Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek túl naív világképe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek túl naív világképem van és ez mennyire problémás?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre mikor ismerkedek lányokkal nem az a felszabadult beszélgetés folyik, aminek lennie kéne. Azt vettem észre, hogy sokan nemtudnak normálisan beszélgetni, hanem a beszélgetés megcsúfítása folyik. Egy beszélgetés akkor jó, ha öncélú, azt mondja az egyik amit szeret és élvez róla beszélgetni és a másik élvezi azt a beszélgetést, aki hasonlóan öncélú és arról beszél ami neki jól esik. Öncél alatt nem az önzőséget és a hasznot értem. Ép ellenkezőleg az öncél azt jelenti, hogy azokat a tevékenységeket folytatom, amikben örömömet lelem és nem a haszonért, hanem az élvezetért csinálom. Nem tartom normális beszélgetésnek azt, hogy a másik fél számonkér, hogy hol tartok az életben, mi a rangom, milyen jogosítványaim vannak. Ezekben én nem hiszek mivel nem hiszek a rangokban, az érettségi számomra nem jelent semmit, a diploma nem ad nagyobb értéket és a nyelvvizsgától senki nem lesz jobb ember. Az a normális szerintem, ha valaki azt tanulja amit szeret, de az se baj, hogyha nem iskolába tanul, hanem otthon olvas, de az se gond, hogyha olvasás helyett inkább sorozatokat néz vagy játszik, a fő az, hogy élvezze amit csinál és ez sokkal fontosabb, mint a rangok.


Nos azért kérdezem ezt, mert úgy veszem észre, hogy a baráti társaságomon kívűl szinte mindenkitől azt hallom, hogy naiv világképem van és utopia az egész. Utóbbi pl. miért gond, miért ne lehetne egy jobb világra törekedni? Én pl. abban is hiszek, hogy nincs nagy különbség férfi és nő között csak másképp szocializálják őket és ezért tűnik úgy, hogy van férfi és női agy, pedig nincs. Sokszor lehet hallani azt, hogy a nőket nem érdekli a politika és a világnézetek megvitatása, pedig érdekelné őket, hogyha nem az lenne az általános felfogás, hogy nem érdekli őket. Persze nem szoktam túlzásba vinni ezt a témát, de felszoktam hozni, mert szeretek társadalom kritikáról beszélgetni és megosztanám azokat a dolgokat amik zavarnak benne. Másról is szeretek beszélgetni, fő az, hogy jól érezzem magam közbe és legyen köztünk szeretetteljes légkör, ami számonkérésektől, vallatásoktól mentes.


2019. júl. 15. 07:08
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Nem naiv vagy, hanem tapasztalatlan és lusta.
2019. júl. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sorozatnézés, játszás? Egész nap? Nem unod magad halálra? Inkább ezt kritizáld a társadalomban, én pl úgy szeretnék jobb világra törekedni, hogy ne legyen ennyi játékfüggő ember.
2019. júl. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%

Én veled értek egyet kérdező. Párválasztásnál az az egyik legfontosabb dolog, hogy mennyire tudok a másikkal beszélgetni és mennyire lehetek önmagam - a mindennapokban ez fogja teljessé tenni a kapcsolatot, nem a nyelvvizsgája vagy a jogosítványa.


Többek között ezért is tanácsolom itt mindig, hogy baráti társaság, munkakapcsolat által a legjobb társat keresni/találni, mert akkor tényleg lehetőséged van megismerni a másikat. A netes, vagy leszólítás utáni randin nem lehet megismerni a másikat, mert vagy számonkérés, vagy bájolog.

2019. júl. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Már megint te vagy?

Aki szerint érettségi nélkül kellene mindenkit felvenni az egyetemre?


"de az se gond, hogyha olvasás helyett inkább sorozatokat néz vagy játszik"


Jesszus.

2019. júl. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nos úgy látszik a leghasznosabb választ pontozták le legjobban. Látszik ez a személyeskedő jobboldali balkáni mentalitás ezen az oldalon, és ezért szeretnék egyszer hozzájárulni ahoz, a baráti társaságommal együtt, hogy nyugatiasabb, balosabb legyen az itteni közgondolkodás. Társkeresőn én is ezeket a számonkéréseket tapasztaltam ami eléggé elszomorít, mert elég szeretet nélküli ez a számonkérő hozzáállás.


Az első válaszolót jelentettem, mert provokatívnak találom és provokatív válaszokra nem fogok reagálni és továbbra is jelenti fogom.


#2 Mi azzal a baj, ha valaki játszik? Miért gond az, hogy valaki szereti ezeket a tevékenységeket? Mitől lenne jobb az, ha csak a haszon miatt végeznék tevékenységeket, ami miatt akár másokon is átléphetnék és hasznot húzhatnék vele? Nem játszok egésznap sőt én általában 2 óra játék után nem is szoktam nagyon játszani és van mikor egész nap nem is játszok semmivel, van mikor sorozatokat nézek és olvasok vagy könyveket vagy érdekes cikkeket utána elmerengek azokon. Na most azzal nem keresek pénzt igaz, de ennyire hasztalan lenne? Mi ez a korrupt felfogás? Hogy csak azt jó csinálni amiben hasznom van? Ez maga a korrupció. Helyetekben nem csodálkoznék azon miért Orbán van mindig hatalmon és miért nincs rendes ellenzékünk.


