Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan lehet (ne) ezt rendbeho...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet (ne) ezt rendbehozni? Erdemes-e? Vagy egyaltalan lehet-e? (bovebben lent)

Figyelt kérdés

Most mar lassan majdnem minden naposak a vitak. En egy beketuro ember vagyok, de a turelmem vegesek. A vitak erdete az en csaladom. egyszeruen a ferjem nem akarja elfogadni a csaladom (anyam, testverem) de az meg hagyjan h nem fogadja el, de erezhetoen bunko veluk. anyam sokat segit nekem mert van egy egy eves kislanyunk es nekem vissza kellett mennem dolgozni mert itt semmi gyes, gyed nincs (kulfoldon lakom), es mivel en joval tobbet kapok mint a ferjem plusz ceges kocsi, laptop, telo, igy a hitel mellett barmennyire is a szivem szakad meg es megvisel lelkileg visszamentem dolgozni, igy anyu vigyaz a kislanyra. anyu besegit a haztartasba is h mikor hazajovok akkor a kislanyommal jatszak. az nem eleg h a ferjem semmit sem segit itthon a haz korul, de sokszor anyuval is bunko mert a testveremmel szoba mer allni. azt tudni kell h a haz amiben lakunk az az enyem hazassag sot ismerkedesunk elott vettem, felujitottam. es meg akarna szabni h a tesom nem johet at, meg ne telefonaljon, de ugyanakkor a hulye IQ bajnok haverjai ide telefonalhatnak. igaz nem teszik gyakran de sokszor mar a furdeteskor telefonalnak. Ok tesom tobbszor telozik meg atjon de nem reg jott ki es szegeny olyan elesett es elkeseredett es probalok neki segiteni. egyszeruen nem akarja elfogadni es megerteni az erveimet. ok igaz tesom vagy egy hettel a szulinapom utan koszotott fel szoban de en nem tartom ezt olyan fontosnak vagy nagy bunnek. ismerem tesom, tudom milyen, tud bunko is lenni, de azert vagyunk csalad h segitunk a masiknak. nos a ferjem katolikusnak vallja magat en azt mondom h egy igazi vallasos ember nem igy viselkedik. egyszeruen azt nem kerdezi meg h es talan en h erzek h megyek dolgozni reggel es a kislanyomat alig latom h h visel meg lelkileg meg egyebek. nem erdekli mert jol hozok haza es h ennek igy kell lenni.

en legszivesebben vallnek es eddig imadtam itt elni, de mara mar teljesen megutaltam es menekulnek haza Mo-ra. ugy erzem a kapcsolaban en nem vagyok lenyeg, a lenyeg itt h az akarata a ferjemnek nem teljesul, es ezert o a lelki szegeny aki tamadva van itten. persze engem nem kell felteni mindig fuggetlen voltam es az akaratomnak es a velemenyemnek hangot adok tehat nem vagyok az a behodolo tipus. sokszor kifgoasolja nem toltunk eleg idot egyutt munka utan, de mikor mar a pici alszik olyan musrokat nez ami engem nem erdekel meg akkor is ha nagyon nepszeru a vilagon engem az a marha sorozat nem erdekel. sosem panaszkodtam de mindig elkezdtem mast csinalni. de sosincs az h azt nezzuk ami netan engem erdekel. akkor jutoka tv-hez ha mar alszik, vagy ha eppen kiment meccsre. es kezd elegem lenni de nagyon.

annyi penzem van ha eladom a hazat visszajon annyi toke amibol siman Mo-n veszek egy hazat tehermentesre, akkor nincs hitel, vmit bizti h talalok majd. szerintetek valjak es menjek haza? persze a kislanyomat nem hagynam ra hoznam magammal, tudom h ez jogi vita lenne es a lathatas nehezkes, de ugysem tudna utana nezni es vezetni egy haztartast mert erre keptelen, eleg trehany, fozni sem tud, vasalni sem tud? ti mit tennetek a helyemben? menekulnek de nagyon, en megprobaltam normalizalni a dolgokat de mindig vitaba megy az egesz es ebbol elegem van. nekem munka utan nem hianyzik a vita, hianyzik a szeretet a biztatas, ugy erzem magam mint egy taposomalom es nem vagyok boldog. en nem tudom h ezt a helyzetet rendbe lehetne hozni. bocsi h hosszu lett.


2010. aug. 12. 14:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
arra gondolok, hogy kimerült vagy. egy nagy adag pihenés után vegyél elő papírt, tollat, és mérlegelj. írd fel az egyik oldalra a jó, a másikra a rossz dolgokat, előnyöket, hátrányokat és utána dönts.pl.: házassággal kapcsolatosan, munkával,stb. ha hazajönnél, találnál-e munkát, meg nem olyan könnyű elválni sem, megéri-e, szóval így talán könnyebben döntesz. sok sikert!
2010. aug. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ja! és ha úgy döntesz, hogy maradsz, de nem tudod, hogy hozd helyre a házasságot, mindenképp ülj le a férjeddel, beszélj vele, esetleg házassági tanácsadót is felkereshettek.
2010. aug. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A baj h nem reg voltunk nyaralni epp haza latogattunk egy honapra. tehat kimerulve nem vagyok. inkabb elkeseredett. nem tudom h talalnak e felso vezetoi allast, tokeletes angollal, majdnem 10 evi kulfoldi tartozkodas utan. Mo-rol csak negy eves gyaksim van. regebben nekem ez a hazakoltozok dolog egy menekves volt, lehet h legmelyen megsem talaltam meg itt onmagam. en nem szeretek vitazni es mar nagyon elegem van h szinte minden nap evvel zarul a nap. ez merit engem ki a legjobban. h meg sem hallgat, hanem elvonul, egyszeruen megsem hallgatja az erveimet, az h en h erzek. lenyeg ha o utal vkit akkor az ne jojjon ide. eddig nem mertem a kepebe vagni ez az en hazam, csakis en vagyok a tulajdoni lapon es a hitel is az en nevem alatt van. van egy telek az van csak kozos neven, azt eladhatjuk nem erdekel.
2010. aug. 12. 14:45
 4/11 A kérdező kommentje:

