Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nagyszülői láthatás, hetente...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyszülői láthatás, hetente háromszor, hogyan szabjak határt?

Figyelt kérdés
A férjemmel válunk, van egy 2 éves kisfiúnk. egyenlőre egy lakásban, de hamarosan rendezzük sorainkat. Hiába nem volt épp fairplay az anyósom és apósom hozzámállása, azért úgy gondoltam, h hetente egyszer lássák, ebben semmi gond. Most a férjem azzal állt elő h akkor ő még kétszer átviszi hetente. Én mondtam h jöjjenek a még közös házunkba, mert nekem ez így nem tetszik, persze anyósomék azért nem jönnek, mert legutóbb úgy tették ki a lábukat, h a k.anyád. Mondtam a férjemnek is h ez azért érthető az én részemről, de erre csak annyit mondott, h az én szüleim is látják hetente többször. Persze, fogják is, mivel hozzájuk fogunk költözni, most is azért vagyok annyit náluk, mert nem akarok "itthon" lenni. Ezt a heti egy alkalmat is szinte kizsarolták, ahogy mindent, a férjem egy papucs, a szülei papucsa. Mit mondhatnék még, h meghúzzuk a határokat?
2010. júl. 25. 17:58
1 2
 1/17 anonim válasza:
63%
Nemtudom hogy mért kellene a gyereket eltiltani a nagyszüleitől. Szerintem engedd meg a férjednek hogy 1 héten töbször is meglátogathassa őket!
2010. júl. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
59%
Mármint hogy nyugodtan elmehetne többször is a gyerek!
2010. júl. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
mert nekem ez már kényelmetlenséget okoz, úgy gondolom nem kell ennyire erőltetni, ez nem tiltás, viszont mi az h csak náluk lehetnek és ott meg az én "szabályaim" nem érvényesek, mindez hetente háromszor kissé sokk
2010. júl. 25. 18:17
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
Teljesen igazad van. Ne rángassák el a gyereket, ha látni szeretnék, akkor jöjjenek hozzád...másik meg, hogy mivel frissen váltatok el, Neked szerintem szükséged van arra, hogy távol légy egy ideig a férjedtől és családjától - a gyakori látogatásuk ezt nem fogja elősegíteni:( no meg nem tudd ellenőrizni, mit mondanak a gyereknek...
2010. júl. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ha a férjednek is van láthatása, mondjuk heti egyszer, és a nagyszülőknek is heti egyszer, az bőven elég. A férjed vigye a nagyszülőkhöz az ő láthatása alatt, akkor megvan a heti kettő nekik is.
2010. júl. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
A nagyszülőknek nincs láthatási joguk addig míg pert nem indítanak ellened és azon nem határozzák meg ,hogy pontosan mennyi is ez az idő. De a nagyszülők nem vihetik el a gyereked úgy mint az apa, kizárólag a te vagy az általad meghatalmazott személy felügyelete alatt láthatják. Egyébként pedig, ezt már máshova is leírtam, ez nem olyan mint az apa láthatása. Amennyiben nem tartod be, gyakorlatilag semmivel nem tudnak büntetni, max pénzbírság ilyenek, de nem fogják elvenni tőled a gyereket meg hasonlók.
2010. júl. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
32%

A gyereked érdekivel törődj,ne a saját sérelmeddel. Akkor találkozzon az apjával és a nagyszülőkkel,amikor akarják és ő is akar. Vagy a saját szüleidnek is tiltsd meg a naponkénti látogatásrt,még akkor is,ha együtt laktok.

Felháborít mindig,ha a válás után a gyereket az apja és a nagyszülő ellen neveli egy anya.

3 gyerekes anya.

2010. júl. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
Na mert téged három gyerekes anyukát nem háborított volna fel, ha a két éves gyerekedet elrángatják hetente többször, amikor épp kedvük tartja. Ki tiltja meg nekik, hogy lássák? Senki, csak épp lusták felemelni a pcsájukat és átmenni? Akkor nem is érdekli őket annyira az unoka, nekem az a véleményem.
2010. júl. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

nem nevelem a gyerekem a nagyszülei és az apja ellen, de akinek három gyereke van az tudhatná, h heti háromszor v többször ha teljesen mások a szabályok mint otthon (mindent szabad amit anyu nem szeretne), akkor az igenis a gyereknek árt....

tudom, h nem kell biztosítani láthatást, nem kötelező, de gondoltam a békesség kedvéért legyen ott is heti rendszerességgel, nem gondolom viszont h mondjuk szombaton legyen az apjánál, vasárnap meg legyen a nagyszüleivel, mert ugye heti kétszer már így nézne ki....

Egyáltalán mi értelme elválni, ha akiktől el akarsz szakadni azokkal folyamatosan egyeztetni kell?

Egyébként meg mint említettem pont anyósomék miatt nem megy a normális kapcsolattartás...

2010. júl. 25. 18:40
 10/17 A kérdező kommentje:
egyébként nem élek együtt a szüleimmel még, ezt írtam is, ők nem tutujgatják a gyereket, hanem segítenek rajtam, mert a férjemnek nem sikerült férfiként viselkedni.....egyébként az jó ha a nagyszülők fújnak anyukára?
2010. júl. 25. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!