Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás ügy, kérem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás ügy, kérem segítenének? Részletben lent

Figyelt kérdés

Tiszteletem!


Olvastam a válaszát a gyakorikerdesek.hu-n gyerektartás ügyben.

Van egy 10 hetes!!! kisfiam, apukával összeférhetetlenség miatt szétváltunk.


Én 74E gyed-et és 12800 csp-ot kapok. Nevemen van egy hiteles lakás és egy 1M-Ft-ot érő kp-s autó.

Páromnak van a nevén egy hiteles lakás. De valójában 2 lakása van, a másik az anyja nevén, abban lakik. Kocsija amit használ az anyja nevén. Bankszámláján 10Millió van kb. Anyja nevén is van egy lakás, apja nevén egy ház. Vállalkozása van, ahol alkalmazottként szerepel bejelentve (asszem 100.00 bruttoval kb), anyja az ügyvez, leszázalékolt nyugdíjas 4 órában.


Megállapodtunk havi 30.000 kp-ban/hó és heti 1 láthatásban 2 etetés között.


Ön szerint ez az anyagi helyzetet nézve reális, vagy többet is kaphatnék? Ha mondjuk vagyonvizsgálatot indítok. Mert apuka betesz alám ott ahol tud.

Nagyon jól él, nagyon nagy lábon, csak hát a nevén a fent írtak vannak.


2010. júl. 27. 11:47
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
66%
Kedves 12:34! Elég paraszt vagy te, azt már látom!! Képzeld el, a többség hasonló helyzetben van, mert manapság mindenki pénzhiányban szenved!!! Meglepő, mi?? Erre itt van egy nő egy gyerekkel, és azért sír a szája, mert 100vhány ezerből nem tud jól kijönni.... Szomorú, mert másnak még ennyi pénze sincs, és még is ki tud valahogy jönni!!!
2010. júl. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
43%
Igen ki tudnak jönni de nincs ott egy 10 hetes csecsemő!!! Itt arról van szó hogy másnak nincsenek lehetőségeik, itt viszont ott van a "gazdag papa" aki hozzájárulhatna a dologhoz! Jellemzően magyar mentalitás! Dögöljön meg a szomszéd tehene... Aki szeretne egy kicsit jobban élni az pénzsóvár zsidó. Aki szarul él a 10 hetes gyerekével az meg miért nem próbál meg előre lépni... Gratulálok nektek, kívánom hogy ti is kerüljetek hasonló vagy még rosszabb helyzetbe, megérdemelnétek!
2010. júl. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:
Könnyű okosnak lenni úgy, hogy haza mész és tele a hűtő és van ruhád. Azért köszönöm hogy vannak empatikus emberek is.
2010. júl. 27. 12:48
 24/53 anonim ***** válasza:
100%

Én havi 13.700 forintot kapok gyerektartásként.Lakáshitel,távfűtés nekem is van ami nem kevés..Én igaz dolgozom,és a fizetésem havonta 82.000 forint.A fiam már iskolás,vagyis bőven van kiadás ilyen téren..Mégis boldogulunk..Azért mert az apukának van mit a tejbe aprítania,sőt neki sincs mit,hiszen minden a szüleié.Azért az apuka nem fizet keveset.30.000 forint az nem rossz..Én boldog lettem volna ha ennyit kapok..Szóval nem kell le parasztozni a másikat..A gyerektartást nem azért fizetik az apukák,hogy a rezsit,és a hiteleket rendezzék belőle..A gyerektartás összege a gyermek létfenntartásához szükséges.30.000 forint elég sok egy 10.-hetes gyerekre...

A kérdező is idővel megtanul majd jól spórolni...

Megjegyzem ő anyagilag is jobban áll mint én például..

2010. júl. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
61%
Persze, és megtanulja majd szegénységben felnevelni a gyereket miközben az apja több mint jól él. Ez magyarország 2010. Nem az emberek számítanak, mára már az a legkevesebb...
2010. júl. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
100%
Havi 140 ezer ft-ból élek egy 10 éves lánnyal és egy néhány hónapos kisgyerekkel. Úgy alakult az életem, hogy a férjem néhány hónapja elköltözött. Havi 40 ezer ft-ot kapok tőle. Teljesen jól megélünk ennyi pénzből, igaz, nincs horror lakáshitelünk, de rezsink és egyéb kiadásaink nekünk is van. Mi lenne, ha besétálnál a bankba, és utánajárnál, hogyan lehetne halasztást, vagy átütemezést kérni, hogy alacsonyabb legyen a törlesztőrészleted? Mert alapból itt van a dolog rákfenéje, hogy kicsit túl nagy hitelt vettél fel (szerintem). A másik lehetőség, hogy eladod az autódat, az árából bőven elleszel addig, amíg vissza nem mész dolgozni, és legalább az sem viszi a pénzedet. Valamit valamiért.
2010. júl. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 A kérdező kommentje:

Azért mert nem az apa nevén van, mind az övé, az ő pénzéből. A bíróság nézi ezt is a gyerektartás ítélésekor?

Milyen segélyek vannak egyedülálló anyák részére?

Csak megélni próbálok, nem kellett volna leparasztozni.

Tanult ember vagyok, jó munkám volt, gyereket vállaltam egy állatnak aki terhességem alatt megbolondult és így jutottam ide. Nem ez volt a célom, elhihető...

Sajnáltatni sem akarom magam, mert idővel úgyis talpra állok. CSak a lehetőségeimet próbálom mérlegelni...

2010. júl. 27. 13:01
 28/53 anonim ***** válasza:
89%

ma 12:57

Ugyan mit tehetne?

Te nem olvastad,hogy mit írta a kérdező? A szülők élnek jó módban,nem az apa.Az apának is van hitele,és 100.000 forint BRUTTÓ fizetése..Az,hogy a szülőknek mi van vagy mi nincs ahhoz senkinek semmi köze...

De egy valamit tehet.Tegye félre a sértődöttségét a kérdező,és személyesen beszéljen az apukával.Mondja el a gondját neki,hogy képtelen a közös gyermeküket ennyi pénzből felnevelni,és kérje meg,hogy tegyen még többet az apuka a közös gyermekükért..Fizessen még többet..

Itt nem a magyar mentalitásról van szó,hanem arról,hogy tudomásul kell venni azt,hogy a "nagyszülők" pénzére nem teheti rá a kezét...

2010. júl. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
100%
Önkormányzati segélyt nem fogsz kapni, mert az egy főre jutó jövedelmed meghaladja a 42 ezer forintot. (asszem 42700.-Ft) nincsenek szüleid, akik támogatnának átmenetileg, amíg nem tudsz visszamenni dolgozni?
2010. júl. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
100%
Tele a hütő és van ruhám... kb. 5 éve ugyanazt hordom, és képzeld, a hütőben nincs semmi szinte (CBA-s párizsi, vaj max.), alap dolgok nincsek otthon, főzni nem tudunk, mert nincs rá pénz, de mégis élünk. Sajnálom,hogy ilyen helyzetben vagy, de ennyi pénzből illene tudni gazdálkodni, hisz másnak kevesebb van!
2010. júl. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!