Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ti hogyan kezelnétek ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogyan kezelnétek ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Ismerkedni kezdtem egy férfival, akinek nagyon rossz a helyesírása... Tetszik nekem, de néha zavaró amikor egy pár mondatos üzenet is tele van durva hibákkal... Nem akarom megbántani őt. Én több diplomás nő vagyok, ő szakmunkás...
2018. jan. 30. 11:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Írtam erről ki korábban egy kérdést én is:


https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__parka..


Olvasd el ha gondolod. Nálunk ez elég sokszor vita tárgya. Az pedig nem számít, hogy ki a diplomás és ki a szakmunkás... Mindegyikben vannak kivételek. Fejlődésre képes vagy megrekedt a szintjén és eszébe sincs ezen javítani?

2018. jan. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Többdiplomás vagy, mégis tökéletesen életképtelen, ha egy ilyen élethelyzetet nem tudsz egyedül, egy anonim oldal felhasználóinak véleménye nélkül kezelni.

Én nem ismerkednék vele tovább; a fizikai vonzalom önmagában édeskevés egy kapcsolathoz.

2018. jan. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tanulni soha nem szeretett (ezt ő mondta) de pl. mondogatta, hogy szeretne nyelvvizsgát szerezni - azt mondta, hogy ez az én hatásom, ha nem ismert volna meg, akkor eszébe sem jutott volna ilyesmi... :)
2018. jan. 30. 12:07
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem kizárólagosan fizikai vonzalomról van szó, nagyon sok pozitív tulajdonsága van, jó ember...
2018. jan. 30. 12:09
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is szakmunkás vagyok, de azért tudok helyesen írni. És szerintem a helyesírás sokat elárul az illető intelligenciájáról.

Hol ismerted meg? Milyen idősek vagytok?

2018. jan. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ismerkednék olyannal, aki nem tud írni.
2018. jan. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Párom még csak nem is szakmunkás, érettségiig jutott, a szakmát otthagyta a felénél - "nagyon vidéki", fontosabb volt a családnak, hogy dolgozzon.

Mégis tud helyesen írni, és szabatosan fogalmazni.


Ugyanígy egyébként volt diplomás informatikus pasim is, aki nagyon okos akart lenni, de rendszeresen használta például a degradál helyett a degenerál kifejezést (ez példa, de szó szerint minden ilyen idegen kifejezésnél tök mást használt helyette). Mikor szóltam, hogy nem pont azt fejezte ki, amit szeretett volna, akkor meg én voltam a tudálékos liba, és ne oktassam őt ki. :D


Szóval, a helyesírás, a megfelelő fogalmazás nem iskolázottság, hanem intelligencia kérdése. Mert ugye, nyelvtant tanítanak első osztálytól, nem csak egyetemen...


Mondjuk én személy szerint nem tudnék olyan pasival együtt lenni, aki egy pár mondatos üzenetet se tud leírni hiba nélkül. Ennél már csak az jobb, mikor minden mondat mögé odabiggyeszti, hogy ő amúgy diszlex, szóval ne szóljak be (true story).

2018. jan. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A helyes írás annyit jelent milyen volt nyelvtanból , akár rosszabb hallás miatt is fejlödhetett valakinek rosszra. Lehet valaki nagy nyelvtan szakértő, ha mellette egy utálatos ember aki itt éli ki magát mások szerencsétlenségén. A kérdésre kell válaszolni , nem pedig arra hogy milyen hibákat ejtett. Kérdező amugy nem gáz ha tolba mondasz neki .
2018. jan. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Lehet ettől jó ember.

Viszont összeillőnek tartod az életeteket? El tudod képzelni a hétköznapokat együtt?

Tudtok kölcsönösen azonosulni egymás gondolkodás- és világképével?

A randikon túl és után az érdeklődési körök, célok, igények, közös programok egyeznek. Van közös metszete az életeteknek?

Ezeket gondold végig.

2018. jan. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon sok dologgal kapcsolatban tudunk azonosulni pl. házasság, gyerek téma... hogy hol szeretnénk élni... stb.
2018. jan. 30. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!