Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehet az oka ennek a hatalmas nemek közötti ellentétnek?

Figyelt kérdés
Folyamatosan átszövi a feltett kérdéseket a másik nemmel szembeni mérsékelt gyűlölet, holott végső soron egymást keressük, legfeljebb nehezen találjuk. Mi lehet az oka, honnan eredhet, mik azok a társadalmi tényezők melyek ennyire megborították az elmúlt években a kapcsolatok iránti érzéseink. Régen valóban másként volt vagy egyszerűen nem állt ilyen mértékben rendelkezésre a megfelelő platform a panaszkodáshoz?

2018. dec. 30. 12:05
1 2 3 4
 11/35 Clay Morrow ***** válasza:
61%

Két dolgot említenék meg:


kimész a való életben és ezt nem fogod tapasztalni, illetve a legtöbb ember ide sírni és uszítani jön fel,


másik pedig azért az idők változnak, ezelőtt jó pár évvel kommunizmus volt, azelőtt meg még jobban elvoltak nyomva a nők, így nem is volt ok a panaszkodásra, mikor az utolsó Janinak és Józsinak a faluból is jutott nő, nem kellett emiatt félniük.

2018. dec. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
22%

Talán a helytelen kommunikáció vagy kifejezésmód lehet az oka. A gyűlöletet vagy ellenszenvet egy vagy több konkrét személy váltja ki, melyet az egyszerűség kedvéért általánosságban kommunikál egy nyilvános platformon. Ez pedig bizalmatlanságot generál a beszélő neméhez tartozókban az ellenkező neműek egészével szemben, mint például most a 24 éves nő hozzászólása.

Ha vennénk mindannyian a fáradságot és a "férfiak/nők a környezetemben" kifejezéssel élnénk a szimpla nemek kiírása helyett, akkor nem éreznénk akkora fenyegetést magunkra nézve, ha a beszélővel azonos a nemünk és nem éreznénk felháborítónak magunkra nézve, ha a nemünk különböző. Ahhoz, hogy a 24 éves nőt gyűlölhessem/szerethessem, ahhoz ismernem kéne. Mivel nem ismerem, ezért nem gyűlölöm/szeretem. A hozzáállását és mondókáját viszont jól ismerem és gyűlölöm, ha ez így pontos és kielégítő.

32/f

2018. dec. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
88%

Én olyan pasikba botlottam bele konkrétan, akik megcsaltak, sárba tiporták az önbizalmam. Pedig én szerettem őket. A családomban minden férfi (apám, nagypapáim..) megcsalták anyám és a nagymamáim. Papám azt is megtiltotta mamámnak öregségükre, hogy kinyissa a hűtőajtót. Amit a 4. írt kiválóan tükrözi ezeket a példákat. Biztos vannak kivételek, de ritka.

Vagy amikor azt hallom a haveroktól, hogy megdugtam ezt meg azt, de párkapcsolatra nem kellenek, mert nem is az eseteim.

2018. dec. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A legrosszindulatúbb ***** válasza:
21%

#4: Én meg pont inkább azt tapasztalom, hogy ti, nők vagytok képtelenek arra, hogy társatokká fogadjátok azt, akivel kölcsönös a rokonszenv. Ti vagy egy csaholó pincsit akartok, akin lehet uralkodni, akit el lehet nyomni, s aki mellett bármit megtehettek, ő akkor is hűen fog majd utánatok loholni, vagy egy istenkomplexusos megalomániás diktátort, aki rajtatok gyakorolja az önkényuralmát, s aki lelkileg teljesen leépít titeket. Vagy ez, vagy az, de normális emberrel nem tudtok mit kezdeni, nem tudjátok hová tenni magatokban, hogy jé, találtatok egy, még józan eszű csókát, aki szintén a társát keresi, s aki nem akarja sem fölé-, sem alárendelni magát egy nőnek.