#4 Ebben az oktatási rendszerben, ahol nem a valódi tudást adják át, hanem az állandó számonkérést, házikat, dolgozatokat és emellé poroszos is az oktatás emiatt szervilisnek kell lenned, nem látom értelmét az érettséginek. Igenis lehessen szerezni érettségi nélkül olyan végzettséget amit szeret az ember, ne az számítson, hogy van e érettségije és, hogy megvan e megfelelő pontszáma vagy nincs, hanem az, hogy mennyire alázatosan tanulná meg azt amit szeret a másik, hogy szenvedélye legyen benne. Miért is lenne ennyire fontos a szervilizmus? Meg egyáltalán miért is kell fegyelmezni a gyereket? Miért abból indultok ki, hogy az emberi természet eredendően rossz lenne?


Szégyen az a magatartás, hogy mivel úgy látjátok, hogy nincs rangom, ezért lustának, semmitevőnek kell beállítani (úgy, hogy fingotok nincs rólam), aki hasztalan tevékenységeket csinál és nem korrumpálta össze magát, ezért érezze rosszul magát, mert olyan tevékenységeket csinál amit szeret, és nem a nagyobb haszonért pénzért csinál valamit. Ez a balkáni gondolkozás valami hihetetlenül undorító és szégyellje el magát az aki ilyen embertelenül és gonoszul gondolkozik!


Egy kis kritikus gondolkozás és rendszerkritika rátok férne, ha szeretnétek ajánlok irományokat és könyveket ez ügyben.

2019. júl. 15. 18:14
 6/9 anonim ***** válasza:

Nyugodtan jelentgess, annak is élni kell valamiből, aki itt moderátor.

De áruld el, hogy miből élsz?

2019. júl. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én liberális vagyok és viszonylag baloldali, mint a legtöbb, egyetemet végzett, több nyelvvizsgával rendelkező ismerősöm is. Amit te csinálsz, az nem baloldaliság, hanem lustaság és töketlenség. Nagy különbség. Ja, és nyugi az értelmes nők többségét érdekli a politika és a világnézetek megvitatása, de ők azért akárkivel nem állna szóba, azt ugye tudod? Isten mentesen az ilyen önjelölt, dilettáns szobafilozófusoktól.
2019. júl. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6 Képzeld megélek valamiből, dolgozok is, de miért is kéne felvágnom vele?


#7 Már megbocsáss, de te nem vagy baloldali. Olyan vagy, mint az mszp és a dk, hogy baloldalinak hazudják magukat, de neoliberális jobboldali politikát folytattak, aminek köszönhetjük ezt a 2/3-ot. Az, hogy felvágsz azzal, hogy főiskolai végzettséged van az igazán szánalmas és elitista. Te egy nagyképű f@$zkalap vagy, aki képtelen a normális kritikus gondolkozásra, ha valaki másképp gondolkozik, mint te az nem normális és megalázod. Nem gondolsz abba bele, hogy ez mennyire embertelen hozzáállás? Nem hiába álhumanizmus a liberalizmus, én nem vallom magam liberálisnak, hanem ultrabalos szituacionistának és mi azt valljuk, hogy az ember azt csinálja, amit szeret és örömét lelje benne és bármilyen öröm lehet az, de ne a haszon mozgassa! Most attól, hogy szeretek olyan tevékenységeket csinálni, amiben élvezetemet lelem és ezért lelustázol, azt nem tartom fernek, hanem embertelen gonoszságnak és örülnék annak, ha egyszer az ilyen véleményeket büntetnék. Volt is ilyen mozgalom a 60-as 70-es években, ha olyan baloldalinak tartod magad akkor olvasd el ezt, és előítéletek helyett, értsd meg azt amit leírnak és ne legyél egy elitista felvágó idióta!


[link]

2019. júl. 16. 15:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy valaki azért nem diplomázik le, mert szegény és nincs módja tanulni, vagy lusta, de elvárná, hogy a diplomát érettségi nélkül is meg lehessen szerezni. Én nem lenézlek és megalázlak, hanem fel akarom nyitni a szemed, hogy mennyire hibás az az út amin jársz és mennyire ki leszel téve a sikertelenségnek. És nem, a baloldali eszmék sohasem jelentették a butaságot. Aki otthon gépzik, mert ez érdekli, az egy lusta trehány alak és ez nem elitizmus, hanem tény, és a tények makacs dolgok. Aki otthon gépezik az nem egyenlő azzal, aki elvégez egy orvosi egyetemet, majd ha műteni kell téged, választ a Pistát, mert jól gépezik otthon és élvezi, amit csinál. LOL
2019. júl. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!