Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetértetek abban, hogy manapság már nemcsak igaz szerelmet, de igaz barátságot is nagyon nehéz találni?

Figyelt kérdés

Manapság mindenhol azt hallani, hogy "összefutunk a haverokkal", "felhívtam a spanomat" meg "király vagy, tesó" és hasonlók. Nincs meg benne a mélység, csak egy felszínes, eldobható kötődés. Vajon ezek az emberek a bajban is a segítségére lennének a másiknak, vagy csak addig van rájuk szükség, amíg az érdekeik így diktálják?


Sokszor hangoztatott közhely, hogy eltűnőben van a szeretet az emberek közül - és ugyebár a szerelem mellett a barátság is erre épül. A mai, modern ember nincs tisztában azzal, mit jelent egy őszinte barátság - vagy ma már nincs szükségünk erre? A rohanó világ már csak felszínes kapcsolatteremtéseket tesz lehetővé?


Nektek van olyan barátotok, akire tényleg bármikor számíthattok és akár tűzbe is tennétek a kezeteket a másikért? Aminél sosem merült fel, hogy ne legyetek őszinték egymáshoz és eltitkoljatok valamit egymás elől? Ti nem látjátok úgy, hogy a mai világ az instant barátságokról és szerelmekről szól?



2018. jan. 24. 18:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Igen, részben igazat adok neked. Azzal szerintem semmi gond nincsen ha valaki azt mondja "tesó" "spanom". Az én ismerőseim között van aki több éves barátságot ápol, de a barátjának azt mondja "csá haver". Nem ezen van a hangsúly. Lehet egy kívűlállonak úgy tűnik,hogy ezek is felszínesek,nem igaz barátai egymásnak,de ezt nem tudhatjuk biztosra. Egy barát nem akkor barát (csak) ha együtt szórakoztok és közös élményeket szereztek,hanem ha számíthattok egymásra,ha segítség kell akkor ott vagytok egymásnak. És nem csak akkor barát a "barát" ha móka van és kacagás. Hanem amikor tanácsot kell adni vagy megkell mozdítani a se##det akkor te cselekszel. És nem is esik nehezedre,mert úgy érzed a másik mellett kell lenned,azt szeretnéd ha számíthatna rád. Meg egy barát előtt nem kell álarcot viselned,önmagad lehetsz és elfogad olyannak amilyen valójában vagy.
2018. jan. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nekem 2 barátom van, egyiket 14 éves korom óta ismerem. A másikat 18 éves korom óta. Az elsővel ritkábban beszélünk, de róla tudom, hogy csupaszív ember számos pontban kisegített és mellém állt. A legjobb barátomnak tekinthetem a második delikvenst na ő vele már számos problémát megoldottunk az életben, ha kellett visszarántottuk egymást a földre. Meg még sok százezer dolog van itt. Tudom, ha nagy a baj egy telefon bármikor felveszi vagy autóba ül és itt van bármikor, és ez természetesen kölcsönös.

Van még egy harmadik személy egy lány, őt kb. 8 hónapja ismerem. kb. fél éve napi szinten beszélünk online, telefonon is,személyesen is. Ugyan ezek az ismertetőjelek, mindig segít ha kell és én is mindenben neki.(talán a részemről számottevők dolgok) Ezzel a "kapcsolattal" csak az a baj, hogy én többet akarok tőle, így nem lenne korrekt barátként kezelnem őt. Bonyolult az élet. :D 25F


Párkapcsolati (szerelem) szinten sosem volt ilyen "szerencsém".

De ezért a két emberért bármikor bármit megadnék. Sok haverom is van velük is jó a kapcsolatom.

2018. jan. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Egyetlen személy törődött csak velem eddigi életem során.
2018. jan. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Szóval igazat adok neked Kérdező.
2018. jan. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
A mai világban semmit se lehet találni!! Beszélgetőpartnert se mert pl a 3. Emailre mar nem válaszol, havert vagy barátot (kinek hogy tetszik..) se mert ott meg vagy felszínes vagy érdek dolgok vannak. Normális párt se nagyon, mert ha az emberek nem jutnak el a beszélgetésig akkor abból több se lehet.. Ezek nagy része saját tapasztalat, pedig nem vagyok unalmas ember, de ha az emberekben nincs annyi hogy vissza kérdezzenek akkor nem is fogják megtudni, hogy ki milyen személyiség... Kérdésedre a válasz IGEN :D Ha van olyan vállalkozó szellemű lány aki szívesen beszélgetne velem akkor írjon (nem párt keresek, csak szimplán egy barátot vagy egy beszélgetőpartnert) köszi köszi köszi ;)
2018. jan. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
#5 Milyen idős vagy? :)
2018. jan. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Én sokáig azt hittem, hogy van két igaz barátom, még a gimiből, aztán egyszer véletlenül meghallottam, hogy rólam beszélnek, és teljesen ledöbbentem azon, ahogy vélekedtek rólam. Ráadásul egy volt barátnőmre szakításunk után mindketten rástartoltak (a lány szerencsére elutasította őket), úgyhogy azóta nekem max. haverjaim vannak. Komolyabb dolgokat tesómmal beszélek meg, vagy megtartom magamnak...
2018. jan. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Én még nem találkoztam "igaz" baráttal.Vannak Jó ismerőseim akikkel jókat lehet beszélgetni.Bizonyos dolgokat nekik sem mernék elmondani.Sajnos jól látod kérdező.
2018. jan. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Igen. Nekem csak egy igazi barátom van, olyan 2-3 haver-barát átmenet, de ezen kívül inkább társaságom van mint igazi barátom.

A barátommal általános iskolás korunk óta ismerjük egymást. Ma felnőtt fejjel fogalmam sincs hogy hogy lehetne igaz barátot szerezni.

2018. jan. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
#6os #5ös vagyok irtam privátban, 25vagyok .
2018. jan. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!