Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Vannak olyan lányok akik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak olyan lányok akik a mának szeretnek élni és nem élnek félelemben a jövő miatt, nincsenek tele tervel inkább spontánok?

Figyelt kérdés

Nem szeretek a jövőre tervezni én a jelenben szeretnék élni és azt szeretném élvezni. Nekem teljesen mindegy, hogy hol tart az életben, mi a foglalkozása, végzettsége, sőt ezek a témák untatnak is. Azt látom, hogy csomó nő félelemben él. Olyan blőd dumával jönnek, hogyha nem tervezek, akkor hogy lesz jövőnk, mikor lesz gyerek, ott fog hagyni engem? Nem veszik észre, hogy ezzel csak maguknak csinálják a bajt. Nem élvezik a jelent, mert túltervezik magukat.

Én úgy látom, hogy nem kell tervezni, mert minden úgy alakul ahogy alakulnia kell. Az a fontos, hogy jól érezzük magunkat, közös élményeket gyűjtsünk, jókat beszélgessünk, nevessünk és, ha születik egyszer valamikor gyerek, akkor őt se terheljük le olyan dolgokkal, minthogy tervez előre, ne csesszük le, ha rossz jegyet szerez mindig szeressük és barátságosak legyünk vele.

Sokat olvastam buddhizmusról, a lelki békéről, ők tényleg a jelenben élnek és teljesen kivannak békülve magukkal, nem élnek félelmben, hogy jaj mit hoz a jövő és én is arra törekszem, hogy elérjem a lelki békémet, mert tudom, hogy én is sokat feszengek, szorongok, de foglalkozom magammal annyit, hogy nagyobb békében éljek.

Ha ismerkedek valakivel legszívesebben hanyagolnám a jövőről, foglalkozásról, karrierről szóló témákat és inkább arra törekednék, hogy egy jó beszélgetést hozzunk össze. Csak az a baj, hogy sokszor mikor ismerkedek neten, már az írásukon is ezt a sivárságot, a félelemben élést, a jövőn való idegeskedést látom és nem a lazaságot a jelenben élést.


2018. okt. 18. 21:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
71%

Ja persze, nem kell semmit se megtervezni, de ha nem tanulsz rendesen, nem lesz állásod, nem keresel pénzt, akkor éhen d..glesz, és még hajléktalan is leszel, mert még lakásod se lesz.

Könnyű úgy p..fázni, hogy élj a jelenben és sz..rj le mindent, ha tele vagy pénzzel és nincs gondod semmire.


A 3. bekezdésed oké, de! A Jelenben teremtik meg azt az életet, amivel békességben és harmóniában fogsz tudni élni majd a jövőben. Tervezz a jelenben, hogy nyugodt életed legyen. Ha nem dolgozol magadon, és magadért a jelenben, akkor sz..r lesz a jövőd.

2018. okt. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem muszáj terveznem, mert szó szerint ez tart életbe... irigyellek, hogy neked a jövőre nem kell gondolni, mert tudod úgy is eljön.

Én már ebben nem lehetek biztos :(

2018. okt. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

#1 Akkor ideje lenne kivívni az új osztályharcot, hogy a termelőeszköz az nálunk legyen és ne a tőkéseknél, szünjön meg a bérmunka rendszer és legyen feltétel nélküli alapjövedelem. Ne legyenek szegények, gazdagok hanem szélesközéposztály. Az igazságosságért fellehetne vonulni.

Nem vagyok tele pénzel, de olyan szempontból szerencsésnek érzem magam, hogy nem nélkülözök és lakást örököltem.

Viszont tudom, hogy rossz itt a helyzet, de nem megoldás az, hogy ne élvezzük a jelent és idegeskedjünk a jövő miatt, ami a párkapcsolat és majd a gyerek egészségének a rovására megy. Mondom felkéne lépni a szegénység és a kizsákmányolás ellen és nem idegeskedve kéne élni a mindennapokat.

2018. okt. 18. 21:24
 4/24 anonim ***** válasza:
36%
Sosem tervezek előre. Élvezem a pillanatot amiben éppen vagyok. Az embereket akik körülvesznek, mer minden elmúlik egyszer. Sőt, egyes dolgok túl hamar, és ha sokat gondolkodsz azon, mi lesz majd, nem veszed észre, hogy közben szép lassan telik melletted az idő, és nem ragadod meg a pillanatot. Én úgy vagyok vele, hogy élvezz ki mindent amég lehet
2018. okt. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
#4 Ez a beszéd! :)
2018. okt. 18. 21:29
 6/24 anonim ***** válasza:
16%

Látszik a hogy a buddhista maszlagtól kettőig nem látsz:D


Pedig majdnem azt írtam, hogy vannak, csak már nem lányok. De aztán meggondoltam magam. Mert a buddhizmusos maszlagodon besírtam:D

2018. okt. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
43%

Egyébként a magatokfajták csinálják rosszul, egyszer élünk címszóval minden butaságban benne vagytok, ész nélkül, nem gondolkodtok. Ha megtetszik pl. egy drágább valami, akkor tuti hogy megveszitek, hisz minek belegondolni abba, hogy lehet, hogy ez teljesen felesleges pénzkiadás lenne, meg hát úgyis most élünk..stb.

Agyatokat azért remélem gondolkodásra is szoktátok használni. A fontos döntéseknél meg pláne.


És még az is a ti bajotok, hogy csak egy irány felé néztek, és nem a kettőt ötvözitek.

Hiába élsz a mának, ha pl. nem állsz a realitások talaján. Hiába akarsz pozitívan gondolkodni, ha az élet azért közbe szól és megváltoztat egy picit.

2018. okt. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
47%
Nem szoktam előre tervezni,éljen a spontaneitás..a ma! :)
2018. okt. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
#3 Csak azt lehet elosztani amit megtermelsz. A feltétel nélküli alapjövedelmet ki termelné meg, és mivel? Na látod....
2018. okt. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

#7 Ha valaki szeret a mának élni az nem egyenlő azzal, hogy felelősségtelen lesz. Igen azt meg kell tanulni, hogy felelősségteljes életet éljünk, mert ez a felnőtti létnek az alapköve. Az is egy fontos dolog, hogy mindig annyit költsük amennyi elég. Mi okozza a klímaváltozást? A felhalmozó életmód, ami arra viszi a közgondolkodást, hogy ne érd be az eléggel, hanem halmoz fel minél többet. Nem csak a buddhizmus van ez ellen, hanem a krisztusi evangélium is. Az is arra próbál sarkalni, hogy mindig tanuld meg azt, hogy mi az elég és ne akarj túl sokat. Ez a rendszer a túl sokra sarkal és mit érünk vele, felemésztjük a föld tartalékait és minden évben 1 fokkal melegebb lesz, aminek a végén beláthatlan következménye lesz.

Akik úgy gondolkoznak, hogy legyünk tele tervel azok hozzájárulnak ehhez.

2018. okt. 18. 21:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!