Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért erőlteti belénk a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért erőlteti belénk a társadalom a párkapcsolatokat?

Figyelt kérdés
Mindenhol az megy párkapcsolatok ismerkedés, társkereső oldalak, valentin nap, csajom van, pasim van, első házasság adó kedvezmény, csok stb.
2018. febr. 13. 15:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem erőltet semmit. Ha egyedül akarsz lenni, jogod van ahhoz, hogy egyedül legyél.
2018. febr. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem mondod komolyan! Most beléd van eröltetve egy párkapcsolat? Mégis, ki eröltette beléd? Miért nem huzza már ki? Felháborito! Jelentsd fel! Bár mig esetleg kiloghat belöled egy része. kellemetlen utcára menni. Feltünö.
2018. febr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Köszi a kérdést, engem is érdekel. Ha valakinek nincs párkapcsolata, mert mondjuk egy komolyra vár vagy egyáltalán nem is vágyik a dologra, mert más tölti ki az életét, akkor egyből az a téma minden családi összejövetelen vagy a barátokkal, hogy "mikor lesz már...?", "nézd azt a helyes pasit/szép csajt", osztogatják a tanácsokat, próbálják megfejteni, hogy mi veled a probléma... Szerintem azért erőlködnek sokan minden áron pasit/nőt szerezni (lásd: gyk), mert tényleg jó, ha van valaki, akinek tetszel és bókol neked, számíthatsz rá, nem bszogat, nem kritizál, mint mások (okkal). Aztán egy idő után nála is feloszlik a rózsaszín köd és meglátja a problémáidat, ami miatt mások is bszogattak. Erre ahelyett, hogy magadba néznél és a hibáid kijavításán dolgoznál nyilván a könnyebb utat választod és elkönyveled, hogy "na, nem ő volt a nagy ő", és keresed a következőt.
2018. febr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem így erőltetik, de igen is van társadalmi nyomás. Ha pl. egy 30-as jól szituált helyes pasi egyedül van rögtön sutyorognak, hogy b*zi vagy valami gond van vele.

Vagy ha valaki a húszas évei elején jár és még nem volt kapcsolata jönnek a kérdések meg a célozgatások, hogy ideje lenne már.

Ahogy az előző írta pl. családi összejöveteleken rendszeresen téma, hogy jaj hát neked miért nincs barátod/barátnőd?

2018. febr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mindenhol? Nekem nem tűnt fel. Szerintem csak te váltsd le az érdeklődési köröd, ne lógj társkeresőkön, facebook-on unfollow-old az olyan tartalmú oldalakat, ne állj szóba olyan emberekkel, akik csak a párkapcsolatukról tudnak beszélni, és fókuszálj másra. Senki sem erőltette beléd, csak te kattogsz ezen.
2018. febr. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem unjátok még, hogy naponta vinnyogtok ezen? Soha nem volt még ilyen szabad generáció a világon, de nekem úgy tűnik, mégis boldogabbak azok, akiket fiatalon tényleg megvetett a társadalom, ha 25 éves korukig nem házasodtak és szültek gyereket, vagy éppen elváltak később.
2018. febr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyenek a családi összejövetelek, akkor nem járok a családi összejövetelekre.
2018. febr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az ösztönös biztonságra törekvés megnyilvánulása egy törzsi közösségben, pontosabban ennek jelenkori hagyatéka. Amikor az ember közösségekbe szerveződött, egy újfajta túlélési öszöne jelent meg: a szociális túlélésé. Ha befogadnak a közösségbe, nagyobb biztonságban vagy, mint egyedül. A közösség akkor fogad be, ha alkalmazkodsz, olyan vagy, mint annak tagjai. Ez sok generáción át normákat, hagyományokat teremt, és az ezekhez való hasonlulás a törzsben maradás, átvitt értelemben a biztonság jelképévé válik. Legalábbis szerintem valami ilyesmi az alapja.
2018. febr. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Mi meg esküvőt tervezünk a párommal, és folyton azt kapjuk, hogy minek, csak elcsesszük az életünket, mennyivel jobb szabadnak lenni és önmegvalósítani, kalandozni, a fix kapcsolat "a nyomiknak való"... Inkább a szingliség van túlhypeolva manapság.


Állami támogatás azért van a házasoknak/gyerekeseknek, mert a családok a gazdaság egyik alapja, és mert az országnak nem érdeke, hogy elfogyjanak az emberek.

2018. febr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én pont azt látom, hogy a "szingli lét" a menő.
2018. febr. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!