Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jogosan követelne?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan követelne?

Figyelt kérdés

Sziasztok

A férjemmel 6 év után válunk.

Mikor ezt eldöntöttük azt mondta kéri a lakás felét...

Én vettem a lakást az esküvőnk után kb.2hónappal... az én nevemen van az övé sehol nem szerepel!

Mire fel kérné a felét? Hiszen nem ő vette és még felújítást sem csinált...



2020. júl. 26. 14:38
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
90%

Ha jól tudom házasság után szerzett vagyon közös.

Szerintem keress fel egy ügyvédet és kérj tanácsot. Ha pénzbe is kerül, szerintem annyit megér hogy ha tud segíteni.

2020. júl. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
91%
Annyit tudok, hogy ilyenkor bizonyítanod kell, hogy miből vetted, mert pl ha örökölt pénzből az a házasság alatt is a tied.
2020. júl. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
79%

*Én vettem a lakást az esküvőnk után kb.2hónappal


Jár neki az 50%

2020. júl. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
59%

Akkor nem járna neki az 50 %- ha ezt írásban, vagyon jogi közösség formájában le lenne fektetve.

Még ha örököltél is, azt sem tudod bizonyítani.. ha nem volt megvétel előtt lepapírozva.


Hát igen, ilyen apróságokon buknak dolgok. Ha van egy jó ügyvédje a férjednek, akkor nem csak ezt viszi, hanem még a felújított pénznek a felét is és még perelhet az 50% használata miatt is, ha tovább megy a huza vona.

2020. júl. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
91%

Ügyvéddel kell beszélni, ugyanis házasság után szerzett vagyon közös, ott tisztázni kell, miből vettétek, ráadásul 6 év azért már idő... Nem megoldhatatlan feladat, de lesöpörni sem fogod tudni két mondattal.


Anyósom 15 évig pereskedett apósommal a lakáson (igaz ott apósom nevén is volt az ingatlan) teljesen sikertelenül válás után, pedig anyósom papírokkal tudta igazolni, hogy a hitelt ő fizette kizárólagosan, és a végtörlesztés is az ő örökségéből ment, apósom egy fillért nem tett bele. Úgy halt meg apósom, hogy akkor még mindig a nevén volt jogtalanul a fél ház...

2020. júl. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
4+ az embernek előbb kell gondolkodnia mielőtt cselekszik, mert útólagos reklamációt pénztártól való távozás után nem fogadunk el.
2020. júl. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
45%
Házasság alatt vetted vagyonközösségben így igen elméletben jár neki a fele. Nem számít kinek a nevén van.
2020. júl. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
66%

Mindenképp bizonyítanod kell, hogy a különvagyonodból vetted a lakást (ha így volt), különben tényleg viszi a felét.

Az új Ptk. szerint pedig nem a házasság megkötése óta éltek vagyonközösségben, hanem az együttélésetek első napjától kezdve, amit a házasságkötéskor tudomásul vettetek.

2020. júl. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
0%

8*Mindenképp bizonyítanod kell, hogy a különvagyonodból vetted a lakást


Nem tudja bízonyítani, mert nem volt előtte írásban lefektetve.


Az hogy bárki örökölt valamit-lényegtelen. Ki is vehette utána a pénzt a számláról...akár mire..nem bizonyítóerejű.

2020. júl. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
És ha a gyermekemre íratom a lakást? Így is kérheti a felét?
2020. júl. 26. 14:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!