Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan és mikor mondjam el a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan és mikor mondjam el a (potenciális) páromnak, hogy meddő vagyok?

Figyelt kérdés

Nem lehet gyerekem, és ezzel a "tudattal" elég nehéz a társkeresés. Mikor lehet/kell ezt elmondani a potenciális partnernek?

Az első (pár) randin talán túl korai, csak azt nem ijeszteném el ezzel, aki amúgy is csak kalandot keres, aki viszont komoly kapcsolatot keresne, és később szeretne majd családot alapítani, az gyorsan lelépne, mielőtt belebonyolódna a kapcsolatba. Viszont ha hagyom elmélyülni a kapcsolatot, akkor később joggal érezheti becsapva magát az illető, tehát értelemszerűen a lánykérésig sem húzható el a dolog...

Én nagyon szeretnék családot a jövőben (petesejtdonor vagy örökbefogadás által) - de hogyan találhatok olyan férfit, aki ebben partner lenne? Ki menne bele azzal a tudattal egy kapcsolatba, hogy később a fenti két út valamelyikét végig kell járnia? Annyira reménytelennek tűnik a helyzet... :(.


2018. jan. 20. 22:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem első randin,de még a 10. előtt :D Egyszer oda terelném a témát,hogy gyerekek meg család. Meghallgatnám,hogy vélekedik róla, sok férfi nem is akar egyébként gyereket és családot.
2018. jan. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Miből gondolod, hogy meddő vagy?

Mármint egy rakás embernek azt mondják meddő, vagy nagyon kicsi az esélye a terhességre ilyen-olyan okból kifolyólag, aztán gyakran megesik, hogy mégiscsak besikerül a gyerek. Ami pláne akkor kellemetlen, ha nem is jó időben jön, mivel a védekezést az állítólagos meddőség miatt el is hanyagolja.

Ha van méhed és petefészkeid, akkor potenciálisan lehet gyereked. Nem az életedben szeretnék turkálni, csak tényleg érdekel a dolog, mert nem mindegy, hogy valamilyen betegséged van, ami megnehezíti a teherbeesést, vagy ki kellett venni a méhed 20 évesen és 100%, hogy nem lehet így gyereked.

2018. jan. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Mindenképp a kapcsolat elején tisztáznám. Elvégre ha az illető szeretne gyereket nem lenne jó tovább "hülyíteni". :)
2018. jan. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben az első szex előtt mondanám el. Nem mikor meztelenül fekszetek az ágyban, hanem amikor bizalmassá válik a beszélgetés és felmerül, hogy lekerül rólatok a ruha.
2018. jan. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Diavolino44 ***** válasza:
88%
Ez nem egy nagy dolog legalabbis szerintem, ha ez barmelyik exemrol kiderult volna az elejen, nem ver a foldhoz.
2018. jan. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Ez szerintem egy nagyon megosztó kérdés és nem fogsz tudni rá egyetemes megoldást találni. A legtöbben azt mondják nem korrekt "eltitkolni" a dolgot, mond meg az elején.

Szerintem a kép ennél árnyaltabb. Mindenkinek meg van a maga kis szeretetcsomagja amit hordoz magával. Ebben a csomagban vannak a kis bosszantó hibái és gyarlóságai, amit természetesen nem szívesen bontogat ki mások előtt, csak ha már nagyon muszáj. (Nyilván az esetedben ez nem hiba és feltehetőleg nem is tehetsz a dologról, de más ember ezt negatívumnak éli meg)

Én 29 éves férfi vagyok, itt lenne már az ideje a családalapításnak vagy legalábbis annak hogy komolyabban elgondolkozzak a jövőmön és ne csak játszadozzak a potenciális jelöltekkel. Ha mi ketten randiznánk és az elején odadobnád mondjuk egy ilyen 3. randi környékén hogy meddő vagy én nem tudnék a dologgal mihez kezdeni. Az aki beléd szeret és te kellesz neki nem tekinthet rád úgy mint egy inkubátorra! Ellenben minden racionalitás ellenére ott lapulna a kisördög, hogy ha mégis komolyan gyereket akarnánk milyen megpróbáltatásoknak tennénk ki magunkat. Akárhogy is de a végén a legtöbben ejtenének ez miatt. Korrekt és szép dolog őszintének lenni, de azt gondolom azzal hogy az elején ezt nagy vallomásként közlöd elvágod a lehetőségét egy normális kapcsolatnak.

