Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pénzt követelnek, jogosan?

Pénzt követelnek, jogosan?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek, a sztori az, hogy egy ismerosomnek odaadtam a telefonom hogy nezze meg, mert mondta ha jo neki akkor megveszi, el is vitte, es megbeszeltuk hogy masnap este 6ra visszakapom, fél 7ig hivogattam, irtam neki facebookon, semmi valasz, azt hittem hogy be akarja huzni, es errol beszeltem egy haverommal, aki kezebe vette a dolgot a keresem nelkul, es megfenyegetette a gyereket, facebookon irt neki egy szemely hogy "szet lesz ba**va a fejed ha nem adod vissza a telefont". A telefont 7 ora fele megkaptam, majd masnap reggel hivott a faterja a gyereknek jhogy ha nem fizetek neki 200.000et akkor feljelent engem felbujtasert, a fenyegetot pedig fenyegetesert. Ilyenkor mit tegyek? Mert börtönnel is fenyegetőzött, és még aznap este mikor visszakaptam a telefont, a fia felhivot hogy felgyujtja az audimat, meg irt facebookon h ha meglat agyonver. Kerek szepen tanacsot, nincs 200.000 forintom, tegnap elott vettem autot.

#jog #pénz #kovetel
2015. szept. 5. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan jelentsen fel! Semmi olyat nem tettel ami miatt elmarasztalnak, csak hatarozottan visszaszerezted a sajat telefonodat. Viszont! Ok azzal, hogy konret osszeget kovetelnek, kulonben ez meg az lesz, ez zsarolas. Neked lenne jogod feljelenteni, hogy zaklatnak, penzt kovetelnek es feljelentessel fenyegetnek. Ne csinalj semmit, egyszeruen ne foglalkozz a dologgal, ugy sem fognak csinalni semmit. Ha meg is, akkor siman elmondod a tortenetet a rendoroknek es hidd el nem neked lesz bajod belole.
2015. szept. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
nem
2015. szept. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! Annyit szeretnek tudni hogy ezek magán velemenyek vagy jogot tanult emberek vagytok?
2015. szept. 5. 13:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
nem fognak ezek rendőrségre menni mert akkor ők basznak rá általában az efféle embereknek már volt dolga a hatóságokkal
2015. szept. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy tudja bizonyítani a "fenyegetést", viszont te tudod bizonyítani, hogy ő téged valóban megfenyegetett a facebook-üzenetben (azt semmiképp se töröld ki). Meg telefonon is, de gondolom, hogy azt nem vetted fel. Tehát ne aggódj ezen, ha feljelentetnének, nem tudnák bizonyítani az állításukat, viszont te tudod bizonyítani, hogy ők megfenyegettek téged, így végül ők kerülnének bajba, nem éri meg nekik.
2015. szept. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jelentsd fel őt zsarolásért, hehe

Milyen világot élünk már, nevetséges.

2015. szept. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!