Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás ügy, kérem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás ügy, kérem segítenének? Részletben lent

Figyelt kérdés

Tiszteletem!


Olvastam a válaszát a gyakorikerdesek.hu-n gyerektartás ügyben.

Van egy 10 hetes!!! kisfiam, apukával összeférhetetlenség miatt szétváltunk.


Én 74E gyed-et és 12800 csp-ot kapok. Nevemen van egy hiteles lakás és egy 1M-Ft-ot érő kp-s autó.

Páromnak van a nevén egy hiteles lakás. De valójában 2 lakása van, a másik az anyja nevén, abban lakik. Kocsija amit használ az anyja nevén. Bankszámláján 10Millió van kb. Anyja nevén is van egy lakás, apja nevén egy ház. Vállalkozása van, ahol alkalmazottként szerepel bejelentve (asszem 100.00 bruttoval kb), anyja az ügyvez, leszázalékolt nyugdíjas 4 órában.


Megállapodtunk havi 30.000 kp-ban/hó és heti 1 láthatásban 2 etetés között.


Ön szerint ez az anyagi helyzetet nézve reális, vagy többet is kaphatnék? Ha mondjuk vagyonvizsgálatot indítok. Mert apuka betesz alám ott ahol tud.

Nagyon jól él, nagyon nagy lábon, csak hát a nevén a fent írtak vannak.


2010. júl. 27. 11:47
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
81%

12:51 vagyok.

Én írtam,hogy 13.700 forintot kapok az apukától.El foglak keseríteni,mert a bíróság nem veszi figyelembe ,hogy a szülők nevén mi van.Az nem az apukáé..Sajnos tapasztalatból beszélek..

Az én volt férjem amikor úgy döntöttem,hogy elválok, rögtön kilépett a munkahelyéről,és elment munkanélküli segélyre.Persze feketén továbbra is megkereste a havi 200.000-300.000 forintot.Neki is van több ingatlanja de egyik sem az ő nevén.Jobban mondva csak egy volt a nevén..Neki is van több milliós autója de nem az ő nevén..Igen ,jól sejted minden a drága anyósom és apósom nevén van..Én a bíróságtól kértem segítséget.Még fényképeket is vittem a házakról,autóról..

A bíróság utána nézett,és tényként rögzítette minden ingatlan(4 házról van szó) és az autót is,hogy kinek a tulajdonában van..Mivel a férjem nevén csak egy közös ingatlan volt,így annak az ingatlannak a felét követelhettem.(amit meg is kaptam)De a többinél semmit,mert nem a férjemé papíron..Mivel bejelentett munkaviszonya nem volt,így a gyerektartást úgy állapították meg,hogy a mindenkori minimálbér 20%-a vagy a fizetésének a 20%-a .Amikor váltunk a minimálbér 20%-a 9000 forint volt.Nekem ennyit állapítottak meg...Ma is úgy van,hogy nincs bejelentett munkaviszonya(feketén dolgozik) de legalább a minimálbér 20%-át adja..Ami most 14.700 forint.Éppen a napokban szóltam,hogy kicsivel kevesebbet fizet..(talán most küldeni fog 14.ezret is)

Szóval avval hiába mész,hogy minden az apukáé,de semmi sincs a nevén..mert a bíróságon a tények számítanak...

De megteheted azt is,hogy felkeresel egy jó ügyvédet(nekem sajnos nem tellett rá),és felveszítek a "harcot" lehet,hogy nyersz pert(bár benne van a pakliban,hogy akár veszett ügy is lehet) az ügyvédnek akkor is fizetned kell 100.000 összegeket..

2010. júl. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
74%

birom az ilyen tipikus kis sértődött anyukákat, kéne apuka összes pénze, meg még hogy csak a lakásban láthassa a gyereket a papa (nem mellesleg a láthatás megtagadásával és korlátozásával nemcsak apukával, hanem a gyerekkel is kib*szol)....tessék megtanulni spórolni, más sokkal kevesebb pénzből is megél...a vaterán, teszveszen el lehet adni a kacatjaidat, lehet vásárolni is a gyereknek...lehet kérni átütemezést a banknál, el lehet adni a kocsit stb.


én tuti eladnám a kocsit és vennék egy 300-400 ezreset a maradékot meg a hiteltörlesztésre félretenném


nem mellesleg, ha jó viszonyt sikerülne kialakítani a papával és a nagyszülőkkel, nyilván segítenének alkalmanként egy egy csomag pelenkával vagy bébiétellel ;)

2010. júl. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, neked nem jutott még eszedbe eladni az autódat, vagy a banktól átütemezést kérni? Amúgy szerintem a 30 ezer ft gyerektartás normális összegnek számít.
2010. júl. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 A kérdező kommentje:
Árulom az autót, nem írtam valóban.
2010. júl. 27. 14:10
 35/53 anonim ***** válasza:
90%

Ácsi, Te kvázi asszonytartást szeretnél.

És igen, a havi 30e reális, sőt az átlagtól magasabb.

Add el az autót (szeretncsére erre már Te is gondoltál) és el lehet adni a lakást is.

Én a helyedben nem firtatnám az anyagi helyzetet, mert még el is vehetik tőled a gyereket, ha nem tudod eltartani, vagy ugyan apukával kibabrálhatsz, ha vagyonosodási vizsgálatot indíttatsz ellene, de azzal az egész családjának, de még lehet, hogy magadnak is ártasz.


Ne haragudj, de nem tudlak sajnálni.

Az igényeidből adj lejjebb és ne apukából akarj megélni, mert mégegyszer mondom a havi 30 a mai világban valamivel átlag feletti gyerektartást jelent.


Mindenesetre remélem megoldódik az anyagi helyzeted és gratulálok a kicsihez. :)

2010. júl. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
45%

Úristen! Milyen emberek vagytok ti?

Nem sajnáljátok az anyukát aki egyedül maradt egy 10 hetes kisbabával?

Kedves kérdező? Ha úgy érzed, nem elég ez az összeg Neked, fogadj egy ügyvédet (de anélkül is lehet)és indíts az Apuka ellen tartásdíjra peres eljárást.

Ott majd törvényes keretek között eldöntik, mennyi jár Nektek, de az is lehet, hogy rosszabbul jársz és kevesebbet ítélnek meg.

2010. júl. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
69%
Hát én sem tudom sajnálni!!! Senkinek nem kötelező szülni, az apának meg nem az anyukát kell eltartani, hanem a gyereket, amit meg is tesz!!
2010. júl. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
90%

A házaság alatt nem volt pénz a bankszámláján mert akkor az is közös vagyon, ha a pénz a családjáé nem tudsz tenni semmit, mert csak az ő hivatalos jövedelme a döntő.

Probálj meg vele vagy az anyával mint nagyszülővel beszélni hogy a hitelek miatt nem tudsz megélni és amíg nincs munkád támogasák az unokát pelenkával, gyogyszerekkel, tápszerrel...

Te padig beszélj a bankal kérj hitelátütemezést, ad el a kocsit, mond le a netet, tv-t, telefont.

2010. júl. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
84%

Kedves dolog fenyegetőzni vagyonosodási apeh vizsgálattal, de azt azért ne felejtsd el, hogy ha házasok voltatok, akkor a házasság alatti időre megállapított adóhátralékot és bírságot is feleznetek kell, tehát azzal te is nagyon ráfaraghatsz.

Szóval ne légy telhetetlen.

2010. júl. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 A kérdező kommentje:
Nem voltunk házasok. Megélni próbálok, nem fenyegetőzni.
2010. júl. 29. 10:33
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!