Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan és mikor mondjam el a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan és mikor mondjam el a (potenciális) páromnak, hogy meddő vagyok?

Figyelt kérdés

Nem lehet gyerekem, és ezzel a "tudattal" elég nehéz a társkeresés. Mikor lehet/kell ezt elmondani a potenciális partnernek?

Az első (pár) randin talán túl korai, csak azt nem ijeszteném el ezzel, aki amúgy is csak kalandot keres, aki viszont komoly kapcsolatot keresne, és később szeretne majd családot alapítani, az gyorsan lelépne, mielőtt belebonyolódna a kapcsolatba. Viszont ha hagyom elmélyülni a kapcsolatot, akkor később joggal érezheti becsapva magát az illető, tehát értelemszerűen a lánykérésig sem húzható el a dolog...

Én nagyon szeretnék családot a jövőben (petesejtdonor vagy örökbefogadás által) - de hogyan találhatok olyan férfit, aki ebben partner lenne? Ki menne bele azzal a tudattal egy kapcsolatba, hogy később a fenti két út valamelyikét végig kell járnia? Annyira reménytelennek tűnik a helyzet... :(.


2018. jan. 20. 22:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon sajnálom, így azért tényleg elég egyértelmű a helyzet. Bár csodák mindig vannak:) Majd egy AMH mérést megérne a dolog, hogy tényleg teljesen ki van-e merülve a petefészked, ha még nem volt.

A kisebb méh meg...hát érdekes dolgokra képes a természet. Láttam én már kétszarvú méhben ikerterhességet is, amit ki is hordtak:D Pedig ugye az is gyakorlatilag két feleméretű méh.


A kérdésedhez pedig: Ilyen esetben én akkor mondanám el, mikor már kialakult a kötődés, érzed, hogy a partnered szeret, szerelmes, de nem hosszú idő után.

Mert ha az első randin ezzel indítasz, amikor még a másik fél nem érez semmit egy kis szimpátián kívül, akkor jó eséllyel megköszöni a részvételt és távozik, ami valljuk be, érhető is.

Nyilván az semmiképp sem tisztességes dolog, hogy x év után, mikor a partner már szeretne gyereket, benyögöd, hogy neked nem lehet.

Szóval én tényleg azt az időpontot választanám, mikor már kialakult az összhang, jártok egy ideje, volt már csók, szex. Hogy ez melyik kapcsolatban mennyi idő, az változó.


Bár én konkrétan meddő nem vagyok, de bizonyos betegség miatt esélyes, hogy a teherbeesés nem annyi lesz, hogy szexelünk párszor. Jó eséllyel meg kell érte majd küzdeni, ha sikerül egyáltalán.

Mikor összejöttem a párommal, előtte már ismertük egymást egy ideje és tudtam róla, hogy szeretne majd később gyereket/gyerekeket. Egyszer konkrétan valami kapcsán azt mondta nekem, hogy "nekem fontos, hogy legyen gyerekem". Mikor összejöttünk, aznap este csomót beszélgettünk, úgy emlékszem akkor mondtam el neki, hogy van egy kis női gondom, ami megnehezítheti a dolgot. Erre azt mondta, hogy nem probléma, majd maximum örökbe fogadunk:)

2018. jan. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet a hatossal.


Szerintem életed hibáját követnéd el.


Oké, valaki járna veled 3 évig, amíg tart a szerelem, de utána úgy menne tönkre a kapcsolatod, mint a sicc.


Aki saját gyereket szeretne a szerelmétől(erős többség), az csak addig tekint majd el ettől, amíg a rózsaszín köd ellepi az agyát, és az érzelmeire hallgat. Amint múlik a szerelem, a kezdeti racionális énje(aki az elején dobott volna) előjön, és dobni fog, vagy a kialakult kötődés miatt pont nem dob majd, de felemészti a beteljesületlen fontos vágya.


Sokkal nagyobbat fogsz koppanni így és sokkal jobban fog fájni, mert nem egy idegen koptat le, hanem a szerelmed. Átverve fogod magad érezni, holott te próbáltad manipulálni a másikat..


Olyat kell találnod, akinek ez nem fontos. Nehéz lesz, de jó lenne szembenézned a helyzettel, hogy már férfiak többségének nem felelsz meg. Ettől viszont nem érsz kevesebbet, másnak ez a tulajdonságod nagyon értékes lehet, őt kell megtalálnod.


Jó lenne, ha ki tudnál békülni a helyzeteddel, mert ez nagyon lehangoló, hogy 3 elutasítás után összeomlanál.


Nő vagyok egyébként, utasítottak már el, vannak megosztó tulajdonságaim, és nagyon ellenszenvesnek találom, hogyha 3 férfi elutasítana a kardodba dőlnél. Szerintem az ilyen természetet messze kerülik az értelmes férfiak.


Szedd össze magad, vállald fel magad, és ne trükközz, mert csak rosszabbul jöhetsz ki.


Nem dől össze a világ attól, hogy nem akar mindenki veled kapcsolatot.. istenem..

2018. jan. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

#11-es: Hát igen, szerencsére vannak csodák, csak mindig másokkal történnek. Volt amh mérés, elkeserítő eredménnyel (0,02), szóval tényleg jobban járok, ha nem hamis reményeket kergetek, hanem próbálom kihozni a legtöbbet abból, ami adott."Szóval én tényleg azt az időpontot választanám, mikor már kialakult az összhang, jártok egy ideje, volt már csók, szex. Hogy ez melyik kapcsolatban mennyi idő, az változó. " Igen, valahol itt lehet a megoldás, csak találjam el a "megfelelő időpontot" - már ha beszélhetünk ilyenről az én esetemben.


#12-es: Köszönöm neked is, hogy írtál, és ha nyersen is, de őszinte voltál. Amiket leírtál, ahhoz hasonlót éltem át egy régi nagy szerelmemmel is, vele 1,5 év után közöltem a tényeket (nem titkolhattam tovább), akkor elfogadta, viszont rá x évre meg kinyögte, hogy szeret, de mégis igazi családot szeretne... Nem álltam az útjába, elengedtem, de nem szeretném ezt még egyszer átélni. Nem maga az elutasítás fájna, nekem is vannak jobb és rosszabb tulajdonságaim (külsőleg, belsőleg), megvan a véleményem, a terveim, ezek egy részén lehet(ne) változtatni, csiszolni, így ha ilyesmi miatt nem kellenék valakinek, az más, ízlések és pofonok. De ez egy olyan állapot, amit nem kértem, nem akarok benne lenni, és főleg nem tudok változtatni rajta, és pont emiatt fájna x alkalommal első pár randi után pusztán ezért kukában landolni az egyre csökkenő önbecsülésemmel együtt. Én sem "mindenkivel" akarok kapcsolatot, nem is akarok mindenkinek kelleni, szó sincs erről. Csak jó lenne valaki, aki elfogad így, és nyitott lenne a nehezített családtervezés irányába is. Lehetőleg úgy, hogy előtte minél kevesebb "ismeretlen" randipartner "rúgjon belém".

Viszont kezd beigazolódni a félelmem, hogy aki családcentrikus és komolyan tervezne, az biztosan nem fanyalodik rám, aki meg nem szeretne, azzal pedig én nem tudok mit kezdeni. Nos, legrosszabb esetben "páratlan" maradok, legfeljebb én leszek a környéken az őrült macskás néni :)

2018. jan. 21. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!