Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jogosan követelne?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan követelne?

Figyelt kérdés

Sziasztok

A férjemmel 6 év után válunk.

Mikor ezt eldöntöttük azt mondta kéri a lakás felét...

Én vettem a lakást az esküvőnk után kb.2hónappal... az én nevemen van az övé sehol nem szerepel!

Mire fel kérné a felét? Hiszen nem ő vette és még felújítást sem csinált...



2020. júl. 26. 14:38
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
48%

Ha nincs lepapírozva, hogy a lakást te vetted a te pénzedből, akkor a férjed viszi a felét.

Átíratással jelen helyzetben pedig jobb, ha nem trükközgetsz, mert még egy jókora büntetést is kapsz a nyakadba. A bíróságon nem hülye emberek ülnek, és nem te lennél az első, aki ennyire átlátszó módon vagyonmentéssel próbálkozna... ezt pedig a törvény bünteti.

2020. júl. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
Vettél fel hitelt a vásárláshoz?Ha nem, akkor igazold, hogy a vételárat a házasság előtti vagyonodból van. Ha pedig ajándékozás volt, akkor remélem van nyoma (átutalás, szerződés stb). Ha örökségből van, akkor azt is tudod igazolni.
2020. júl. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
61%

Ha tudod bizonyítani8, hogy a házasság előtt szerzett vagyonodból vetted, akkor nem jár neki a fele. Nem hinném, hogy túl nehéz dolgod lesz, mert enyhén szólva irreális, hogy két hónap házasság alatt egy lakásra való közös vagyont összeszedtetek.


Keress ügyvédet és ne is nagyon beszélj a férjeddel, csak fel fog idegesíteni és kizökkent.

2020. júl. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
39%
Érdekes, most miért nem jönnek az aranyásó, lehúzos f.sz kommentek?
2020. júl. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Nem hitelből vettem,az én spórolt pénzem +a szüleim támogatásából vettem annó a lakást.

Ezért vagyok kiaadva hogy a férjem egy fityinget nem rakott az egészbe!

2020. júl. 26. 16:11
 26/36 A kérdező kommentje:
Kiakadva*
2020. júl. 26. 16:12
 27/36 anonim ***** válasza:
61%

Nem lesz a fele az övé. A bank tudja igazolni, hogy a házasság kötés előtt mennyi pénzed volt és hogy abból lett kifizetve.

A házassági közös vagyon a házasság utáni szerzésre vonatkozik. Ki az a hülye, aki elhiszi a férjednek, hogy 2 hónap alatt egy lakásra valót összeszedtetek közösen?

2020. júl. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Amióta együtt éltek, minden forintotok közös. Teljesen mindegy, kinek a számláján gyűlt a pénz.

Írtam már egyszer, hogy az új Ptk. szerint ha házasság a kapcsolat vége, akkor a vagyonközösség az együttélés napjától számolandó.

2020. júl. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
A szülői támogatás le van papírozva? A bíróság csak azt az állítást tudja elfogadni, amiről papír van.
2020. júl. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Nem írattam papírt a szüleimmel sajnos...
2020. júl. 26. 17:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!