Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Maradnátok ugyanabban a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Maradnátok ugyanabban a faluban válás után?

Figyelt kérdés
Férjem által kerültem ebbe a faluba, amit nagyon megszerettem. És mivel van gyerekünk is, az ő jövőjét is itt tudom elképzelni. A házasságunk viszont mélyponton van, fontolgatom a válást. Szerintetek jó ötlet ugyanott venni házat válás után, vagy jobb a távolság?

2020. máj. 27. 06:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha válás után egy korrekt együttműködést ki tudtok alakítani a gyerek érdekében, akkor mindenkinek kényelmes lehet, ha közel laktok egymáshoz.

Könnyebb úgy, ha nem harmadik fél miatt váltok, és kevesebb a pletyka is.

2020. máj. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nálam is volt, hogy falun belül költöztem, de szinte mintha más településre költöztem volna. Mondjuk nagyobb falu volt, 6000 lakossal.

Érdemes lenne így megoldani, gyerkőcök miatt főleg.

2020. máj. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha kistelepülésen éltek és a férjed miatt költöztél oda, nincs ott egy családtagod/rokonod sem, én meggondolnám,hogy ott maradjak-e. Abból a szempontból tökéletes,hogy a gyereketeket közösen tudjátok nevelni, könnyebben elérhetőek vagytok egymás számára. Viszont ha a későbbiekben ismerkedni szeretnél számítanod kell arra,hogy minden szem Rajtad lesz, és bizonyára fogsz kritikát, támadást is kapni.


A másik..Ha kistelepülés a gyereked számára kevesebbet fog nyújtani az óvodai, iskolai oktatás.


Én a helyedben a válás után elköltöznék egy közeli városba, elérhető távolságra a gyereked apjától, de mégis egy külön szférába.

Nem tudom,hogy Te hol dolgozol, ez is mérvadó lehet.

2020. máj. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha szeretsz ott lakni, akkor maradj.
2020. máj. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereted, és vannak lehetőségek, maradj. Lehetőségek alatt mindenfélére kell gondolni: munka, jó ovi, iskola a gyereknek, normális háziorvosi ellátás, patika, bolt stb. Mi is egy kicsi faluban lakunk. Nyugodt, békés, kellemes, de semmi nincs. Egy pocsék óvoda és általános iskola, orvos és patika a hét 3 napján 3, illetve 1,5 óráig, egy Coop szegényes választékkal, borsos árakkal, a munkába bejárással pedig rengeteg idő megy el. Ha valamiért épp nincs kocsid (vagy mert alapból nincs, vagy szerelőnél van), akkor eléggé meg vagy lőve. Pártalálási lehetőségek szintén nincsenek. Ezeket nagyon gondold végig, és mivel házat nem pár évre vásárolsz, próbáld azt is "megjósolni", hogy a jelenlegi állapotokból mi lehet 5 vagy 10 év múlva. A 2000-es évek elején ez a hely sem volt ilyen rossz, még egy kis cukrászda is volt...
2020. máj. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3-as válaszoló vagyok, kistelepülésen élek, és hasonló a véleményem mint az előző válaszolónak. +, és ezt nagyon általánosítva mondom:ha Neked semmi kötődésed nincs a faluhoz csak a férjed miatt k9öltöztél oda és megszeretted a települést/ottlakókat, az is lehet,hogy amennyiben elváltok már kívülállónak számítasz a kis falusi közösségben.
2020. máj. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Mit lépnél a következő szituációkban?


Állsz a buszmegállóban, a volt pasid megáll kocsival...de nem neked, hanem a helyi pék cuki 16 éves lányának, és őt kérdezi meg, hogy elviheti-e?


Belépsz a gyerekeddel a helyi dokihoz, és ott ül a volt párod, és az új csaja pocakját simogatja.


A boltos megkérdi, hogy tiéd-e a felíratott, friss marhahús, mert a kollégája csak annyit írt fel, hogy 1 kiló comb a YX feleségének, de azt nem, hogy a réginek, vagy az újnak?


Vagy amikor a postán összesúgnak, hogy "Ezt is otthagyta az ura, mondjuk nem csoda, milyen csinos az új doktornő, mert azzal vannak jóban, a Bözsike látta őket a falunapon."

2020. máj. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha normálisan és békésen sikerült elválnotok, akkor már csak a gyerek miatt is praktikus, ha viszonylag közel laktok egymáshoz. Ezt nektek kell tudni.
2020. máj. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22%

Édesjóistenem... (... pedig ateista vagyok, de mégis: édesjóistenem...)

Ez már többszörösen alulmúlja a tini kategóriát is.

Azt hittem, hogy a "nem jövök össze a suliból senkivel, mert mi van, ha szakítunk, és utánna kétnaponta egyszer megpillantom" kérdésnél nincs lejjebb.

És akkor látom, hogy: de van!

Tudod, mit? Szerintem még a kontinensről is költözz el, nehogy azonos földdarabon kelljen élnetek!

... vagy esetleg nőjj fel! Érzelmileg is.

2020. máj. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha elváltok, nyilván már nem lesz fontos neked a személye. Ha pedig nem az, ne az ő elvárásainak akarj megfelelni, hanem azt tedd, ami neked jól esik.
2020. máj. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!