Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ilyenek a nők? Miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyenek a nők? Miért nem lehet egy picit normálisabbnak és kedvesebbnek lenni a férfiakkal?

Figyelt kérdés

Picit hosszabbra venném a figurát, mert ez nem könnyű helyzet. Igen,társkeresési problémáról van szó,és saját érzéseket és tapasztalatokat írok le most,kíváncsi lennék a reakciókra.

Nos nem egészen világos, miért nem fordítanak az emberek,és most főként a nőkről van szó, mert férfi vagyok,és ezt az oldalt látom igazán. Szóval miért nem fordítanak a nők több figyelmet,és odaadást a férfiak felé?

Amire itt gondolok, nem kell lefeküdni vele nyilván,és nem kell csókolózni sem vele,ha nem akarsz. DE ugyanolyan emberek azok is,és ugyanolyan férfiak, akik nem jóképűek. Ugyanúgy szükségük lenne egy kis apró figyelemre,törődésre, akár egy ölelésre,szeretetre.

De akár csak egy kedves beszélgetésre,mosolyra.

Személyes tapasztalat alapján, van egy csaj, az itteni boltban,rendszeresen járok oda, bevallom nem jön be igazán mint nő. De szívesen megyek oda, és kedvenc helyemmé vált, mert nem fapofát vág,és nem a szokásos húzz innen a fenébe stílust képviseli.

Pontosan tudom,hogy ott "ügyfél" vagyok elvileg,aki fizet valamiért, és utána továbbáll. De itt nem erről van szó szimplán, mert én direkt nem erőltettem soha beszélgetést,mert tudom milyen "kiszolgáltatott" a helyzetük alapvetően.

De ő kezdeményezte a beszélgetést velem,mert pont szünete volt, én meg pont ott voltam. És kedves volt, eldumálgattunk,aztán mindenki folytatta a dolgát.

DE pozitív élmény volt,és itt a hangsúly.

Nagyon sok olyan sráccal/férfival van kapcsolatom,akik a barátaim, és ők is valójában és én is erre vágynánk, ha már párkapcsolat és nők közelsége nem opció számunkra a genetikai adottságok miatt.

Egy kis apró mosolyra az utcán,egy apró kis beszélgetésre, egy ölelésre, egy kis figyelmességre és törődésre a nőktől.

És igen jönnek a nők mindig azzal,hogy miért ilyen kanosak a férfiak,és miért bámulják őket annyira. Nos ezért, mert nagyon kevés olyan férfi van,akinek jut nő egyáltalán,és akire a nők is azt mondják,na igen ő kellene nekik.

Fordítva pedig,én is és a barátaim ízlését is ismerem, 10-ből 8 nőt alapvetően vonzónak találunk,ha végigmegyünk az utcán,mert mi látjuk bennük a fantáziát, ez alatt nem a szexet kell érteni,hanem azt amikor hmm ennek milyen szép a szeme, és nem érdekel ha kicsi a melle vagy a feneke,vagy túl vékony esetleg, mert ott van az a tulajdonsága,ami nekem pl. megtetszett.(Mondanom sem kell, nem láttam még olyan nőt igazán,akinek a szemei "csúnyák" lettek volna)

És mi a srácokkal szívesen megismernénk nőket, de egyszerűen egy sem nyitott rá.

És ez szomorú. Ezért kattannak be sokan férfiak,és még nem is beszéltem a nemi vágyakról,ami teljesen másképp működik a férfiakban és nőkben,mert az is frusztráltságot okoz,és elveszi az ember kedvét sok dologtól.

Hidd el, én régóta keresem azt a módszert,amivel ki tudnám ölni a nők iránti vágyamat,és vonzódásomat. Megtenném,bármikor. De egyenlőre nincsen rá jó módszer sajnos...

Az pedig nem opció,hogy mi nők közelébe kerüljünk,mert egyszerűen szóba sem állnak velünk sajnos... igen egyikünkkel sem. Pedig nem vagyunk nagyon csúnyák, egyszerűen csak nem vagyunk a tipikus kigyúrt,jóképű álompasik.

Annyit akarunk sokszor már kicsikarni csak,hogy legalább egy nap egy nőtől egy kedves mosolyt,ha kapunk már az egész napra feldobja a kedvünk sokszor. És ez nem nagy dolog szerintem.

