Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért vagyok én ennyire selejtes?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vagyok én ennyire selejtes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég furcsa problémám van. Vagyis már nem is tudom, minek nevezzem ezt. 26 éves lány vagyok. Volt egy komoly kapcsolatom, ami három éve ért véget, öt év után. Azóta sem voltam szerelmes. Egyszerűen én nem vágyom párkapcsolatra, jól elvagyok így. Hobbi, család, utazás, munka, barátok. De mégis félek. Tudom, az én hülyeségem, hogy olvasom, de mindenhol azt írják, hogy 30 után kötelező öregnek és rondának lenni, és már úgysem kellesz a kutyának sem. Mi lesz, ha én tényleg egyedül maradok? És itt a probléma: félek ettől, de valahogy az egész ismerkedés nem megy. Egyszerűen nem érdekel a dolog. Nyűgnek érzem. És ráadásul rosszul is érzem magam, mert minden fórumon gúnyolódnak az egyedülálló nőkön. Az ismerősök bármi áron férjhez akarnak adni. Még a hideg is ráz tőle... Kétségbeesésemben regisztráltam egy társkeresőre, de: vagy olyanokba futottam, akik 30-40 évesen nagypapának néztek ki, vagy azok is voltak. Esetleg a keserű-cinikus kombóba. És akkor nem is számítom, hogy én egy harmincas, negyvenes pasit idősnek érzek magamhoz. Mármint alapvetően nem tartom annak őket, de magamhoz igen. Ráadásul nem is értem, a nők hisztijét, hogy nem akarnak elköteleződni. Mind gyereket akart. Én meg nem. Szóval erőltetem, de utálom minden percét. Élőben meg nem megy. Szép vagyok mások szerint, megállok a lábamon, nem híztam meg, de túl introvertált vagyok. A frász tör ki, ha valaki megnéz az utcán. Így meg a pasik nem vesznek észre. Már ha akarok egyáltalán. De öregen sem akarok egyedül maradni!


Légyszíves segítsetek! Mi velem a baj?



2018. szept. 11. 19:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Most akkor akarod a dolgot, vagy nem? Ezt kellene eldönteni, és megpróbálni nem a társadalmi elvárások és a külső nyomás alapján, megfelelő életet élni. Érezd jól magad úgy, ahogy szeretnéd. Amikor épp nem volt kapcsolatom, én is gyűlöltem, hogy mások elképzelni sem tudják, hogy így is jól érezhetem magam, és állandóan tanácsokat adtak, meg össze akartak hozni valakivel. A társkeresőkről ne is beszéljünk. "30-40 évesen nagypapának néztek ki, vagy azok is voltak." :D Ne erőltesd azt, amit nem akarsz, ha nem akarsz ismerkedni, ne ismerkedj. Ha majd találkozol valakivel, aki szimpi, úgyis lehet valami. De ha nem, az sem baj. Ne cseszd el az éveidet azért, mert az elvárások miatt szorongsz.
2018. szept. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Én nem érzem a párkapcsolat hiányát. Azt érzem, hogy "illene" éreznem.
2018. szept. 11. 19:28
 3/11 anonim ***** válasza:
Így ebből nekem az jön le, hogy Te se tudod igazán mire vágysz pontosan. Elég ellentmondásos amit írtál. Nem akarsz párkapcsolatot, de mégis regisztráltál társkeresőre. Amúgy nem hiszem , hogy selejtes lennél. Inkább csak a környezeted akarja ezt éreztetni veled. Erőltetni nem kell a dolgokat, mert annak sosincs jó vége. Ne másoknak akarj megfelelni csak magadnak. Szerintem határozd el mit akarsz és élj úgy.
2018. szept. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha nem érzed, akkor ne bánkódj, és éld az életed, annyi mindent lehet még csinálni a párkapcsolatosdin kívül is. Nem igaz, hogy az az egyetlen értelme a létezésünknek. Persze, van, akinek igen, szép az is.
2018. szept. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem érzed hogy akarod nem is fog menni, mert mindenkiben tudat alatt a hibát fogod keresni és bele beszéled őket, hogy ne kelljen valakivel lenned, akit nem is akarsz. Innen két út van. A, belemész randikba olyanokkal, akikkel nem akarsz, amik rohadt kellemetlenek lesznek nekik is meg neked is és a végén semmi jó nem sül ki belőle. B, Időt adsz magadnak és elhiszed, hogy előbb utóbb belefutsz a neked megfelelőbe, ha nem erőlteted már. Tudom elcsépelt, de tényleg így van. Én ugyanezt a kört lefutottam. Pont így nagy szerelem után, társkeresőzés..stb..és most 28 után találtam egy pasit, akinél úgy érzem végre a helyemen vagyok és akarok is tenni a dologért és tudod mit? Nem vagyok elkésve és nem vagyok öreg sem és nekem ha beütne valami és egyedül maradnék akkor sem fogják bemagyarázni, hogy 30 felett már öreg az ember. Akkor vagy öreg ha úgy élsz és elhiszed magadról. Te még ettől rohadt messze vagy. Élvezd az életet élj, ahogy jól esik és ne foglalkozz mások véleményével. Gondold végig, hány válás/vacak kapcsolat van körülötted. Ők, akik emiatt szívnak talán jobbak attól, hogy korán kötelezték el magukat. Bármi történhet az életben. Az, hogy 25 évesen van e épp valakid semmire nem garancia.
2018. szept. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki akar kapcsolatot,te is akarsz ,csak félsz,és szorongsz,ahogy azt írtad.
2018. szept. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az jön le az írásodból, hogy Te nem akarsz most senkit, jól elvagy egyedül, viszont a környezeted pasit akar neked. Ne velük foglalkozz, hanem magaddal. A saját életedet éld, ne azt, amit mások gondolnak, hogy kellene.

Egyébként meg ha találkozol az illetővel, akkor már máshogy fogod gondolni. De még nem jött el, úgyhogy érezd jól magad a jelen helyzetedben!


34N

2018. szept. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%
Én vagyok a gyógyszered, de ha nem becsülsz meg, elfenekellek vizes zoknival. 😎
2018. szept. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Bár nekem nem volt "szerencsém" egy bizonyos irományhoz, de ahogy hallom a vizes zokni már kiment a divatból. Most a nadrágszíj a menő. De értékelem. ;)


A többi válaszolónak: tök jó, hogy írtok, legalább olvasok kívülállóktól is. Igen, leginkább a környezetem erőlteti, és bár jó ideig legyintettem, egy idő után egyre nehezebb kiverni a fejedből. No meg a volt gimis osztálytársaim mind már férjnél vannak, gyerekük van. Én meg nem vágyom erre. Meg mindenáron kapcsolatra sem. Legalábbis én nem nagyon látok a környezetemben túl sok jó példát. És annál egyedül fényévekkel jobb.

2018. szept. 11. 23:34
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem csak jó sok alkalmi szex kellene neked, amire bőven találsz itt jelentkezőt. :D Ha ezen túl leszel, akkor kitisztulnak a gondolataid is, hogy mit kezdjél majd magaddal. :) F
2018. szept. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!