Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Kizáró ok, ha valaki istenhívő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kizáró ok, ha valaki istenhívő?

Figyelt kérdés
Azoktól kérdezem természetesen, akik nem azok.
2019. ápr. 21. 15:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%
Csak ha neked sem probléma, hogy a mindennapjaimat a Grimm-mesék útmutatásai alapján élem. ;)
2019. ápr. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
nem, ha tiszteletben tartja, hogy én nem vagyok az és nem akarja rámkényszeríteni a hitét
2019. ápr. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Nálam igen
2019. ápr. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
28%

Attól függ, ha nem akarja rám erőltetni, akkor elviselem. Ellenkező esetben kizárt dolog.


Lassan 2020-at írunk, eléggé elavult a vallás és abszolút semmi értelme a szememben.


Például a Notre

2019. ápr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
44%

Nálam igen.. aki istenhívő abból sokszor az következik, hogy tudományos szempontból buta, persze nyilván van kivétel, de a hajam égnek áll a baromságoktól, arról ne is beszélve, hogy nem tudom elviselni, ha valaki olyanokkal jön, hogy ezt meg azt azért ne, mert Isten szerint ez rossz/bűn.


Szóval igen, bár nyilván esett függő, de 95%-ra mondom, hogy nálam az.

2019. ápr. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
32%

Én hála istennek ateista lettem 🙂


Amíg nem próbál rámerőltetni semmit a párom, addig nem érdekel. Barátnőm hívő, és sosem tukmált rám semmit, szinte nem is beszélünk róla. Mondjuk ő nem is ilyen bálványhívő templombajárós

2019. ápr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
Nekem igen.
2019. ápr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Azért nagyon kemény, milyen fogalomzavarban éltek sokan. A hit nem egyenlő valami bevett vallás gyakorlásával, pláne nem a vallási fundamentalizmussal. Sőt, az egyházzal sem, még mielőtt valaki a keresztes háborúkkal jönne.

Egyébként agnosztikus vagyok, szóval nem pont saját magam miatt kérdezem, csak rácsodálkoztam néhány korábbi gyakoris hozzászólásra.

2019. ápr. 21. 15:55
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

Keresztényeknél ha tényleg hívő vagy, azaz folyton Istennel beszéled meg a döntéseid és jobban szereted, mint a párod valaha fogod, ami a másiknak elég esztelenségek tűnhet, akkor biztos nem fog működni már az elején se (na meg nincs is "fentről" támogatva). De még az elnézett "csak" vallásosság sem marad magánügy tapasztalatom szerint legkésőbb akkor, amikor már gyerekek is vannak (és felmerülnek olyan kérdések, mint meg legyen-e keresztelve, imádkozzunk-e este, mit mondjunk a neki a halálról, milyen suliba járjon és ott menjen-e hittanra és hasonlók... ami az egyik szerint létszükséglet, a másik szerint káros agymosás).

Az agnosztikusság viszont nem tudom miben áll nálad, azt nem ismerem - csak vérre menő filozófiai vitára gondolsz egy ateistával?

2019. ápr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%
Nálam igen mivel én elég szépen tudok káromkodni mérgembe nem hiszem hogy elviselné én meg nem akarom a papolsát hallgatni istenről.
2019. ápr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!