Mi akarunk uralkodni egy párkapcsolatban? Hát miről szól egy párkapcsolat? Kizárólag a rólatok, a NŐKRŐL! A NŐ körül kell forognia a világnak, különben azonnal megpattantok egy másik bikával.

Az elvárásokról meg ne beszéljünk már, többségetek egy vajas kenyeret nem tud összedobni, saját magatokat képtelenek vagytok ellátni, hanem étteremről étteremre jártok, meg rendelgetitek a menzakaját, de a pasika 12 órás meló után nyolcfogásos svédasztallal várjon titeket minden este. Furcsa, hogy veled szemben támasztott elvárásként tekintesz arra, hogy a konyhában tudj kezdeni valamit magaddal, s itt most kizárólag az önellátásról beszélek, de azonnal kiforgatjátok a szavakat, mintha ezt egy férfi elvárná, holott tök alapnak kéne lennie az embereknél nemtől függetlenül, hogy képesek legyenek megkülönböztetni a habverőt a fakanáltól.

Senki nem akar rád erőltetni semmit, felőlem az egódnak köszönhetően éhen is halhatsz.

2018. dec. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a valóságban nincs akkora ellentét, mint ahogy pl. ezen az oldalon látszódik. Ide leginkább mindkét nemből a hangos (és sikertelen) kisebbség jár fel, akik minden elejtett szóban támadást érzékelnek és annak megfelelően erős érzelmi felindultsággal válaszolnak, aztán már ki is tört a nemek harca.

Már az nagy előrelépés lenne mindkét fél részéről, hogyha vki negatív kritikát, tapasztalatot oszt meg, akkor azt emberi hangnemben tegye és ne akarja azonnal Dunába lőni a másik nem összes képviselőjét, ill. a válaszreakciók se merüljenek ki a másik szeméylének (vagy nemének) sértegetésében. Aztán ki tudja, talán jókedélyű, tényleg segítő szándékú párbeszédek is kialakulhatnának.

2018. dec. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
78%
Külön dobozka, tényleg az kellene annak a 3-4 trollnak.
2018. dec. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
13%

"Szerintem az ,hogy a ferfiak büszkeségét zavarja az hogy nem tudnak a nőkön uralkodni , irányítani ,vezetni , elnyomni őket. Zavarja a férfiakat hogy egyenrangú társként kell kezelni a nőt és nem tenyeszkancaként,bejarónőként, szexszolgaként."


Engem spec nem zavar, és sokan vagyunk, akiket szintén nem.

Engem az zavart, hogy a magát erősnek, és önállónak mutató exbarátnőm, azt akarta, hogy domináns legyek vele szemben, mert az izgi (hiszen az ösztön ezt sugallja). Mellesleg ő erőltette, hogy márpedig ő nekem főzni akar, és többször mondtam, hogy "nem szükséges", nem állt le, aztán "jól van, ha annyira szeretnél"... dobott is, egy (látszatra) "vagányabb" paliért, aki nem sokáig bírta ki, mint az utána jövő másik 2 pali sem :)

A takarítást szinte soha sem a férfi kéri, hanem a nőknél úgy látom ez valami féle pótcselekvés, akkor is csinálják ha ellenkezik a férfi. Több nőt ismerek, aki MINDEN NAP kitakarítja a lakását, egyik ráadásul bevallottan tisztaságmániás... miközben (divat)kutyája van, ami közismerten tiszta állat.


Ez a külömbség a mondás, és az érzés között, hiszen 99%-a az egyenrangú kapcsolatra vágyó nőknek, "nincs meg a kémia" és rokonértelmű magyarázataival küldené el az őt egyenrangúnak tekintő férfit (vagy tenné barátzónába), mert a domináns hímre való vágy az ösztönös.


Mindig azt látom minden körben, hogy az nőkre egyenrangú félként tekintő pasik elutasítva vannak, felhőztetve, talonban tartva, a dominánsnak látszóak pedig a vágy tárgyai, és hárem tartói. Ez egy közhely, annyira köztudott.

