Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan értelmezzem az introver...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

SeriousGirl kérdése:

Hogyan értelmezzem az introvertált pasi viselkedését?

Figyelt kérdés
Egy helyen dolgozunk,de van,hogy ritkán látom,mert irodista vagyok,ő nem,de tudunk személyesen is beszélgetni.Ő jött oda hozzám először.Azóta is kommunikálunk,ha összefutunk,és neten is.Rengeteget beszélünk.Mindenről.Két évvel fiatalabb nálam.Ő mondta,hogy introvertált.Látom rajta,hogy bejövök neki,mint pasinak.Tett célzásokat,bókolt.Nincs barátnője.Volt már féltékeny - burkoltan rákérdezett - más srác kollégákra,hogy velem van-e egy irodában.Láttam rajta,hogy csendesebb típus,mint én,ezért kicsit poénosan,hogy ne ijedjen meg,mondtam,hogy mehetünk valamerre egyszer,azt mondta pirulva,hogy ő benne van.Más kollégák is észrevették,hogy udvarol.Szerintetek ebből lehet valami?

2019. jún. 24. 21:47
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Valójában már nincs ötletem,hogyan lehetne nála a "gáz"-ra lépni.
2019. jún. 24. 22:26
 12/17 Rockarc ***** válasza:

Lehet azert nem ertitek egymast, mert a gyava szo szinonimajakent hasznaljatok az introvertalt kifejezest? Csak el kene mar olvasni azt a definiciot.


"Mi az introvertáltság? A szó mai jelentése az 1920-as évekre nyúlik vissza, először Carl Jung használta. Manapság minden személyiségteszt része, beleértve a sok helyen használt Myers-Briggs félét is. Az introvertált emberek nem feltétlenül szégyenlősek. A szégyenlős emberek aggódnak, megijednek, vagy emésztik magukat, ha emberekkel való érintkezésről van szó; az introvertáltakra ez általában nem igaz. Az introvertáltak nem embergyűlölőek, bár vannak köztünk olyanok, akik úgy tartják, "a pokol nem más, mint a többi ember a reggelizőasztalnál." Az introvertáltak inkább fárasztónak érzik mások társaságát."


Igy nehez lesz kitalalni az erdobol. MAr csak az a kerdes, hogy vajon a ficko ismeri-e a definiciot, es valoban azt akarta-e kozolni, vagy sem. En is introvertalt vagyok, de attol meg nem szaladok vilagga, ha valakit leszolitok, vagy elhivok randira. Tobb Carl Jungot kene olvasni, kevesebb lenne a felreertes meg az onertekelesi problema.


43F

2019. jún. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Igazad van utolsó (de praktikus okokból mégse)


Nem látod az végső összefüggést, hogy igenis, HA A NAGY SZÁMOKAT NÉZZÜK, sokkal több introvertált lesz olyan, aki szégyellős, mintha az extro csoportot nézzük (amúgy van olyan, hogy valaki valós extrovertált,de emellé szégyellős? nem csak tanult vagy kompenzál).


MOst nyilván te a gyikon egy pszichológiai szintű elmélkedést vársz.


Szerintem ő számára az intro inkább azt jelenti: kicsit magába forduló, elzárkózó valaki. Tapasztalatom szerint ezt jelenti a közembereknek.



Nyilván ha valami pszichológussal beszélek, akkor engem is jobban foglalkoztat a pontos definíció. Mint itt ebben a kérdésben. Amikor láthatnád, hogy valszeg 2 bizonytalan emberről van szó.


De ehhez még érned kell :P

2019. jún. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm legutolsó,leegyszerűsítve pont két ilyen személyről van szó. :)
2019. jún. 24. 23:13
 15/17 Rockarc ***** válasza:

#13

Kicsit off, de szerintem a legtobb jofiu meg kedves srac a GYK-n, aki introvertaltnak definialja magat szerintem extrovertalt, csak meg onmagat sem ismeri. A folyamatos elutasitas miatt rajuk sokkal durvabban hat az elutasitas, mint egy introvertaltra, mert az lerazza magarol, mint kutya a vizet.


Aztan ha az egyik magat intronak gondolo, de valojaban extro sracnak osszejon egy no es helyreall az onertekelese utana meg kiirja a kerdest, hogy ahogy noje van, akkor utana az osszes nonek o kell. Agya nem sok van, de az o szintjen ennyit ert meg az osszefuggesekbol.


Bar a kerdezo teged erositett meg, nekem tovabbra sem tunik a srac a leiras alapjan introvertaltnak, legfeljebb tulzottan ovatos, de nagyon nem tennek egyenlosegjelet a ketto koze. Felreertes ne essek, nem kotozkodni akarok, de szerintem ez tipikusan egy teljesen felreertett megjegyzes volt.


Ezek utan akkor van ertelme tisztaba tenni a fogalmakat, vagy sem?


43F

2019. jún. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
# 15 Szerinted! Mibe tart kitölteni egy tesztet? Ne nézd már le így a férfitársaidat plíz!
2019. jún. 25. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Pedig Rockarcnak teljesen igaza van. Az en parom is introvertalt, alig lehet elzavarni bulizni, keves igaz baratja van, utalja a nyuzsgest, hamar besokall a tomegtol, DE sosem okozott neki gondot akar ferfiakkal, akar nokkel kommunikalni. Nem fel semmitol, es ahogy Rockarc mondta a kikosarazas nem viseli meg, megy tovabb.

Szerintem is fontos volna, hogy helyesen hasznaljuk a szavakat.

Hogy a kerdezonek is segitsek: szerintem egeszen batran elhivhatod valahova, csak ne tunjon randinak. Szoval ne fagyizni, setalni hivd, hanem egy teljesen konkret programra. Atadjak a nem tudom milyen felujitott muzeumot es ha gondolja tartson veled, mert emlekszel, hogy a multkor meselte, hogy szereti xy festot. Gagyi pelda, de remelem erted. Idopont, helyszin, program, es ha tudod kotni az o szemelyehez, vagyis nem csak miattad, hanem a program miatt is van kedve elmenni akkor kisebb lesz rajta a nyomas, de megis csak egyutt lesztek. De ha csak olyan dologra tudtok elmenni, ami teged erdekel az is oke, a lenyeg, hogy kettotokon kivul is legyen celja a kiruccanasotoknak.

2019. jún. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!