Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Valóban a nőies nők a nőies férfiakat akarják illetve a férfias nők a férfias férfiakhoz vonzódnak, tehát a hasonló a hasonlót elv érvényesül?
Szerdán az Elittárs marketingeseitől kaptunk néhány kutatási adatot. Ők először saját jellemvonásaikról kérdezték felhasználóikat, majd arról, milyen partnerre vágynak. Azt találták, hogy meglepően sok nő feminin jellenvonásokkal írta le ideális férfipartnerét, azaz nem igaz a tétel, hogy minden nő egy izmos macsóra vágyik. A legérdekesebb, hogy a diplomások társkeresőjének felmérése szerint azok a nők jellemzik feminin vonásokkal álmaik férfiját, akik maguk is tipikusan nőies jellemvonásokkal rendelkeznek. A nőies jellemvonásokkal bíró hölgyek majdnem háromnegyede, egészen pontosan 74%-a saját magához hasonló, egy kicsit nőies férfit szeretne. És ez fordítva is működik: a tipikusan férfias férfiak 73%-a szintén önmagához hasonló, azaz maszkulin jellemvonásokkal bíró nőt szeretne.
Csatlakozom az elsőhöz, én is nőies nő vagyok és a férfias férfiakra bukom.
Viszont tény, hogy rengeteg nő bukik a femininebb pasikra.
Bár kérdés, hogy a nőies jellemvonásokat miben határozták meg- ha az érzelmek nyílt kezelése, romantikára való hajlam meg hasonlók nőies vonásoknak számítanak, akkor nyilván más eredmény jön ki. Nagyban függnek az ilyen vizsgálatok az egyes fogalmak definiálásától.
Már ne is haragudj utolsó, de a velvet.hu-n közzétett marketinges "kutatási adat" mióta minősül empirikus bizonyítéknak?
Az meg már önmagában röhely hogy a megértés vagy a szívélyesség feminin tulajdonságok lennének, az agresszió meg dominancia férfiasak. Nyilván senki nem akar maga mellé agresszív párt, akkor ha nem választja ezt ki az online felületen, akkor kész, egyből a feminin pasikra bukik?
Kérdező, bár nyilván érdekes a társkeresők meg a pornóoldalak statisztikáit és esetleg saját vizsgálatait olvasni, azért ezeket kérlek kezeld fenntartásokkal, az ilyesmik semmilyen körülmények között (jelen formájukban legalábbis) nem nevezhetőek ténylegesen tudományos vizsgálatnak.
Nyilván lehet emögött tartalom, sok férfi vonzódik a dominákhoz és sok nő kedveli a nőiesebb pasikat, de hogy ezt így ilyen egyenes korrelációval lehessen leírni, az biztosan nem igaz.
A hasonló hasonlót elv kémiában van.
Nincs ilyen a szerelemben, vonzalomban ez nagyon változó.
Hasonló hasonlót old, apolárismolekulájú oldószerekben (pl. benzinben vagy szén-tetrakloridban) az apolárismolekulájú anyagok (pl. olyan elemek, mint a jód, a klór, a kén) oldódnak jól, az apoláris molekulájú oldószerek egymással is jól elegyednek(polárisra ugyan ez)
🙂
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!