Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kapcsolat szerelem nélkül?

Figyelt kérdés
Elég nagy a probléma velem, nem tudok szerelmes lenni. 19 éves korom óta nem voltam szerelmes, most vagyok 31. Van úgy, hogy látom a pasin, hogy jól néz ki, szimpatikus is, szeretem magát az embert, de nem tudok szerelmes lenni. Legutóbb is elszalasztottam egy ilyet, mert nem akartam szerelemmel áltatni, viszont ő is pont így érzett velem kapcsolatba. Le lehet élni úgy az életet, hogy erős szeretet van a kapcsolatban szerelem nélkül? Nem "üldözöm"kényszeresen a szerelmet, tehát ezek a srácok is csak úgy jöttek. Bűntudatom lenne, ha tudom a másik fél szeret, én is őt, csak nem szerelemmel. Mit gondoltok erről? Volt valaki hasonló helyzetben?
2019. febr. 24. 18:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A szerelem elmúlik, a szeretet nem.
2019. febr. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nagyon félek, hogy egyedül maradok, én se leszek fiatalabb, az idő rohan.

Szerintetek így éreznek azok, akiknél volt szerelem, de idővel elmúlik? Lehet ez boldog élet?

2019. febr. 24. 18:27
 3/13 anonim ***** válasza:
A szerelem nem létezik. Vagyis igen, néha bejön az érzés. De fontosabb az életben, hogy valakiben megbízhass, hogy szeresd, éstudj vele közös jövőt tervezni, mint hogy szállongjanak a pillangók a gyomrodban. Az egy ideig tart, a hétköznapokban meg jön a szürke kiábrándulás , hogy ő is büdöset fing...ik. ( bocsánat a vulgaritásért , csak a nyomatékosítás miatt irtam.)
2019. febr. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.
2019. febr. 24. 18:42
 5/13 anonim ***** válasza:
Nincs mit:) Örülök,ha segíthettem.
2019. febr. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy majd amikor szerelmes leszel másba, akkor válik börtönné egy ilyen kapcsolat. A legtöbben ilyen kapcsolatban élnek, ahol az egyik fél nem szerelmes és soha nem is volt az. Én mentem bele kapcsolatba szerelem nélkül, és nem voltam boldog. Aztán szerelmes lettem másba, ezért szakítottam. Ott boldogabb voltam, de utólag azt gondolom, nem voltam viszonzottan szerelmes, csak egy ideig azt hittem. De legalább született egy kislányom.
2019. febr. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%

Megcárolnálak utolsó. Ha a szeretet mély, és kölcsönös, céljaitok vannak, tökmindegy hogy tetszik e más?Mellesleg, ha szerelemből vagy valakivel, mi arra a garancia, hogy nem ábrándulsz ki belőle ? Semmi kb.

Sok kapcsolat indul úgy, hogy szerelem, aztán lila köd elszáll, és kiábrándulás, és a na keressünk mást.

2019. febr. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nemrég lett vége egy kapcsolatomnak pont ezen ok miatt. Nem voltunk szerelmesek és ezt a lány így nem bírta. Engem már nem érdekel ez a szerelmes, filmbe illő párkapcsolati idill. Tudom, hogy jó lenne, de értelmetlennek látom ezt keresni. Ki tudja mikor, hány év után jön egy olyan nő akivel kölcsönös szerelemben élhetünk, ha egyáltalán jön ilyen valaha.

Sokkal fontosabb számomra, hogy egyszerűen bejöjjünk egymásnak, bizalomban éljünk, ne csaljuk meg egymást, gondoskodjunk egymásról, ne vitázzunk folyton, megértsük egymást, ő férfinek lásson én őt nőnek és büszkék legyünk egymásra stb., minthogy szerelmesek legyünk.

Szerelem egy jó érzés, de szerintem egy hatalmas veszélyt is rejt magában. Félrevezethet. Voltam szerelmes olyan nőbe akivel valójában egy fél évet sem bírtunk volna ki egymás mellett, nem hogy 50-et majd a gyerekekkel. A mostanival meg a közelében sem voltunk a szerelemnek, de nagyon jól megvoltunk. Ez vezethetett volna oda, hogy egy életet leéljek vele, de abból a másik szerelmesből csak pár szép emlék maradt volna miután elmúlik a szerelem köztünk és rájövünk, hogy egyébként el sem bírjuk viselni egymást.

2019. febr. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Meddig voltatok így együtt utolsó? Elmondtátok egymásnak, hogy csak szeretet van?
2019. febr. 24. 19:23
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem kell engem megcáfolni, mert átéltem mindkettőt. Amíg szerelem nélkül voltam együtt, addig hiányérzetem volt. Amikor szerelemből, az is elmúlt, de utána nem volt hiányérzet. Sőt, a szerelem, főleg ha egy ideig viszonzott, akkora felfordulással jár, hogy utána jó 10-20 évre lenyugszik az ember és a háta közepére se kíván ilyen földindulást még egyszer. Szóval a szerelem ha elmúlik is, nem jár azzal a folytonos hiányérzettel, mint a szerelem nélküli kapcsolat. Nyilván ennek is van sok fajtája. Akivel én voltam együtt szerelem nélkül, az semmilyen formában nem klappolt hozzám, nem vonzott fizikailag, szellemileg se voltunk egy szinten, intelligenciában sem, egyáltalán nem volt jó vele. Ha lett volna valamiféle vonzalom, akkor talán másként élem meg. De a szerelem kell. Nem feleslegesen létezik.
2019. febr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!