Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Baj van a lányok érdeklődéséve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj van a lányok érdeklődésével manapság?

Figyelt kérdés

Korábban, amikor belekezdtem egy párkapcsolatba (személyes ismerkedéssel), szinte minden kapcsolatomban kölcsönös érdeklődés volt a másik iránt. Vagy személyesen, vagy telefonon órákig meséltük egymásnak vidáman és mosolyogva, hogy kivel mi történt, és kire milyen kihívások várnak.


Mostanában azt érzem, hogy a lányok érdeklődése megcsappant. Ezt most sorozatban többször is tapasztaltam. Eljutunk a párkapcsolat elejéig, és hiába mesélnék lelkesen a munkámról (pl. gyakran utazom külföldre), vagy a sportolásaim során szerzett élményekről, baromira hiányzik valami a másiktól. Nem érzem azt, hogy egyáltalán fel akarja tenni a lány a "Milyen napod volt?" kérdést, de azt sem, hogy Ő szívesen mesélne a napjáról.

Amikor pedig hanyagolom a kapcsolatot a kölcsönös érdeklődés hiánya miatt, rögtön jönnek a "Még sincs esélyem?, Nem kellek?" jellegű mondatok.


Mindemellett fontosnak tartom, ha egy kapcsolatban a két fél külön is meg tud állni a talpán, és kellő szabadságot biztosítanak egymásnak.


Rosszul látom a helyzetet?


2018. dec. 20. 09:22
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Ebből a kérdésből alapos értetlenkedés lett.


Két példát kaptatok, de természetesen bármiről lehet jókat beszélgetni, nem csak a munkáról.


Ha már munka: Nem csak unalmas iroda szürke melók vannak ám. Lehet valaki tanárnő, doktornő, ügyvéd, stb. Tapasztalatból mondom, hogy az ilyen emberekkel jókat lehet beszélgetni a munkájuk során történt eseményekről. És engem érdekelnek is ezek a sztorik.

2018. dec. 20. 12:00
 12/20 anonim ***** válasza:
24%
Jól látod a helyzetet, az értelmes kommunikációhoz minimális intelligencia szükségeltetik. A kérdésben említett csoport pedig fájdalmasan szellemtelen.
2018. dec. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
Tök szar munkátok lehet, igazán sajnállak titeket. Gondolom akkor legalább a fizutok jó... 👹👹👹
2018. dec. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
94%
Én pont tanár vagyok, de én sem akarok folyton a munkámról beszélni. Szeretem, érdekes, tök jó, de egy másik embernek inkább a véleményére vagyok kíváncsi bizonyos dolgokról, mint minden nap ugyanazokat a 'milyen napod volt' köröket lefussuk. Szimplán mert nem túl érdekes.
2018. dec. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
86%

A hasznosabb része a válasznak a vége felé lesz, előre szólok:

Én amikor órákig beszélgetni szerettem volna az exemmel a következőket kaptam meg: unalmas vagyok, csak magamról szeretek beszélni, mindig vitatkozom, nem vagyok elég érdeklődő irányában, nem tudom élvezni a tásaságát csak úgy...

Emellett a következők történtek: ha nem kérdezgettem már-már vallatásszerűen jó, ha oár mondatos párbeszédek zajlottak le (mivel szerinte ez kimeríti a jó társalgás fogalmát... Főleg, ha evésről volt szó. Ha arra a "nekem mindegy" választ adtam, akkor már nem voltam együttműködő, és nem akartam vele kommunikálni), sosem mesélt a munkájáról, sosem kérdezte meg, milyen napom volt, mit csináltam, hogy megy ez vagy az... Ha egy komolyabb témára terelődött a szó, akkor az vagy unalmas volt számára vagy kötözködés céljából tettem (pl más vallásunk volt, és míg ő az enyémbe két lábbal tiport, addig ha én azt mondtam, személy szerint nem hiszem el szó szerint a Bibliát, már valami istenverte hittagadó lettem... Vagy ha az oktatási rendszerről beszéltünk, akkor én voltam a hülye, hogy szorgalmaztam a kézírás tanítását... És ugyanezt el tudta játszani minden témával... Amit én mondtam, az rossz volt és nem normális beszélgetésnek tartotta, hanem veszekedésnek) Szóval nem feltétlenül a lányok érdeklődésével van a gond, és nem is azzal, hogy az említett esetben introvertált volt az úriember (ugxanis a jelenlegi párom is az, mégis, ha kérdezek, tud válaszolni, reagálni az általam mondottakra) . Személy szerint én a kapcsolat végén azt éreztem, mindegy, hogx felteszek- e nekk bármilyen kérdést, mert ha megszólalok, akkor az úgyis baj. Ez persze rád nem vonatkozik, de a te esetedben lehet, hogy a lányok nem szeretnék mondjuk a saját egyszerű napjaik mellett azt hallani, hogy te mi mindent csinálsz, vagy nem akarnak a saját "pitiáner" dolgaikról beszélni, mikor te úgyis sokkal érdekesebb dolgokat mondasz. Lehet, van bennünk némi kisebbrendűségi érzés... Az általad említettek esetében (pl tanárok) valószínűleg azért nem áll fenn, mert ők pontosan tudják, hogx attól, mert neked ilyen élményeid vannak, az ő életük, munkájuk, gondolataik is érdekesek, nem minősíti le őket az, hogy te tettél valamit, amit ők nem... Ehhez viszont nyitottság és intelligencia szükségeltetik.

