáknak, hogy mi a baja a krapeknak veled....


Sok sikert neked, hidd el, jön majd más, olyan, akinél nem lesznek kétségeid! Mert egy jó kapcsolat is el tud romlani, de ha már eleve problémásan kezdődik...:(

tegnap 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

#11

Rengeteg ponton betaláltál.


1: NAGYON NEM olyan a személyisége, hogy biztonságban éreznèm magam mellette! Sőt! Nagyon szèlsősèges és kiszàmíthatatlan,és nem tudom, hogy mindíg ilyen volt e, vagy csak mostanában vált ilyenné, èn csak lesek néha, nem régóta dolgozunk együtt. Ráadásul ő olyan beosztásban, hogy nem is értem ilyen mentalitással hogyan....???

Nem mond el dolgokat, ezt tudom, de nem is nyaggattam soha, azt és annyit mondott el amit és amennyit akart.


3: Vannak olyan megnyilvánulásai (durvák) főleg szexuàlis cèlzások amiket nem tudok mire vèlni... Nyilvàn ezen a téren sincs otthon minden rendben és ki tudja mióta....de ennyire azért talàn mégsem kellene frusztràltnak lennie...


5: Ilyen jellegű megérzésem már van egy ideje, de betudtam annak, hogy biztos üldözési màniàm van. 2 emberről a közös ismerettségi körünkben egy ideje már azt érzem, hogy tudnak rólam... De legalább is panaszkodhatott rám nekik és ki tudja mit és hogy adott elő...??? És gondolom ha rólam, akkor a házasságáról is bárkinek...


A vègére hagytam direkt az egzisztenciális helyzetet. Nàlunk sem lenne olyan gond, hogy egyikőnk rá lenne utalva a másikra és ha esetleg mègsem működne együtt akkor nem lenne hová menni. Nekem van saját, neki pedig nem okozna gondot a lakàsbérlés, még az esetleges válással kapcsolatos anyagi kötelezettségei sem.


Egyelőre nem szólok, "nem veszem észre" a duzzogását, úgy vagyok vele, hogy nem nekem szól, mind addig míg esetleg nem provokál,vagy kötekszik velem. Akkor viszont azt fogom tenni amit Te is javasolsz

tegnap 11:09
 13/15 Grizesteszta ***** válasza:
100%

Igazad van, 'JELEK' ezek valóban. De te jól kezeled ezt, felnőtt módon. Rendben lesz minden hidd el, és jön majd új fejezet!

Minden jót és szép napot neked!

tegnap 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
#13 Köszönöm és viszont kívánom Nektek is! :-)
tegnap 11:29
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen jol tetted, hogy nem jottel ossze vele, huzza a mezesmadzagot, hatha bekapod, de kozbe meg "igazat" mond, hogy vacillal a felesege, gyereke miatt. Ha kiakadsz, mondhatja, hogy de hat Maris, en mondtam, hogy...


Amugy en pont ezek miatt tartok kollegalisabb viszonyt, foleg nos ferfiakkal. Poenkodunk, de ennyi, nem kerulok kozel senkihez, nem engedek kozel magamhoz senkit. Ha tul baratsagos vagy es o meg hutlen tipus, beprobalkozik, mint nalad is tette. Ha "szerencseje" van, osszejon, nalad nem, erre meg te lettel a szemet.

tegnap 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!