Bárcsak a bemondáson túl valójában is igaz lenne ez az egyenrang igény...


A büszkeségről annyit, hogy hihetetlen sok lett a büszkeségét féltő, folyton kompenzáló nő, akik egész nap azon görcsölnek, hogy értékesnek, főleg önállónak, és függetlennek látszódjanak, és ezt hirdessék is.


Erre szép példa a felsőoktatás, mert szinte alig van már nő aki ne járna egyetemre, túlnyomó többség csak azért, hogy legyen papírja, és ő MEGMUTASSA hogy ő kemény, és kitartó, de persze mindig a divatos, hallomás alapján könnyen elvégezhető szakokra, mert a papír a lényeg. 10 éve ez a bölcsészet volt, és a klasszikus "büfé és ruhatár" szakok, ma pedig a közgáz, és kommunikáció szakok, hogy aztán egy ilyen szakokhoz köze nincs munkakörben dolgozzon.

Annyira tipikus ez, hogy az ősszel jött a céghez egy csinos kolléganő programozónak. Bár már előfordulnak nők a programozásban, de még mindig ritkaság. Bemutatkozás után gondoltam, valamikor megkérdezem (poénból), hogy "hogyhogy nem közgáz diplomád van?". 2 hónap után szétváltak a lány, és a cég útjai, és utólag a kollégáktól innen onnan összeszedve kiderült, hogy nem igazán tudott mit kezdeni a feladatokkal, és a mentorálással sem, valami gyors tanfolyamot végzett csak... aztán kiderült az is, hogy a papírforma megvolt... a közgáz diploma ott volt neki. Aztán én gondoltam "hűb+ eezz... csak gondolatban trollkodtam magamban... de tényleg betalált". Vannak más nők is a cégnél, akiknek azért mennek a dolgok, programozás, recepciózás, közbeszi írás, csapatéképítők rendezése, de egy a közös bennük: mindnek közgáz diplomája van.

Egy lány barát is, szintén közgáz diplomával, most csinálja a programozói tanfolyamot.

Felmegyek a tinderre, 90% a 20-as, 30-as nőknél valamelyik közgázon tanul/tanult.

Lassan már fura az a nő, akinek nincs a közgáz szakhoz köze :D

2018. dec. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
92%

#14 csak tudod az a baj hogy a férfi nem hajlandó főzni mosni takarítani egy kapcsolatban mert az sérti az egojat és a nőtől várja el kötelezően hogy megcsinálja ezeket neki. Igen önállatónak kellene lenni mindekinek nemtől függetlenül(kapcsolatban is) nem ilyen hülyeségek mögé bújni hogy jujj ez női munka nem csinalom. Az nem gondoskodás hogy a férfi huzogatja a kis bankkártyáját veszi a felesleges gazokat kacatot cserbe pedig nem csinal semmit. Nem szeretek főzni , szakácsnő sem vagyok de megcsinalom

Nem szertem ha a férfi kötelezően elvárja hogy márpedig én akkor is fozzek mert ő nem fog. Minden férfinak kötelező elvárás egy kapcsolatban hogy a nő főzzön csak és ki legyen szolgálva. Csak olyan dolgot várok el a másiktól amit én magam is megtennek . Ugyan úgy oda állok festeni ,mázolni, füvet nyírni stb

2018. dec. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Szerintem, ha kérhetlek ne általánosítsunk nemre. Én például nőtől kaptam meg kapcsolatban többszörösen az olyan kijelentéseket, hogy "az a férfi dolga meg ez a férfi dolga".

Van akinek vannak valamiféle berögződött elképzelései amin nem lehet változtatni.


Nem minden férfi olyan mint az említett, hidd el.

2018. dec. 30. 13:11
 20/35 anonim ***** válasza:
81%
Amit a 4-es leirt, az tökéletes, bár számomra az a barátság extrákkal. Semmi több.
2018. dec. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!