Visszatérve az elejére, hozzád se úgy mennek oda a pasik hogy "Figyi én lepisilem a WC deszkát" vagy "Egy agresszív állat vagyok" esetleg " Nem váltam még le a szüleimről" és még sorolhatnám. Az esetek nagy részében ezek a dolgok akkor derülnek ki amikor már mélyebb kapcsolat van vagy ha már közös jövőt tervezgettek. Ezen a ponton mérlegeli mindkét fél, hogy a másik hibáival ő együtt tudna-e élni és el tudja-e azt fogadni. Ez az a pont amikor te is elmondhatod hogy meddő vagy. Ilyenkor még annyit nem hülyítetted az illetőt, hogy azt zokon vehesse és még időben hagysz lehetőséget hogy kihátráljon. Ez lenne szerintem a korrekt döntés, de mint mondtam minden ember más és más.

2018. jan. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
Hatossal ertek egyet. A tul korai kozlessel elriaszthatsz egy olyan embert, aki fel ev szerelem utan lehet h mashogy allna a dologhoz. Amig nem erez szerelmet irantad addig csak a tervei lebegnek a szeme elott, de ha mar fontos vagy neki akkor te magad is resze lettel a tervnek, amibe modositasok is belefernek. Erre nincsen jo szabaly, erezned kell, hogy mikor jott el a pillanat. Ha o maga rakerdez akkor persze muszaj elmondanod mi a helyzet.
2018. jan. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem is jó ötlet az első szex... akkor úgyis szóba kerül a védekezés dolga.
2018. jan. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Nekem a barátom az első szex után mondta el, hogy nem lehet gyerekünk. (Cukorbetegség miatt, nincs spermája)

Én elfogadtam, olyan embert kell találnod aki elfogadja, h meddő vagy.

2018. jan. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!


Az első szex előtt azért lenne problémás, mert félnék, hogy valaki csak a "gumi nélküli szexpartnert" látná bennem.

Valóban úgy lenne korrekt, hogy mielőbb szólok, hogy legyen a másiknak választási lehetősége, és ha családot szeretne, ne kényszerítsem rá a nehezített terepet.

Viszont pont az a dilemmám, amit #6-os és lollypoop is leírt. Így valószínűleg sokan gyorsan ejtenének. Egyrészt nem szívesen közlöm a dolgot fűvel-fával, másrészt legfeljebb három emiatti visszautasítást tudnék elviselni. Viszont egy ilyen súlyú titok mellett nehéz lenne az őszinte párkapcsolat, és lehet, hogy ha valaki amúgy el is fogadta volna a helyzetet, a titkolózást és átverést nem bocsátaná meg, és pont emiatt hagyna el. Ördögi kör :(

És igen, sokan eleve nem is akarnak gyereket, én viszont így vagy úgy, de szeretnék, szóval ilyen gondolkodású emberrel nem jönnék össze, akkor már az egyedüllét is jobb lenne.


#2: Sajnos nagyjából 99,99%... egyetlen petefészkem van csak, de az sem működik, teljesen kimerült. Egyik orvos sem lát esélyt a sikeres stimulációra, legfeljebb petesejtdonorra. Viszont a méhem is fejletlen, nagyjából fele a normálisnak, kétséges, hogy egy terhességet ki tudnék-e hordani (ezt talán lehetne hormonokkal fejleszteni). Természetes ciklusom sem volt soha, hormonpótlással hozták meg, és a sors fintora, hogy ezt azóta is szednem kell fogamzásgátló tabletta formájában, tehát emiatt be sem csúszhatna. Mikor egyszer végső elkeseredésemben kidobtam a kukába a tablettákat, nem is jött meg, míg újra el nem kezdtem szedni másfél év múlva.

2018. jan. 21. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!