Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek ha az apa nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha az apa nem fizeti a bíróságon megítélt gyerektartást két hónapja?

Figyelt kérdés
közösen egyeztünk meg, hogy kézbe adja, mivel tudom hogy nincsen bejelentett munkahelye, tehát levonni nincs mit a fizetéséből...
2010. aug. 26. 17:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mit mondott miért nem fizeti? Ha meg tudtatok egyezni akkor feltételezem vagytok olyan jóban, hogy meg tudod kérdezni mi a probléma. Lehet, hogy gond adódott az anyagi helyzetével, és most nem tud fizetni.
2010. aug. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Be kell perelni, állam bácsi megelőlegezi neked a gyerektartás összegét, a bíróág meg behajtja rajta, amikor lehet. Egész életében úgyse lesz munkanélküli...
2010. aug. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha bírósági végzés nincs, akkor hiába is perelnél, nincs mit.
2010. aug. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Bírósági végzés van róla hogy fizetnie kell! megegyeztünk a bíróságon, végzés van róla! de nem fizeti azt mondja nincs pénze, már két havi elmaradása van, de van barátnője bezzeg akinek van két gyereke és együtt élnek, meg a fiamat elengedem hozzá, és ő mondja van kacsa, malac meg tyúk. Arra van pénze???
2010. aug. 26. 18:02
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Két hónap nem nagy idő, ne légy ennyire pénzéhes, utólag úgyis ki kell fizetnie.
2010. aug. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az alap probléma, hogy féltékeny vagy az új barátnőre, merthogy bezzeg az van, mintha pénzbe kerülne egy barátnő. A barátnő is fizetheti a gyerekeinek az ellátását, a kacsa malac tyúk pedig ponthogy arra utal, hogy boltban nincs pénze megvenni ezeket a húsokat. Szerintem még bőven várhatsz. 2 hónap után bíróságra rohanni nem arról árulkodik hogy nem vagy bosszúszomjas.
2010. aug. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nincs önálló keresete, amiből fizetni tudná.

Nem kap pénzt, és a semminek nem tudja odaadni a felét, vagy a valahány százalékát.

Ha kap segélyt, akkor abból kellene odaadnia a bizonyos százalékot, ha még azt se kap, akkor nyilván a barátnője tartja el négyőjüket anyagilag.

2010. aug. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Addig örülj, amíg nem adja be a bíróságon, hogy csökkentsék a fizetendő összeget, hivatkozva a munkanélküliségére.

Ha sokat pattogsz, megteszi, és akkor még rosszabbul jársz.

2010. aug. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Az a gond, én tudom hogy van pénze csak nem akar vmiért fizetni...sosem volt bejelentett munkahelye, mégis havi 200 ezret hazahozott, és össze vissza hazudozik. De ha úgy látjátok hogy várjak, úgy jobban járok megfogadom a tanácsot. csak elegem van abból hogy mindig ígérget és nincs belőle semmi, és mi meg szorongunk a fiammal-nem tudunk megélni...segítségre szorulunk, az ő gyerektartásával épphogy megélnénk, ezért kell.

a bíróság meg megítélte, amúgy meg nem vagyok bosszúszomjas, jobb embert találtam nála.

jobb, ha nem is törődöm vele igazatok van.


várok még több hónapot, ha addig nem fizet akkor fordulok bírósághoz. mert az igazság az, szüleim segítenek, csak ők sem tudnak a végtelenségig. de nyilván van sok olyan nő, aki még rosszabb helyzetben van mint én.

csak rosszul esik, hogy én tudom, hogy kereshetne pénzt, mégse keres mert lusta, és mert engem-minket-elhagyott egy másik nőért. nyilván ez is benne van. hetente szoktam hivogatni mikor fizet. persze tök ideges, hogy legyek türelemmel majd fizet. lehet hogy igazat mond?? jobban teszem ha lenyugszom és nem a múlton rágódom, hanem az új kapcsolatomon aki szeret és szereti a fiamat is? Ez lenne az ésszerű.

na most már semmit nem tudok.

2010. aug. 26. 21:46
 10/13 anonim ***** válasza:
Na látod meg is válaszoltad a magad kérdését. Ha nem is tudatosan csinálod, de azért célod, hogy idegesítsd és minél többet árts neki. Biztosan fizetni fog, téged hagyott el, nem a gyereketeket. Ne rágódj rajta, 6 hónapra visszamenőleg be tudod rajta hajtani,de nem hinném,hogy idáig fajul a dolog. Örülök, hogy nem vádaskodtál, hanem magad is beláttad és beismerted mi a helyzet. Nem gondolod most, de ez egy hatalmas előrelépés számodra is és nagy büszkeség is, mert nagyon kevés ember képes erre. Légy boldog az új pároddal! :)
2010. aug. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!