Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Vannak olyan lányok akik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak olyan lányok akik a mának szeretnek élni és nem élnek félelemben a jövő miatt, nincsenek tele tervel inkább spontánok?

Figyelt kérdés

Nem szeretek a jövőre tervezni én a jelenben szeretnék élni és azt szeretném élvezni. Nekem teljesen mindegy, hogy hol tart az életben, mi a foglalkozása, végzettsége, sőt ezek a témák untatnak is. Azt látom, hogy csomó nő félelemben él. Olyan blőd dumával jönnek, hogyha nem tervezek, akkor hogy lesz jövőnk, mikor lesz gyerek, ott fog hagyni engem? Nem veszik észre, hogy ezzel csak maguknak csinálják a bajt. Nem élvezik a jelent, mert túltervezik magukat.

Én úgy látom, hogy nem kell tervezni, mert minden úgy alakul ahogy alakulnia kell. Az a fontos, hogy jól érezzük magunkat, közös élményeket gyűjtsünk, jókat beszélgessünk, nevessünk és, ha születik egyszer valamikor gyerek, akkor őt se terheljük le olyan dolgokkal, minthogy tervez előre, ne csesszük le, ha rossz jegyet szerez mindig szeressük és barátságosak legyünk vele.

Sokat olvastam buddhizmusról, a lelki békéről, ők tényleg a jelenben élnek és teljesen kivannak békülve magukkal, nem élnek félelmben, hogy jaj mit hoz a jövő és én is arra törekszem, hogy elérjem a lelki békémet, mert tudom, hogy én is sokat feszengek, szorongok, de foglalkozom magammal annyit, hogy nagyobb békében éljek.

Ha ismerkedek valakivel legszívesebben hanyagolnám a jövőről, foglalkozásról, karrierről szóló témákat és inkább arra törekednék, hogy egy jó beszélgetést hozzunk össze. Csak az a baj, hogy sokszor mikor ismerkedek neten, már az írásukon is ezt a sivárságot, a félelemben élést, a jövőn való idegeskedést látom és nem a lazaságot a jelenben élést.


2018. okt. 18. 21:12
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, megértelek és egyetértek veled.
2018. okt. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
17: A paradicsom nem terem magától! Ha "Józsi" nem öntözi, nem gondozza, lósz_r se terem rajta. Ma is van egy széles réteg aki a segélyt várja és ennyiben merül ki az igény, mert ezt úgyis megkapja. Ezt szeretnéd alapjövedelemként szélesebb tömegekben? A kötelességek nem azért vannak, mert valakik ezt mondták, hanem mert évezredek alatti tapasztalat szerint a rendszer így tartható fennt. Lehet lázadozni a rendszer ellen, de bizony ha a rendszer összeomlik, rendszertelenség, vagyis káosz lép helyébe. Józan logikával belátható, hogy amit felvázolsz az ugyanolyan utópia, mint amit már sokszor, sokan próbáltak eredménytelenül véghezvinni. A mai gazdaságban túltermelés van mondjuk szederlekvárból. Adhatnánk ingyen? Igen. Miért nem adjuk? Azért, mert akkor mindenki a szederlekvárt vinné, akkor is ha csak a billegő asztal lábát akarja kitámasztani vele. Ilyen az ember, ez nem a rendszer hibája. Halászni kell megtanítani, nem halat adni. Nem alapjövedelem kell.
2018. okt. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Politikába, rendszerkritikába inkább nem mennék tovább bele. Szégyen ez a szervilizmus ami a fiatalságot jellemzi. Az is szégyen, hogy minden fekete fehérnek látnak csak liberális és konzervatív van szerintük én egyiket se képviselem. Libsiznek úgy, hogy azt se tudják mi az a liberális és nem sok különbség van a liberális és a konzervativ között sőt több a hasonlóság. Jóléti pozitív emberséges dolgokba csak káoszt és utopiát látok bele. Ezek után csodálkoztok, hogy a fidesz sorra nyeri meg a választásokat? Szégyen az egész fiatalság! Bár tisztelet a kivételnek.


Azt se értitek meg, ha állandóan a többre, jobbra törekedtek sose fogjátok megtanulni mi az az elég, sose lesztek igazán boldogok és erre értem a kiüresedett életet. Az állandó felhalmozás bélpoklosságot okoz és lelki békétlenséget. Az állandó célokkal és ambíciokkal teli út csak boldogság illúzióival kecsegtet, míg a jelenben élés megtanít arra, hogy mi az az elég és így megtanulod értékelni az emberségességet és nem azt, hogy az az ember mit tett le az asztalra, miket ért el az életben. Ezek nem emberi értékek az emberi élet már akkor értékes, ha megszülitek a kapitalizmus inflálta el az életet, nem egy követendő példa.


Nem tudom mit kell azon problémázni, hogy most éppen jólétben élek anélkül, hogy letettem volna valamit az asztalra. Fájdalmas dolgokon kellett ezért keresztül mennem mivel már a szüleim nem élnek. Szeretnék egy olyan társadalomban élni ahol nem a pénz az úr az emberek nem kérkednek a munkájukkal, szorgalmukkal nincs ez a hierarchikus gondolkodás és nincs nemi egyenlőtlenség, ha valaki szegénységbe születik legyen lehetősége arra, hogy jó élete legyen, tudjon tovább tanulni. Engem az is felháborít, hogy kriminalizálják a hajléktalanságot és nem ad az állam nekik lakást holott rengeteg üres lakás van. Nem utopisztikusan gondolkozom hanem emberségesen.

2018. okt. 20. 08:42
 24/24 anonim ***** válasza:
Ezzel teljesen egyet tudok érteni. (nem bűn a hajléktalanság, hanem valaminek az eredménye) És azt mondom, megoldást kellene találni erre. Csak nem tudjuk mi a megoldás. A feltétel nélküli alapjövedelem nem az. Nem oldana meg semmit.
2018. okt. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!