Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nők, férfiak! Ismerkedés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, férfiak! Ismerkedés során milyen megítélésben részesül a másik, ha elmondja, hogy próbál minél környezettudatosabban élni?

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti.


Tegyük fel, hogy az, akivel ismerkedtek, nem papírzsebkendőt használ, hanem textilt. Soha nem kér elvitelre ennivalót, ha igen, a saját (nem műanyag) ételhordójába kéri, hogy tegyék az ételt. Nem dob ki semmilyen lapot vagy reklámújságot, igyekszik mindent felhasználni pl papírfonással vagy kollázsok készítésével. Nem vesz csomagolt gyümölcsöt és zöldséget, és ezeket mindig a piacról szerzi be.


Írhatnék más példákat is, a lényeget értitek. Hogyan viszonyulnátok egy ilyen emberhez?



2018. okt. 31. 19:39
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Hat, a szabadidomet nem papirfonassal szandekozom tolteni.


En is figyelek. Nem hasznalom feleslegesen a kozmuveket, szelektiv gyujtokbe rakom a szemetet, de az ilyen vegletes dolgok engem irritalnak.

2018. okt. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
86%
Nem zavarna, hogy ilyen, ha őt sem, hogy én nem vagyok. Alap szinten környezettudatos vagyok, pl a kimerült elemeket összegyűjtöm, elviszem gyűjtőbe, a papírt szelektívbe teszem stb. De azt nem szeretem ha valaki betegesen megrögzött ezekben a dolgokban. Amikor az egyszerű "Pistabácsi"ban keltik a lelkiismeretfurdalást, mert eldobható borotvát használ... közben a világ teljes szennyezésének 90% -át kb 10 nagy gyár okozza. Nem baj, "Pistabá'" egy önző szemét, mert eldobja a papírzsepit, közben meg 3 paks2 felépül a szomszédságában mire nyugdíjba megy. Ez a fajta megszállottság nem tetszene.
2018. okt. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
39%

Akkor gondolom nem vásárolsz semmit a boltban, mert minden műanyag csomagolásban van.

Magadnak termeled meg az élelmiszert az erkélyeden, és nem használsz áramot, se vizet.

Sőt, számítógépet és telefont se használsz, mert azok is műanyagból vannak.

Hogy írtad ki ezt a kérdést?

2018. okt. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
54%

" mert eldobható borotvát használ... közben a világ teljes szennyezésének 90% -át kb 10 nagy gyár okozza"


Na, ezért fog elpusztulni a föld. Mert mindenki másra mutogat, mondván, hogy "ő sokkal jobban szennyezi a környezetet", ahelyett, hogy másoktól függetlenül változtatni a hozzáállásán. Tudod sok pici sokra megy.

2018. okt. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Hogyan viszonyulnék? Messziről kerülném, mert túl végletes.

Nem tudom, hogy mi nálad a "lap", azt tudom, hogy mi a reklámújság, nálam egyik sincs. Kizárt, hogy reklámújságokat hurcoljak haza csak azért, mert bedobták a postaládámba. Máskülönben hogyan kerül a lakásba?

Csak azért, hogy csinálhass valamit az összegyűjtött újságaiddal, nekiállsz kollázsokat csinálni? Mi a téma? És azután mi lesz velük?

Elég hátrányos LEHET egy alakuló kapcsolatban, ha ezek elsődlegessé válnak bizonyos pillanatokban. A boldogságot nehéz úgy megélni, ha elkezdek örülni, de a pasim megszólal, hogy "kár, hogy műanyagban van" meg az ehhez hasonló mániás depresszív koncentrációk. Ha úgy érzékelem, hogy rosszul súlyoz olyankor, amikor máshová kéne koncentrálni, akkor a megpattanásom oka ez, és nem az, hogy környezetvédő.

Őszintén szólva már ott elrohannék, amikor meglátom, hogy textilzsebkendőt használ.

És a végén amit nem írtál meg, az igenis fontos: mi az, ami meghatároz nálad pillanatot, cselekményt? Fontosak a példák, főleg, ha úgy tűnik, leginkább csak időt strukturálsz velük, még ha meghatároztál is egy célt, hogy óvod a Földet, ahol csak tudod.

Ez inkább tűnik nálad elsődlegesnek, mint egy párkapcsolat boldog működtetése.

2018. okt. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Egyébként nem létezne az a 10 gyár, ha te és a többi ember nem venné meg a termékeiket. Nem a gyár a hibás, mert a pisztoly se húzza meg önmagát. Hanem te, ti. Ti vagytok a hibásak, nem a gyárak.
2018. okt. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

A kérdés elméleti, azaz nem rólam szól. Nincs textil zsebkendőm és használok kütyüket. Néhány embernek a szövegértést még gyakorolnia kell. :)


Az is szembetűnő, hogy sokan a végletekre asszociálnak. Szerintem sokan védik úgy a környezetet, hogy nem piszkálnak minden hülyeségért mást, illetve elfogadják a másik szokásait, még ha nem is értenek velük egyet. Ahogy a szelektív hulladékgyűjtés is megszokottá vált mára, úgy gyárthatnának átlátszó, de nem műanyag tasakokat, amiket többször fel lehet használni bevásárláskor. Sok országban vannak boltok, ahol dióféléket, tésztát, zabpelyhet lehet kimérősen vásárolni, saját befőttesüvegbe. (Mintha itthon is láttam volna már ezt egyszer egy madaras Tesco-ban.)


Szóval, a lényeg, hogy hogy viszonyulnátok egy ilyen emberhez, mint lehetséges párjelölt. Köszi az eddigi válaszokat.

2018. okt. 31. 23:35
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szükség asszociálásra, mert ezek egyenként is maguk a végletek:

"Soha nem kér elvitelre ennivalót, ha igen, a saját (nem műanyag) ételhordójába kéri, hogy tegyék az ételt. Nem dob ki semmilyen lapot vagy reklámújságot, igyekszik mindent felhasználni pl papírfonással vagy kollázsok készítésével"

2018. okt. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Ebből kb az ételhordó az, ami vállalható, bár megmondom őszintén, nekem azért van csak saját, mert ha a kifőzdében melóban összeadogatom a napi 50-100 Ft-okat az elviteles dobozokra... nos, sokat lehet spórolni.

Bár én a klasszik műanyag zárható dobozokat használom ételhordó gyanánt, ami mehet mikróba-fagyóba-bárhova, ezzel akkor már buktam a dolgot. :)


Baromi kreatívnak tartom magam, de a szemét menjen csak a szelektívbe. A háztarzási hulladékon meg nem görcsölök.

2018. nov. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
...az az eldobható borotva nem véletlenül annak a tíz gyárnak valamelyikének a terméke?
2018. nov. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!