Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egyedül nevelem 11 hónapos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyedül nevelem 11 hónapos babámat milyen segitségeket kaphatok vagy kérhetek h hogy fent tudjam magunkat tartani? A gyes és családi potlék mellet?

Figyelt kérdés
2010. júl. 19. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Menj be a helyi önkormányzathoz, hátha tudnak segíteni eseti vagy rendszeres segéllyel.


Nagyon sajnálom a helyzeteteket. :-(

2010. júl. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
a gyerek apjától gyerektartás esetleg?
2010. júl. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Tudom ez se könnyű,de talán állami bölcsi és mellette vmilyen munka.Bár akkor kevesebb pénzt kapsz az államtól,de lehet jobban keresel még így is ha dolgozol.Vagy feketén dolgozni és akkor kapod a gyest is és egyéb ilyenkor megszokott dolgokat.Vagy ha van vki aki tud segíteni.Még arra is gondoltam, h. esetleg hátha van vki aki odaadná neked az ő gyerekét és akkor bébiszitterkedhetnél és azért is kapnál pénzt.Tudom nehéz de talán 2 gyerekkel még elbánsz.Amúgy a segélyekről nincs sok tudásom,de ezek jutottak eszembe.
2010. júl. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

én is ebben a helyzetben vagyok csak még várandós, ezért utánanéztem pár dolognak. Van ilyen Rendkívüli Gyermekvédelmi Támogatás amit igényelhetsz. Segélyt nem, ha GYES-en vagy mert az is segély és kettö nem lehet egyszerre:( egyelöre ez jutott eszembe.

22/L

2010. júl. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%
akár dolgozhattál volna és akkor gyedet kapnál.
2010. júl. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Gyereket vállalsz, apa sehol, a munka bűzlik, az államtól jól jönne minden segély.. de utálom az ilyet.
2010. júl. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
69%

Ha minden kötél szakad, biztos elmenne dolgozni a kérdező, de én sem adnám szívesen böcsibe a 11 hónapos babámat, csak ha nincs más megoldás.

(Egyébként lehet, hogy azért kap csak gyest, mert pl. főiskolára vagy egyetemre jár. Én is egyetemista voltam mikor szültem)


Én is arra gondoltam, amit már előttem írtak, hogy az apa miért nem fizet nektek?

Szüleidtől nem tudsz segítséget kérni?


Csak a gyesből és a csaldipótlékból megélni nem könnyű...sőt..

2010. júl. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel rászorulónak minősülsz, igy a bölcsibe felveszik a gyereket és akkor el tudsz menni dolgozni. Apát meg perelni a gyerektartásra.

Önkormányzatnál rendszeres gyerekvédelmi támogatás és emelt családi pótlék egyedülállóként.

Ezek jöhetnek szóba.

2010. júl. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!