Tudom,hosszú lett, köszönöm aki elolvassa,és értelmesen tudna reagálni rá.

26/F



2018. máj. 13. 12:49
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
21%

A másik, amit érts meg, hogy mint sok minden, amit nők mondanak, a "rendespasikért" sírás is egy nagy kamu (már ha férfiszemszögből nézed, ami a tényeket tényekként kezeli és objektíven, nem pedig női szemszögből, ahol a tények rendszertelen részigazságok és mindent énközpontúan kell nézni): amikor a nő azt mondja, hogy ő egy rendes pasira vágyik, akkor ez egyrészt nem igaz, másrészt azt jelenti, hogy abból a felső pár százalékból, akinek ő igent mond, vár egy tökéletes macsót, akit meg lehet szelídíteni, de közben valahogy mégis izgatóan agresszív hozzá képest.



Amikor nők arról beszélnek, hogy milyen minőségű partner kell nekik, annak nincs sok köze ahhoz, amit te vagy én értünk alatta. Úgy képzeld ezt el, mint két, egymásra merőleges skálát:a vízszintes az emberi minőséget méri (mennyire jófej, intelligens vagy mennyire primitív suttyó), és téged az zavar meg, hogy azt hiszed, hogy a nők is erről beszélnek (mert ez lenne racionális, csak ilyet ne várj egy jó nőtől...). Arról van szó, hogy ők egy másik, erre merőleges, függőleges skálában gondolkodnak, ami azt jelzi, hogy az adott férfi mennyire domináns, hol áll a társadalmi ranglétrán, mennyire tudja magára irányítani a figyelmet és mennyire képes érvényesíteni az érdekeit.


A nők CSAK arról a pasiról beszélnek, aki ELÉG MAGASAN ÁLL EZEN A LÉTRÁN. A többi számukra NEM IS LÉTEZIK. De tényleg. Nem beszélnek róluk, nem fantáziálnak róluk, nem gondolkoznak róluk. Számukra ők olyanok, mint a méhkaptárban a herék, akik nagyrészt haszontalan hímek.


És most készülj fel rá, hogy ezt a válaszomat lepontozzák, meg jön a sok okos nő és jól megmondja, hogy mennyire hülye vagyok, mennyire nem látom tisztán, mennyire szexista vagyok, stb. Ne foglalkozz velük. Tedd a szívedre a kezed, és mondd, hogy nincs igazam abban, amit leírtam! Hogy nem támasztja ezt alá mindaz, amit te eddig megtapasztaltál. Nőtől ilyen témában tanácsot ne kérj és ne fogadj el soha, hidd el, nem tudják, mit beszélnek. Nincs megbízható önreflexiójuk, egészen értelmes nők fejében is totális zűrzavar van, és olyanokat fecsegnek, hogy nekik ilyen meg olyan értelmes, becsületes, visszafogott pasi kell, ami köszönőviszonyban sincs a valósággal. A saját legközelebbi lányismerősömtől épp ezt hallottam tegnap. Természetesen egy ilyen pasinak se mondott igent.


A tények, számok objektív értékelése, a következetesség olyasmik, amiket tőlük ne várj. A nők nem szeretik a szikár valóságot, akarva-akaratlanul mindig magukhoz torzítják a világot, túloznak, féligazságokat mondanak, stb. Ha tanács kell, csak férfiét fogadd meg!

2018. máj. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
87%

Tudod, én voltam eladónő.

Velem sokszor úgy bántak, mint a ronggyal a férfiak, pedig kedves voltam, de mivel látták, hogy nem szólhatok vissza, mindent le kell nyelnem, ezért ezzel sokan visszaéltek. Egy idő után az ember kiég. Dolgoztál valaha ilyen munkakörben? Te belegondolsz néha ebbe? Persze, hogy nem. A megjátszott empátia, érzékenység csak magad felé szól. Mielőtt valaki lesárkányozna, tényleg nagyon kedves voltam, többször hallottam vissza a főnöktől is, hogy dicsértek a vásárlók.

Most azért vagyok szurkálódós, mert elegem van abból, hogy úgy gondoltok en bloc a nőkre, mint akiknek soha semmilyen gondja nincsen,és csak az a dolguk, hogy kedvesek legyenek.

