Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan mondtátok el a gyerekne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondtátok el a gyereknek, hogy Anya és Apa már nem fognak együtt élni?

Figyelt kérdés
13 év után a párommal úgy döntöttünk elválunk. Ő költözik albérletbe, én maradok az eddigi házunkba a 10 éves fiammal(enyhe autista), és az 5 éves lányommal. Meg nekik nem mondtuk el, de már el kellene.

2019. aug. 25. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A hangsuly azon lenne hogy ök nem hibäsak.

(Sokszor a gyermek tudattalan ugy éli meg mivel relative öket is elhagyja az eggyik szülö hogy tele lesznek önväddal)


Ami még fontos egyik szülö se szidja a màsikat a gyereknek. A gyereknek mindket szülö egyforman fontos. Az anyai szivnek is faj ha 2 gyereke marja egymäst. Mindkettöjüket szeretik egymas mocskolàsa gyerek elött tilos. Plane mivel az entudatot is rombolja mert mindkettö az ö gyökere. Ergo ha pl apa rossz abbol lekövetkeztetik hogy ö maga is felig rossz ember akkor.


Rengeteg mese beszelgetesek jatek együtt mert a gyerek ezeken at tudja kifejezni az erzelmeit. Elfojtott erzelmek magatartaszavarokat okoznak.


Van ahol szepen leirtak gyereknyelven a vàlàst. Hogy a szerelem kb mint egy viràg csak akkor el ha öntözik. De anya azt hitte apa öntözi apa meg azt hogy anya, igy a viràg elpusztult es anya apa utjai külön vàlnak ezert. (Ilyesmik segitenek a gyereknek önmagatol elvonatkoztatnia hogy nem miatta van nem öt hagyjàk el)


Vagy realisan is peldak talàn segitenek.

Neha a baràtok összevesznek kibekülnek, neha az elet elsodorja öket, lasd az ovistàrsak sincsenek veled a suliban.


Vagy tanitani olyanokra neha ha fàj is ki kell àllni önmagunkert, ha nem evezünk egy hajoban valakivel majd jön aki arra fog evezni amerre mi.


Diohejban.


Persze lehet ettöl függetlenül sokminden màs is amivel a vàlàst valahol fel tudjàk dolgozni a gyerekek. En csak pàr "szösszenetet"tudtam

2019. aug. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon máshogy nem tudjátok elmondani nekik, mint ahogy van. A nehezebb része az lesz, hogy miért és, hogy ne kattogjanak azon, hogy nekik közük van hozzá, hogy így alakult.

33/f

2019. aug. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Es elmondani mi a terv milyen gyakran lathatjak a masik felet.


Bennem gyerekkent mivel lattam a sok veszekedesr magàt a valast ertettem, en azert kezdtem szorongani hova megy a masik mikor itt a csaladja. Azaz magambol kuindulva en a csaladhoz tartozom ergo itt a helyem es mashol nincs. Mert itt a csalàd.


Habar nagyobb voltam. En csak azt igertettem meg ha bucsuzni kell igerje meg hogy Boldog lesz mashol, es akkor nyugodt leszek.

Kb egy év mulva beszetünk erröl es elmondta hogy betartotta az igeretét es boldog!nekem ez RENGETEGET jelentett hogy ha egymas nelkül is de anya es apa arcan is azt latom ez igy van rendjén ez igy lett jobb. Es nem a veszekedest sirast latom màr.

2019. aug. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. aug. 26. 07:27
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerencsére nincs semmi vita, veszekedés, normálisan meg tudtunk beszélni mindent, ez azért a gyerekekre nézve is sokat számít.
2019. aug. 26. 07:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi nemrég mentünk szét. El lett mondva a gyerekeknek a tény,és mi fog történni. Békével válunk,mondanám kultúráltan. Megbeszéltük a közös gyerekfelügyelet jellegű elhelyezést. Ami annyit jelent,hogy nincs szabály hol a gyerek. Úgy láttuk megértették a válást,de valahogy nem megy. Pár nap itt,pár nap ott. De túl sok időt eggyiknél se. Ók döntenek szabadon. Kikerültek egy olyan környezetből,ahol pl. anya apa minden este eggyütt,most meg csak anya,vagy apa van. Nem egyszerű nekik megélni.


Hogy ez a féle gyerekelhelyezés hova vezet nem tudom,de úgy látom jobb megoldás mint naponta nyugtatni a gyereket,hogy majd 9et kell aludni,és mehetsz apához.

2019. aug. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!