2018. dec. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nekem a legjobb beszélgetéseim soha nem kérdezz-felelek alapon működnek, és nem a napunkat meséljük el egymásnak. Legutóbb kollégákkal (nők vagyunk) ebédnél például a házi pálinkától indulva eljutottunk oda, hogy nem mindegy, kihez mész orvoshoz, mert nagyon félre tud némelyik kezelni. Nekem egy jó beszélgetésnek kb. 5-10%-a kérdés, de a beszélgetés valahogy gördül magától.

Én például lelkesen és sokat tudok mesélni az utazásaimról, nemrég találkoztam valakivel, aki volt egy érdekes helyen, kérdeztem, milyen volt, meséljen róla, én ott még sose jártam, de alig tudott kinyögni valamit, csak sablonban elmesélte, mint hogyha egy leporellóban olvastam volna az utazási ajánlatot. Nem mélyedt el benne, nem lelkesedett...

2018. dec. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
#15, #16: Köszönöm. :)
2018. dec. 20. 16:02
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ha már munka: Nem csak unalmas iroda szürke melók vannak ám."


Szóval ismerkedsz egy lánnyal, ő mondjuk egy boltban dolgozik, vagy irodában, unalmas, szürke meló. Te meg elkezdesz dicsekedni: múltkor Szingapúrban voltam 2 hétig, most meg Japánban megyek egy hétre, milyen szuper izgalmas, nem? Ő meg érzi jól, hogy lenézed az ő unalmas, szürke munkáját, ezért nincs is kedve beszélgetni róla.

2018. dec. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

#18: Már várható volt egy ilyen világfájdalmas gyk.-s komment.


Sokat utazni nem csak egzotikus vidékekre lehet. Van ám sok felfedezni való hely Magyarországon, és Európában is.

Másrészt soha nem volt még arra példa, hogy magamat akár egy randin, akár egy kapcsolatban többnek éreztettem volna, mint a kevesebbet kereső, kevesebbet utazó kiszemelt.


Csak egy példa. A barátaimnak kb. fele akkora fizetést vallok be, mint amennyit keresek. Éppen azért, hogy ne érezzék magukat rosszul, ha meghívom őket egy sörre. Amikor mesélnek arról, hogy most milyen jó lehetőséget csíptek meg a munkájukban, és büszkék az elért eredményeikre, fizetésükre, akkor megdicsérem őket, és kb. itt le van zárva a téma.


Miért gondolod, hogy bárkiben rossz érzést kell kelteni?

2018. dec. 20. 17:28
 20/20 anonim ***** válasza:
24%
Férfiként én is hasonlóan látom. Sajnos én is igénylem, hogy meséljen a másik a napjairól, mert ha igazán érdekel akkor sosem lesz unalmas az sem, ha minden nap megkeni a vajaskenyerét reggel. Ebben legtöbben nem partnerek. Szűkszavúak nagyon, és nem elég nyíltak. Manapság már unalmas vagy 1-2 óra után, ha kiderül, hogy az életed nem Brad Pittére hasonlít, és sokkal hétköznapibb dolgok történnek veled. (31/F)
2018. dec. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!