Mint valami túlmisztifikált égi tünemény, amit vagy gyűlöltök, vagy imádtok, hangulattól függően, teóriákat gyártotok róluk, a működésükről.



" Ezért kattannak be sokan férfiak,és még nem is beszéltem a nemi vágyakról,ami teljesen másképp működik a férfiakban és nőkben,mert az is frusztráltságot okoz,és elveszi az ember kedvét sok dologtól. "

Miért működik másképp? A nőknek is vannak vágyai. Komolyan, milyen nőkép él bennetek??


", mert nagyon kevés olyan férfi van,akinek jut nő egyáltalán" Ez meg nettó marhaság, ne haragudj, több harmincas nőismerősöm évek óta szenved, mert nincsen senkije.

2018. máj. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
93%
54% Te meg néha figyelj arra, amit nők írnak itt, ne csak a saját fellegváradból monologizáljál.
2018. máj. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
88%

Mert egy nő sem a jótékony szolgálat.

Én normálisan viselkedem, amíg velem is, de nem fogok mosolyogni, vigyorogni, cukiskodni azért, hogy simogassam egy vadidegen, számomra teljesen érdekltelen pasas lelkét, főleg hogy netán, ha félreérti, én lennék a szemét, hogy reményt adtam...

2018. máj. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
83%

Egyrészt ne balázsoskodj(Senior C++ fejlesztő,ugató róka,séf fiú neveken futott).


Másrészt ez van,minőségért meg kell dolgozni de ez nem csak nőben van így.

Egy menő munkahelyért áldázz harcok mennek,ugyanez egy álómférfiért és nőért is.


Rinyálás helyett,kezdj el első sorban pénzt keresni tehát legyen egy piacképes szakmád/diplomád,mellette told a nyelveket,heti 4-5 edzésed legyen kajád lődd be(ebben segítek én is),és keress fel egy coachot(ebben is tudunk segíteni mert ezzel foglalkozunk), aki eligazít az ismerkedés mezején,és felhozz.

Kemény meló,de ha szeretném magad mellett sétálni egy vonzó szexi nővel aki rád mosolyog és alig várja hazaérjetek akkor ebbe is bele kell tedd a munkát.

2018. máj. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
88%

Te se akármilyen nők figyelmére vágysz, kérdező.

Írod, hogy kedves ugyan a bolti eladó csaj meg el is dumáltál vele, de mint nő, nem jön be.


Gondolom, akik tetszenének, azok olyan kaliberek, hogy kismilló pasi hajt még rájuk rajtad kívül, akkor meg valóban van miből/kiből válogatniuk.

2018. máj. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
9%

Szia! Bemásolom ide egy régebbi kérdésre írt válaszomat :


Megpróbáltam objektív választ találni a kérdésedre, szegényes eszközeimmel...

Szerintem ezen jelenség lényege több tényezőből tevődik össze.


1. A 20-25 évesek drámaibb elképzeléseket képesek vizionálni, mint az idősebb korosztály. Alaptalanul tévképzetek rabjai is lehetnek, könnyebben befolyásolhatóak. Ez az én tapasztalatom. Természetesen ellenpéldát is láttam. Könnyen lelkesednek, hamar összetörnek. Egy 20 évesnek a fogalmi rendszere nem elég fejlett ahhoz, hogy végső következtetéseket legyen képes levonni az életről komplex módon. Így extrapolálja pillanatnyi állapotát akár az élete végéig is. Átgondolatlanul. Amit ki is jelent, hangot ad keserves szenvedésének.


2. Főként nőknél figyeltem meg ezt a negatív gondolatot.

Szerintem ennek az az oka, hogy egy 20-25 éves nőnek biológiailag ebben az életkorban teljesen magától értetődő a gyermeknemzés. Így ezen deprimált atmoszférából előtűnő borús gondolat érthető is részükről.


3. Az előző generációktól látott modellben gondolkodnak. Akár egy településen különösebb mobilizáció nélkül lelehetett élni egy életet. Stabil munkahelyekkel. Így megteremtve a feltételeket az utódvállalásra, családra, párkapcsolatra.