a legjobban a pici erdekel mert a lathatast nehez megoldani, hisz a kulonbozo orszag miatt. de bizoyithatoan nem tudna utana nezni.

a baj nem tudom mit akarok. egyszer mennek haza nagyon, masszor maradnek.

2010. aug. 12. 14:48
 5/11 anonim ***** válasza:

megértelek. kint vagy, férjedre nem számíthatsz, ráadás nem is tetszik neki semmi, beleszól dolgokba..családodat sem szereti..hát valószínű, hogy tényleg akkor tudnál megnyugodni, ha hazajönnél. angoltudással meg el tudnál helyezkedni, tolmács, vagy tanárként, szerintem.

férjed külföldi állampolgár? hogy érzed, nem jönne veletek ide? nem változna pozitív irányba?

2010. aug. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

ja kulfoldi allampolgar, de nem tud sokat magyarul. en meg megszereztem az itteni allampolgarsagot igy kettos vagyok. a pici meg egyenlore kulfoldi allampolgar de folyamatban van neki a magyar allampolgarsag megkerese.

szerintem Mo-n ugyanolyan lenne. en nem kerte h imadja anyamat meg a tesomat es tesom tud neha idegesito lenni de azert szerintem az mar tulzas h megtiltsa h a sajat hazamba jojjon a csaladtagom. persze az o csaladja johet pedig az o csaladja sem tokeletes. igaz nem idegesito mint tulajdonsag de rendkiulien koszosak, legalabbis europai szemmel, igenytelenek, meg van kzotuk ket furcsa testver megsem szolom le oket, megis megadom a tiszteletet nekik, pedig ok sem tokeletes. en ezt elvarom viszont, de legalabb azt h ne legyen veluk bunko es utana velem sem, de ha o engem nem tud elfogadni igy, akkor sajnos azt kell h mondjam nincs kozos jovonk tobbe es akkor marad az h kulon utakra megyunk. de igy ahogy mennek a dolgok nem akarok elni.

2010. aug. 12. 15:15
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyon durva. Ugy latom, hogy a ferjednek semmi nyomos oka nincs tamadni anyukadat, tesodat. Kesobb koszontott fel? Es akkor mi van? En meg a tesom van, amikor fel sem koszontjuk egymast, mert nem tartjuk fontosnak, megis tok joban vagyunk es szeretjuk egymast. Szerintem a ferjeddel van gond (leirtak alapjan). Nagyon nagy szivesseget tesz neked anyukad, hogy a kislanyodat istapolja. Nekem is van babam, es tudom, hogy nagyon nehez. A ferjednek mindent mondj el oszinten, hogy neked mar eleged van abbol, hogy mindig az van, amit o akar, te is ember vagy erzesekkel stb. Ha nem ert meg, akkor az lenne a legjobb, ha elkoltoznetek egy kis idore, es ha szeret, akkor eszbe kap, fog ertetek hajtani, ha meg semmi erdeklodest nem mutat, akkor nem szeret. Anyagilag is kihasznal...az sem mindegy, hogy hol eltek, mert Angliabol pl. sokkal konnyebb Magyarorszagra visszakoltozni, mint az USA-bol vagy Ausztraliabol. Szoval ezt meg nem kellene meglepni meg a valast sem, csak koltozz mashova ideiglenesen, hogy lassa, nem vezethet orrodnal fogva egy eleten at. Hatha valtozik, ha latja, hogy elveszithet titeket.
2010. aug. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amugy szivesen beszelgetek veled, ha szukseget erzed, hogy valakivel oszinten tudj beszelgetni. Nem tudom, hogy hol elsz, de en is kulfoldon elek es talan segit, ha kiadhatod a banatodat...megertelek. Nehez helyzetben vagy.
2010. aug. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ausztraliaban lakunk, tehat nehezkes a koltozes. igazan neki kene innen mennie atmenetileg merthogy megis csak az en hazam. igaz sosem dorgoltem az orra ala, de mar nagyon kozel allok hozza. en semmi mast nem kerek csak azt h ne legyen egy bunko paraszt a csaladtagjaimmal, es adja meg a tiszteletet megha nem is szereti. en utalom a kepmutatast es tobbek kozott ezert nem szeretem a katolikus vallast, bar katolikusnak vagyok keresztelve es hiszek Istenben de magat ezt a vallast nem majmolom. egy igazi vallasos ember nem igy viselkedik. tehat en mar elutottam arra a pontra vagy eszhez ter, vagy elvalok. gondoltam megebszelem az anyosommal probaljon vele beszelni. sajnos en nem tudok mert elvonul a masik szobaba, es en mar elfaradtam bocsanatot kerni olyanert amiert nem is vagyok hibas.
2010. aug. 12. 15:25
 10/11 A kérdező kommentje:
koszi. nyugodtan irhatsz privit.
2010. aug. 12. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!