Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek ha az apa nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha az apa nem fizeti a bíróságon megítélt gyerektartást két hónapja?

Figyelt kérdés
közösen egyeztünk meg, hogy kézbe adja, mivel tudom hogy nincsen bejelentett munkahelye, tehát levonni nincs mit a fizetéséből...
2010. aug. 26. 17:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Elöbb utóbb mindenképp jelentsd fel a bíróságon ha nem fizet, nem csak egyedül vállaltad a gyereket. Én megtettem bár más a szitu, már másfél éve nem látja őket, pénz nincs ha nem lennének a szüleim már éhen haltunk volna...ő meg elgépezi...

A folyamat az hogy bemész a bíróságra és kitöltöd a lapot össz hat példányban aztán vársz. Ők megpróbálják utolérni és kötelezni hogy fizessen de ha nem jön össze akkor továbbküldik az ügyet a végrahajtókhoz aki felkutatja hogy milye van és azon megpróbálja behajtani. Az a legjobb ha semmi nincs a nevén mert akkor hamarabb záródik az ügy. Nekem most pont itt tart, hamarosan lezárják a végrehajtók mivel semmi nincs a nevén. Aztán küldik neked a papírt amivel a kerületi önkormányzathoz kell menni és onnan kerül állambácsihoz aki megelőlegezi a gyerektartást pár évig. Egyébként nem egy pár hét alatt fog lezajlani, hónapokat kell mindenhol várni, én tavaly december elején adtam be, szóval kitartás, ne hagyd magad és ha nem fizet akkor ne várj sokáig.

2010. aug. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Elég lazán veszitek ezt a kérdést. Az én volt férjem 13 éve nem fizet gyermektartást, nem látogatja a gyermeket. Voltam bíróságon, de mivel sem bejelentett munkahelye nincs, sem lakása, vagyontárgya, ezért az állam sem előlegezi meg, mert nem tudja majd később honnan behajtani. Szóval, ha nincs bejelentett munkahelye, lakása, amit jelzálogozni lehetne, akkor ez igen is komoly gond lehet. 2-3 hónapot ő sem lesz képes pótolni, csak az aktuális gyermektartás rovására.
2010. szept. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Akkor úgy néz ki elég rossz helyzetben vagyok....nem fizet ugyanis, de a lakás, amit közösen vettünk, fele még az ő nevén van, megegyeztünk bíróságon hogy nekem adja az ő részét, csak még a banknál nem intéztük el.

Szóval a lakás fele az ő nevén van, más semmi nincs a nevén, bejelentett munkahelye sincs, akkor hogy tudnák rajta behajtani???

Ilyenkor nem lehet közmunkára ítélni valakit?


Mert nem csak az én esetemről van szó, de az ilyen apákat akik nem fizetnek gyerektartást bizony közmunkára ítélném, ha nem hajlandó megjelenni, akkor meg börtön!

Mert hiába hagyta itt a lakást, így hátrahagyta nekem az adósságot is, eladni nem tudjuk fiammal meg nincs hova mennünk! elég durva ez a magyar jog....

anyákat, gyerekeket sehogy sem védik??

2010. szept. 14. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!