Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nagyszülői láthatás, hetente...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyszülői láthatás, hetente háromszor, hogyan szabjak határt?

Figyelt kérdés
A férjemmel válunk, van egy 2 éves kisfiúnk. egyenlőre egy lakásban, de hamarosan rendezzük sorainkat. Hiába nem volt épp fairplay az anyósom és apósom hozzámállása, azért úgy gondoltam, h hetente egyszer lássák, ebben semmi gond. Most a férjem azzal állt elő h akkor ő még kétszer átviszi hetente. Én mondtam h jöjjenek a még közös házunkba, mert nekem ez így nem tetszik, persze anyósomék azért nem jönnek, mert legutóbb úgy tették ki a lábukat, h a k.anyád. Mondtam a férjemnek is h ez azért érthető az én részemről, de erre csak annyit mondott, h az én szüleim is látják hetente többször. Persze, fogják is, mivel hozzájuk fogunk költözni, most is azért vagyok annyit náluk, mert nem akarok "itthon" lenni. Ezt a heti egy alkalmat is szinte kizsarolták, ahogy mindent, a férjem egy papucs, a szülei papucsa. Mit mondhatnék még, h meghúzzuk a határokat?
2010. júl. 25. 17:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%
kérdező, teljesen igazad van, én nem szeretem ha exanyósom jön,ráadásul közli h 10perc és ideér. aztán bírál mindenben, és nem lehet ám 1-2 óra után kirakni. keményíts be, nem vagy köteles otthon lenni mikor jönnének vagy vinnék a kicsidet, programotok van, ennyi. jópár alkalom és felfogják. és nem nagyszülő ellen nevelés, h nem hozzájuk akarod igazítani az életeteket.
2010. júl. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom hogy egy 2 éves kisgyereket nem kell rángatni.A nagyszülők lássanak tovább a saját önzőségüknél..

És ez nem ellenük nevelés csupán rendszert kéne belevinni, igy mindenkinek jó lenne.A heti egy alkalom sztem az apánál természetes de a nagyszülőknél nem.Vigyék el 2 hetente hétvégén, 1vagy(nemtudom hogy aludt e már ott,vagy hogy jól érzi e magát velük a gyerek)2napra.

Szerencsétlen gyerek azt sem tudja hogy ki kivel van, kihez kell éppen menni és miért,azt sem tudja hol az otthona igazán.

Kell egy rendszer a gyerek is megszokja és te is.Ez az én véleményem.

Én sem szerettem az anyósom, de a kislányom nagyon, és nagyon szeret náluk lenni, utáltam hogy folyton hivogatott és mindig jött.De a rendszerhez hamar hozzászokott(az anyós) és azóta még a "viszonyunk" is normalizálódott,bár ez engem pont nem érdekel, de ha dolgom van legalább valakire az édesanyámon kivűl is tudok számitani, sokat jelent.

2010. júl. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

köszi, teljesen jól megfogtad, nem akarom hozzájuk igazítani az életem, hetente egyszer is úgymond meg kell szervezni, de heti háromszor azért ki akar az előző életével ilyen szoros kapcsolatot? Nem győzőm hangsúlyozni, h nem akarom eltiltani se az apjától, se a nagyszüleitől, de nem hiába szabja meg a bíróság a kétheti láthatást, a gyerek érdeke az h minél nagyobb biztonságban érezze magát, állandóságban, a folyamatos ide-oda rángatás csak a nagyszülőknek jó. Mondom, nem voltunk jóba, nagyon nem, az anyós hadjáratot folytatott ellenem (férjem szavaival), anno mikor még én is "ott lehettem" akkor is szidott, csak a másik szobából, jól hallhatóan, remélem mivel elválunk ennek már nem lesz értelme, de az tény h ők kijelentették h semmilyen módon nem korlátozzák a gyereket.....lehet verekedni, csapkodni, hisztizni.....stb.....ebből szerintem heti egy bőven elég.

Sajnálom h azokat akik értelmes gondolatokat írtak nagyon lepontozták, de ilyen ez az oldal, sajnos néha olyanok is beleszólnak egyes témákba, akik még a kérdést se értik és csak azt látják, h eltilt.....nagyszülő.

2010. júl. 26. 09:17
 14/17 anonim ***** válasza:
Én is teljesen megértelek. Nekem nagyon úgy tűnik hogy a nagyszülők szándékosan provokálnak. Nem bírják elviselni a kialakult helyzetet. Persze előfordulhat az is hogy egyszerűen csak félnek hogy elveszíthetik az unokájukat. TE vagy a gyereked édesanyja, egyedül te tudhatod, hogy mi a jó neki. Tedd azt! Ne engedd hogy beleszóljanak az Új életedbe! Jogod van nyugalomban élni!
2010. júl. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

néha én is úgy érzem, h sose lesz nyugalom, szeptembertől bölcsi, szóval úgy gondolom h onnantól vagy sokkal jobb lesz, v teljes őrület....

a nagyszülők egyébként van egy olyan érzésem h függetleníteni akarnak a gyerektől, mikor még házasok voltunk akkor is sokszor levegőnek néztek, pl egyszerűen nem köszöntek nekem, csak a gyereknek....vagy a férjemmel csak úgy 3-asban kitalálták, h a gyerek bölcsőde helyett majd náluk lesz, szóval nem mondom h könnyű velük szót érteni, a volt férjemmel még menne, de ha valamit mondanak a szülei visszaváltozik 5 éves kisfiúvá.....

Tudom, h keménynek kell lenni és határozottnak, de már már elegem van abból h szét kell tépni a gyereket minden héten, most meg többször is (???), erős vagyok, de a gyerek a gyengém....küzdeni és biztonságos lékkört létrehozni egyben nem lehet, a gyerek látja a kárát, szerintem a szeretet nem itt kezdődik, sajnos a fiúknál is valahol itt követték el a hibát!

2010. júl. 27. 09:52
 16/17 anonim ***** válasza:
Hát ezek a férjes nagyszülők!Ezek csak a helyükbe tudják az unokát szeretni!A kényelem!DE hogy ők is tegyenek értük valamit áááá az nem megy azt hiszik hogy egy kis csokival meg pénzel el van intézve a gyerek!NA hát nem én sem hagyom!NEm egy rongybaba a gyerek azért a nagyszülőknek is vannak kötelezetségeik!NEm értem az ilyen embereket nekik csak a kényelem számít meg az hogy kifelé mit mutat hogy mennyire szereti az unokát közben nem is ismeri csak úgy amit a párunk elmond amikor haza megy!NAgyon dühös vagyok ez majom szeretet!!!Bocs ha túl bántó voltam de ez az igazság!
2010. aug. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
szerencsére leállítottam őket, manapság egyébként azzal próbálkoznak,h apósom kitalál magának betegségeket és h mennyire jó hatással van rá a gyermek......nekem sem volt mintamamám, de most látom, h mennyi mindent tett meg értem és ha felmerült valami intéznivaló, amit anyuéknak nem volt lehetőségük elintézni azt bizony ő elintézte, lehetett az a város másik felén is. Rájuk soha nem lehetett számítani, bármire volt is szükség ők éppen nem voltak mozgósíthatóak, ők csak "dajkálni" akarták a gyereket, a sz@ros pelenka kicserélése már anyára hárult.......tisztelet a kivételnek, a barátnőm anyósa olyan h a barátnőm szállodába érzi magát náluk, főz, mos, csomagol kaját és a gyerekkel is mindent megcsinál, csak jól kell választani!!!
2010. aug. 30. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!