4. Számomra a legszembetűnőbb változás nem más, mint az internet, a motorizált társadalom, a multikultúra. Egy kelendővé cseperedett nő szó szerint válogathat az alfa hímek közül. Gondoljunk a különféle gps alapú társkeresőkre. Nem a faluból és a városból választ egy középszerű férfit, hanem ezerből egyet jobbra húz a tinderen, a badoon, ír a fb-on vagy éppenséggel a nyugat európai férfiak közül talál partnert. Sajnos ezek a kapcsolatok az alfáknak nem kínálnak mást csak néhány ürítést. esetleg ideig óráig partnert. De semmiképpen sem egy monogám életvitelt előnyben részesítő férfiról beszélünk. A nő ha elhasználódik, eldobják. Viszont a nőben igények keletkeznek, hiszen egy ilyen férfit megkapott. Szeretne alfát ismét, de már 25 évesen inkább a bétákkal kellene beérnie, hiszen a friss árú eléje termelődött. Sokan megugorják a magas lécet is, csak ez a csoport több nőt "termékenyít meg" mint saját egyedszáma. így kiszorítva a bétákat. 100 évvel ezelőtt egy béta jobban tudott érvényesülni, mint most. Illetve egy béta szülőnek béta gyereke lesz akinek az anyagi háttere nem vetekedhet egy alfa családéval.


A konklúzió kettős érzetet kelt, ugyanis ez egy nagy evolúciós ugrás, hiszen több alfa képes megtermékenyíteni a nőket a távolságok könnyű leküzdése és a kapcsolatfelvétel egyszerűsége végett. Ám kevesebb pár alakul ki.


üdvözlettel egy frusztrált béta hím (27)

2018. máj. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
95%

Én igyekszem kedves lenni azokkal a férfiakkal is, akik nem tetszenek - viszont nem szeretném, hogy ezt félreértsék. Szerintem azok a nők is így vannak vele, akik rád se néznek, meg nem mosolyognak rád. Nehéz ám ez a nőknek is... mert ők sem gondolatolvasók, és nem tudhatják, mit fog egy srác reagálni... Vannak ugyanis férfiak, nem is kevesen, akik minden apró kedvességet bátorításnak vesznek, és ha a nő nem akar tőle semmit, akkor fel vannak háborodva, hogy ez a r...nc itt húzza az agyukat, aztán meg elhajtja őket. Egy ilyen helyzetből elég nehéz jól kijönni... Értem én, hogy te nem ilyen vagy, de aki nem ismer, az ezt nem tudhatja!

Mindezek ellenére szerintem ez még nem ok arra, hogy ne legyünk kedvesek valakivel. Csak aztán nehogy félreértse.

2018. máj. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
8%

"54% Te meg néha figyelj arra, amit nők írnak itt, ne csak a saját fellegváradból monologizáljál."


Túlságosan is sokat figyeltem rá eddig. Ezért lettem ilyen frusztrált. Bár több nevelést és tanácsot kaptam volna férfiaktól...

2018. máj. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
80%

Kérlek, ne sajnáld magad ilyen szinten. Nincs, azaz NINCS olyan ember a világon, akiről ki lehetne jelenteni teljes bizonyossággal, hogy soha nem lesz kapcsolata. Ezt úgy mondom, hogy egyébként nekem sincs sok önbecsülésem. Lefogadom, benned is ez a legellenszenvesebb tulajdonság mindenki számára.

Van abban valami, hogy a férfiaknak tényleg nem kell sok ahhoz, hogy azt higgyék, szabad a pálya, és egyesekkel már úgysem lehet kedvesnek lenni, mint emberrel, nehogy félreértsék. Tény, hogy nem kérheted számon senkin azt, ha esetleg nem hajlandó foglalkozni veled, de megértem a kétségbeesésed és a hiányérzetedet, én is szívesebben élnék olyan világban, ahol az emberek önszántukból kedvesek egymással, de ez sajnos elég utópisztikus elképzelés.:D Vadidegennel én sem állok le jópofizni az utcán mondjuk (bár akivel valamilyen oknál fogva szóba elegyedek, vagy előreenged egy ajtóban/megtartja nekem azt, arra mindig rámosolygok, függetlenül a kinézetétől), de hogy megnyugtassalak: bárkit, akit valamelyest ismerek, nagyon szívesen megölelek és megpuszilok, ha úgy érzem, hogy adott pillanatban jólesne neki.:D

2018. máj. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!