Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért érzem magam kevésnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzem magam kevésnek másokhoz képest?

Figyelt kérdés
Otthon is mindig azt hallgattam hogy én nem vagyok jó semmiben, nem vagyok szerethető. Ami sajnos igaz is hisz a gimiben sem voltak igaz barátaim. Párkapcsolataim is voltak rövidebb ideig, de olyan pasikkal hozott össze a sors, akik semmit nem tettek a kapcsolatért. Az egyik fiú még azt is mondta miután szakítottam vele, hogy ilyen viselkedéssel, nem is lesz senkim. Ugyanis nem tűrtem el neki, hogy nyilvánvalóan hülyének néz. Igazából ezzel a fiúval csak kényszerből voltam, hogy anyám addig se járja azt nekem, hogy nem kellek senkinek. De anyám is azt mondja, hogy úgy se kellek egy férfinak sem, és mások előtt szégyelli, hogy nekem nincs senkim, mert mások előtt úgy tűnik, hogy nem kellek senkinek sem. Meg szégyellhetném a helyzetem, mert más velem egyidősöknek férjük és gyerekük van. L/26
2017. dec. 26. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

azért, mert otthon addig mondták, amíg el nem hitted

ha meg te nem érzed elég jónak magad, tényleg nem fogsz tudni egy normális párkapcsolatot kialakítani


először egy kis önbizalmat kéne szerezned, ehhez meg el kell tudni szakadni anyukád véleményétől

nem tudom miért ilyen rossz indulatú, de tönkretesz téged ezzel a viselkedéssel

2017. dec. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért érzed magad kevésnek másokhoz képest,mert anyád állandóan ezt sulykolja beléd,elveszi az önbizalmad. Ahelyett,hogy bíztatna,de ne törödj vele alakítsd az életed úgy ahogy neked jó. Ne az lebegjen előtted,hogy ez nekem nem megy,hanem,hogy erre képes vagyok,ha másnak sikerült akkor fog nekem is,még ha nehezebben,de akkor is.
2017. dec. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Le is írtad a választ. Nem csodálom ha kevésnek érzed magad ha csak azt hallgatod saját családodtól hogy nem vagy elég jó. És így is nőttél fel. Nem mondom azt hogy átérzem de viszont eltudom képzelni milyen rossz érzés lehet ez neked. Én azt mondanám hogy próbáld kizárni azokat a embereket az életedből akiktől semmi támogató szót nem kapsz. Nem azt mondom hogy zárd ki őket az életedből csak ne adj nagy jelentőséget a véleményüknek és próbáld pozitív emberekkel körbe venni magad ,akik támogatnak minden tekintetben.
2017. dec. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Próbálj meg olyan emberekkel kapcsolatot teremteni akik becsülnek, szeretnek. Ne mindig a pohár üres felét nézni.


Ha úgy érzed, hogy a családod húz vissza akkor akár el is lehet költözni, legyen valamilyen hobbid (ha esetleg a munkád nem elégít ki szellemileg is), próbálj jó és értékes emberekkel ismerkedni, ne csak azért, hogy legyen valakid. Ha nem is találsz egyből párt akkor is jobban fogod magad érezni ha esetleg pár barátra szert teszel.

2017. dec. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 29 vagyok. Na nekem valószínű azért nem lesz kapcsolatom még jódarabig, mert nem akarok gyereket. 1000 meg 1 dolog lehet miért érzed magadat kevesebbnek másoknál. Valójában amit ők művelnek egy társadalmi norma amit elfogadnak. Nincs barátnőm ezért páran talán melegnek tarthatnak. Le kell sz@rni!
2017. dec. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Kedves kérdező kezet foghatunk, csak nekem sikerült kitörni apám "kedves" szavai alól. Írj privátot.
2017. dec. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez egy teljesen elfogadott pszichológiai eset.

Nem vagyok szakértő, nyugodtan utána nézhetsz, ha valakinek sokat mondanak valamit (ezt elég éppenséggel csak egy embertől hallani), hajlamos lesz elhinni a róla alkotott állítást (még ha csak poénból is kapja mindig) és aszerint élni.

Szóval, ha anyukád ~1 éven keresztül, ~5 naponta mondja, hogy buta vagy, idővel elkezdesz azon gondolkodni, hogy tényleg buta vagy, és ha tovább folytatja, a személyiséged is átveszi a "buta" szerepét. Konkrétan ha az értelmiség az iskolai jegyekben nyilvánulna meg (nyilván nem így van, csak egy példa, ami nem is igazán realisztikus), lennél egy 4-es tanuló (ami átlag feletti ugye), mindenki mondaná neked, hogy milyen buta vagy, idővel lemennél 3-asra, veszítve a lelkesedésedből, "minek tanuljak, ha buta vagyok" filozófiát követve.

Remélem érted amit mondani akarok.

Nem, nem építünk mások véleményére, meghallgatjuk őket, elfogadjuk, változtatunk, ha minket is zavarnak azok az észrevételek, amiket kaptunk tőlük, de senkinek nem akarunk önszántunkból megfelelni, és nem az ő véleménye teljesen jelentéktelen, hisz senki nem ismeri magunkat jobban önmagunknál. :)

Gondold át, miben vagy jó, tudom, nehéz, tudom, könnyebb elfogadni más hülyeségét, de egy rövid visszaemlékezés után egyszerűen megtudod cáfolni a rád aggatott állításokat, ha mással nem is, a kisebb sikerélményeiddel tökéletesen.

2017. dec. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!