Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Huszonévesen tényleg így kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Huszonévesen tényleg így kell kinéznie egy kapcsolatnak és én várok túl sokat? Nálad mi a helyzet?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, a korosztályomban ismerkedem. Azt gondoltam, hogy inkább a kamaszodó tizenéves korosztályra jellemző a következő dolog, viszont egyre inkább azt érzem, hogy nem kizárólagosan. Csomó korombelinek még mindig arra kell a barátnő, hogy elmondhassák, hogy van és alkalomadtán lehessen mutogatni vagy legyen kivel szexelni és számukra tulajdonképpen erről szól a kapcsolat. Én pedig ennél valamivel többre vágyom.

Például nekem fontos lenne, hogy ténylegesen törődjünk egymással és ne csak mutatóba legyünk együtt. Ehhez képest csomóan úgy képzelik, hogy csak a jó dolgokra "fizetnek be", holott azért a mi életünk sem csak játék és mese. Érhet minket mindenféle rossz dolog, történnek balesetek, kialakulnak konfliktusok, jönnek betegségek és előfordul, hogy az embernek szimplán rossz napja van vagy elfárad. Ilyenkor jól esik pár kedves szó, egy ölelés, ha valaki megnyugtat, megvigasztal, segít, biztat vagy megszeretget. Ehhez képest ezt kevesen tudják kezelni, sokaknak csak nyűg és megsértődnek, kiakadnak, leszólnak.

Ugyanígy én más programokra is vágyom a szexen vagy a haverokkal bulizáson kívül, mert nekem fontos, hogy közös élményeket szerezzünk, beszélgessünk és tartalmas legyen a kapcsolat. Szeretek romantikázni, jókat beszélgetni is és örülök neki, ha a párom figyelmes, törődik és foglalkozik velem. Nem kell különleges vagy flancos ajándékokra vagy programokra gondolni, mert az is tök jó tud lenni, ha pl. közösen összedobunk valami vacsit, befészkelünk a kanapéra és nézünk egy filmet. Viszont azért az sem jár nagy költségekkel, ha el akarod hagyni a házat. Pécsen lakom, a környéken tök jó hangulatos kirándulóhelyek vannak, a város is nagyon szép és jókat lehet sétálni, de van csomó kulturális és egyéb szórakoztató program is, ami azért szintén nem kerül vagyonokba. Ehhez képest sokan csak odáig jutnak el, hogy bulizás, kaja, pia és gyere át.


2019. júl. 8. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Igen ebben a korosztályban még ez van. Én ezt kikerülve inkább idősebb férfival ismerkedem,vagy nem megszokott hepyen keresem a párom.
2019. júl. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
nem,de a huszonévesek gyerekek még.pasikban.
2019. júl. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Ez számodra a teljesen ideális helyzet.


Ennek vedd el körülbelül a harminc százalékát és adj hozzá két kellemetlen dolgot a jelölttel kapcsolatban (kicsit húsos, nem jó a fiztése, nincs kocsija, zsíros a haja, más csajokat is megnéz az utcán). Azt mondanám hogy ezután kapsz egy reális képet arról aki neked kell.


Amúgy aranyos és értelmes lánynak tűnsz, szóval biztos megtalálod majd akit keresel. :)

2019. júl. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Nincs előírás, hogy minek hogyan "kell" kinézni.

A lényeg, hogy te a saját életedet éld, a számodra megfelelő partnerrel.

2019. júl. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem lehet általánosítani. Én 20 évesen mentem férjhez, 12 évvel ezelőtt. Mindig is gondoskodóak, elfogadóak, egymást segítőek voltunk egymással, most is így van. Szeretjük egymást, a gyerekek és a férjem a legfontosabb és ez ugyanígy van fordítva is. A legjobb barátnőm velem egyidős, még mindig ott tart, hogy “kéne egy pasi, elmegyek kocsmázni”. Ha összejön valakivel, fel sem merül, hogy megállapodna, pedig szeretne ő is családot, csak még nem érzi magát elég felnőttnek ehhez.

A férjemnél amúgy ugyanez, ő 31 éves volt az esküvőnkkor, akarta mindegyik gyerekünket, imádja őket, csodálatos apa és férj. A legjobb barátja néha összejön egy csajjal, de nem tervez komolyat senkivel, pedig ő is odavan a gyerekekért, biztosan szeretne.

2019. júl. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igazad van és kár, hogy kevés ember (mindkét nem) gondolja így, nemhogy tizenévesen, hanem sokszor bőségesen 40 felett.
2019. júl. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%

Én ilyen nőt szeretnék. De nincs ilyen.

31F

2019. júl. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Idősebbel biztosan nem tudnám elképzelni magam, tehát mindenképpen a korosztályomnál maradok, így durván 25-tel bezárólag. Azért én is még csak 20 éves vagyok, egyetemre járok, tanulok, max. diákmunkán dolgozok és még bőven nem akarok se házasodni, se gyereket szülni. Szóval sok szempontból még én sem vagyok elég érett vagy elég felnőtt vagy nem tudom, hogy hogyan fogalmazzak. Viszont egy normális és komoly kapcsolatra már lenne igényem ennyi idősen is, ami szerintem nem csak a házasság-családi ház-gyerek-golden retriever kategória. Nekem nincsen bajom a bulikkal, fesztiválokkal, a barátokkal, az ivással stb. sem, mert szerintem ennyi idősen vagy akár még idősebb korban is abszolút rendben van. Ugyanakkor egy kapcsolatnak nem csak ezekből kell állnia és szerintem egy ember nem úgy működik, mint egy játékbaba, hogy most szükségem van rá és akkor viszem magammal a haverokhoz, de most már nem kell és akkor visszateszem a dobozba és majd még valamikor ránézek, ha kell. Engem ez zavar, hogy úgy kezelnek, mint valami játékot.
2019. júl. 8. 20:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Korodbeli vagyok és csak azt tudom mondani hogy ez egyénfüggő. Egyetemre járok, ott elég sokfélét látok. Látok ilyet is olyat is. A komolytalanabbat akinek csak mutogatóba kell a csaj, de többségében olyan párokat látok, akik tényleg szeretik egymást. Természetesen nem látok bele teljesen a privát dolgaikba csak amennyire látszik/elmesélik.

Olyanra is volt példa hogy az egyik srác (23-24 körüli) aki eddig jó sok csajon végigment, összejött egy évfolyamtársammal és tök szerelmesek. Ritka mondjuk de van ilyen.

2019. júl. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!