Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Emiatt lehetetlent várnék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Emiatt lehetetlent várnék vagy elérhetetlent kergetnék?

Figyelt kérdés

Számomra nem csak egy papír a házasság. Nem vagyok hívő, nem tulajdonítok neki spirituális értelemben jelentőséget, mint "szent kötelék", egyszerűen csak úgy érzem, hogy egy komoly kapcsolatban alap, hogy az emberek ezt lövik be célnak. A hagyományos modellt, hogy a fiú udvarol, aztán járnak, eljegyzik egymást, összeköltöznek, majd esküvő és gyerekek.


Tudom, hogy nem ettől lesz jó a kapcsolat.


Tudom, hogy házasan is félre lehet lépni és lehet ugyanúgy kicseszni a másikkal.


Tudom, hogy vannak, akik házasság nélkül is vállalnak gyereket és boldogan élnek, amíg meg nem halnak.


De én nem akarok ilyen életet élni. Én szeretnék menyasszony és feleség lenni és szeretném, ha valaki megtisztelne azzal, hogy megkéri a kezem, mert élete nőjének tart... És otthagynám a párom, ha sok közös év után ezt hiába várhatnám tőle.


Nyilván nem ezzel nyitok ismerkedésnél és nem pár hónap után akarom ezt, de nem akarok olyan mellett elköteleződni, akiről tudom, hogy sosem lesz a férjem, mert sosem fog elvenni. És szeretnék fiatalon (huszonévesen) menyasszony lenni, attól még ráérhetünk a gyerekvállalással meg mindennel, de nem értem, miért elítélendő a férfiak szemében, hogy ezt szeretném.


Ez akkora bűn lenne?


2018. jún. 10. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Ok
2018. jún. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%

Nőjj fel.

Szerelmet keress, megfelelő embert. Neked még nem igazán kéne kapcsolat. Persze sokaknak se, akik már egy életet leéltek, de ez annyira... annyira tudáshiányos.

2018. jún. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon le leszel itt ugatva, de nem bűn. Mindenkinek más jelent a házasság, férfiban is van, aki hasonlóan gondolkodik.
2018. jún. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De miért ragaszkodsz ennyire hozzá? Te magad is írod hogy tudod hogy nem a házasságtól lesz jó egy kapcsolat. Ha szakítanál valakivel akit szeretsz (és ő is téged) csak azért mert nem kéri meg a kezed, akkor meg is érdemled hogy egyedül maradj.
2018. jún. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Felőlem azt teszel, amit akarsz, de nem csak egy papir, hanem jogi vonzata van. Pl. nem vagy közeli hozzátartozó, így a kórházban nem adnak neked ki infót. És még ezer egyéb dolog van.
2018. jún. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A mai világban olyan óvatosnak kell lenni, hogy ha nekem egy nő ezzel jönne én csak úgy mennék bele hogy nincs vagyonmegosztás. Azaz ahogy jöttünk úgy távozzunk a válásnál ha erre kerül a sor.
2018. jún. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem minden rendben van az elkepzeleseddel, nem hiszem hogy lehetetlen es elerhetetlen vagyaid lennenek. En magam is hazassagparti vagyok, sokfele ember letezik es sokan azonosulnak a te elkepzeleseiddel,meg ha a media nem is ezt sugallja.
2018. jún. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Természetesen vagyonmegosztáshoz ragaszkodnék én is. Viszont nekem kell az, hogy a másik életének annyira a része legyek, hogy felvegyem a nevét is és hogy a feleségeként tartsanak számon. Emellett ahogy írták is, bár sokat változott a törvény és már az élettársakat is beengedik mindenhova lassan, más házastársnak lenni.


Azért is lenne fontos, mert babát akarok. Aki nem vesz el, annak meg nem szülök, mert a férjemtől szeretnék kisbabát, nem az élettársamtól meg a tudja a fene, mimtől. Tehát ez azt is jelentené, hogy nem lesz gyerekünk, így meg pláne nem látom értelmét vele maradni.

2018. jún. 10. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!